Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ajándékok

    aktív tag

    válasz nikilauda #16119 üzenetére

    Ha csak azt a pár könyvet tartod rajta, amit éppen olvasol, a kindle-t szokták ajánlani, mert talán jobb a minősége, mint a többi-é.
    Ha a teljes könyvtáradat (több 100 könyv) rajta tárolod, akkor pocket book.
    Mindenképpen világítósat keress! Szerintem a memória, felbontás nem fontos.
    Mielőtt megveszed, próbáld ki pl MM-ben, hogy kényelmes-e számodra tartani, lapozni!
    Esetleg a vízállóság lehet érdekes.
    Nasról wifin... nem tudom, de ha bekapcsolva hagyod a wifi-t - az ebook olvasók egyik előnye - a hosszú üzemidő lerövidül. Ha kapcsolgatod, kényelmetlen, ha kikapcsolod, nem működik.

    Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

  • #48613632

    törölt tag

    válasz nikilauda #16119 üzenetére

    Tudsz wifin keresztül könyvet másolni. Kicsit lassabb, mint az USB kábelen keresztüli, és vannak egyéb korlátai is, pl átkonvertál MOBI formátumba, aminek szintén vannak bizonyos korlátai, de ja. Én is ezt preferálom.
    Pár hete beszéltünk itt róla, olvass vissza kicsit.
    NAS-ról ... hmmm ... ez nem világos, miért akarod belekeverni a NAS-t. Nekem is van NAS itthon, de nem kell képbe kerülnie, hacsak nem annyiból, hogy azon tárolod a könyvet.
    A program, amit wifis transzferre használok, a calibre névre hallgat, megnyitja akárhonnan, és maguk a könyvek sem túl nagy terjedelműek, hogy konkrétan igényeljék a NAS-t, mint háttértárat.
    Nem fogod hiányolni a könyv érzést amúgy. Mi is újak vagyunk a témában, lb ezeket a köröket futottuk pár héttel ezelőtt, és meg vagyunk elégedve.
    Kb ennyi szerintem, amit tudni szeretnél, ha van még kérdésed, tedd fel nyugodtan.

    Ja bocs, most nézem, ez az ebook topik. Mi az Amazon Kindle topikban voltunk ... Jó, hát ez annyiban változtrat a dolgokon, hogy fogalmam sincs, hogy a többi tipus hogyan működik.
    Mi egy Kindle Paperwhite-t vettünk, és arra igazak a fenti állítások.

  • Dolphine

    addikt

    válasz nikilauda #16119 üzenetére

    Én egy Kobo Clara HD eszközt használok már 2 hete (én is újonc vagyok), de teljesen rendben van. Szép háttérvilágítás (legalábbis nekem jó), kényelmes olvasni.
    Abszolút nem hiányolom a könyvet, sőt.
    Nekem is van itthon NAS, de nem keverem bele a "képletbe", felesleges! Egy könyv nagyon kicsi. Vagy egyszerre 100 könyvet is olvasol? Lehet, de a belső tárhelye még akkor sem lesz tele.
    Ahogy a többiek írták, max. tárolásra jó a NAS, de nagyon-nagyon kicsi helyet foglal! :)

    Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

Új hozzászólás Aktív témák