Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oregharcos

    csendes tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni. Rengeteg saját családi videófelvételem van, ezeket szeretném felvinni DVD-re. Ajánljatot kérek, hogy milyen megoldást válasszak.
    Uyanis a gépben levő dgitalizáló kártyával nem tudom rendesen megoldani a problémát. A hardver készlet a következő: PIV-es gép, 1,7GB-os proci,256 MB-os DDR-RAM, 40 GB-os vinyó, Pinnacle digiző,csak FM-tunerrel,ATI RADEON 9200-as videokártya. A gondom az, hogy akárhogy állítom be a digizést, elcsúszik a hang. Az az érdekes, hogy hól az egyik, hól a másik beállitásnál jelentkezik a probléma. Arról nem is beszélve, hogy a felvett anyagot nem tudom összetömöríteni, illetve lejátszani. Javasolták az ismerösök, hogy külső USB-n kerszetűl megszünik ez a gond, mert valós időben tudok digizni.Olvastam a Firewire-ről, a leírás szerint ez lenne a megoldás, de mint látom a hozzászólásokból, azzal is vannak gondok. Most aztán úgy összevagyok kavarva, hogy magam sem tudom mit csináljak?
    Most kaptam egy telefont, hogy tudnak adni priter portra csatlakoztattható digzöt.
    Erről mi a véleményetek????
    Kérlek benneteket, hogy ajánljatok valami jó mególdást, ami árban sem az eget veri, ugyanis kis nyudíjból nem tudnék 100 ezreket kiadni.Úgy 30-ezer rül gondóltam valami mególdást. Milyet válasszak és hól lehet beszerezni?

    Előre is köszönöm a segítségeteket!!!!

    Üdvözlettel! Öregharcos. Pista.

  • oregharcos

    csendes tag

    válasz futrinka #605 üzenetére

    Kösz i a segitséget!

    Kaptam próbára egy párhuzamos portra dugható digitalizálót, de ez még rosszabb
    a gépben levönél. Nekem Pinnacle kártya van a gépben, igaz nem DC-10-es.
    Az USB-s megoldásról mi a véleményed? Vajon hól lehet megbizható használt kártyát venni? Esteleg ujat.
    Minden jót!
    Szia!

  • oregharcos

    csendes tag

    válasz futrinka #607 üzenetére

    Szia!

    Megfogom nézni az ajánlatodat. Azota is sokat rágodtam, hogy mit csináljak. Ugyanis a CORA ujságban hirdetnek asztali digitalizálot 50 e Ft-ért. Kérdés, vajon mit tud? Orion névre halgat. Lehet, hogy olcsó húsnak hig a leve??
    A másik dolog meg az, hogy ha már van egy Pinnacle kártya a gépben és ha sikerülne megoldani, hogy rendesen digizzen, talán nem kellene adosságba verni magam. a Pinnacle DC10 Plus-ról már olvastam. Jó lenne megszerezni azt a programot, hátha azzal menne a dolog? Mi a véleményed? Azt is jó lenne tudni, hogy milyen codec-eket kell felrakni?
    Elnézést, hogy megint zavartalak a gondommal, de a ismeröseim között nincs aki tudna rá mondani valamit.

    Jo hétvégét kivánok!

    Minden jot!

  • oregharcos

    csendes tag

    Sziasztok!
    Analog videojel digitalizálással kinlodok már több hónapja.A hardwer a következő:
    P IV-es 1,7GB-os proci, 256MB DDR, 80GB-os vinyó,PINACCLE -digiző,DVD író,stb. A gondom az, hogy csak VCD-ben tudok digizni,de itt a kép igen rossz.
    Ha nagyobb felbontással digizek, akkor a kép és a hang elcsúszik egymástól.
    A másik gond, hogy az Adobe Premier 7.0-nál csak a DVD felbontású 720X576 klipből tud teljes képernyő méretű videot csinálni. Azért ragaszkodok ehhez a programhoz, mert ez tudja a kézremegés által okozott zavart megszüntetni.
    Baj csak az, hogy ezt a funkciót nem találtam még meg.Állitólag a Smooting lenne az, de, hogy hova dugták el nem tudom.
    Hól lehet és mennyiért kapni FireWire kűlső boxot?
    Köszönöm a segitségeteket!
    Öregharcos
    Pista :)

  • oregharcos

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elnézést, hogy ismét itt vagyok!
    Azért gondoltam, hogy itt kérek segítséget, mert máshól is próbálkoztam de majdhogynem lehülyéztek. Itt viszont korrekt válaszokat látok.
    Az első levelemben nem írtam le, hogy a digitalizálásnál, ha DVD- formátumban digizek,5-10 perces felvételeknél is elcsúszik a hang a képtől.
    Tehát hiába csinálok rövid felvételeket. Arról van szó, hogy jó néhány videofelvételem van a családról, unokákról,stb. Ezeket jó lenne bedigizni és DVD-re írni. Ezért szeretnék egy korrekt mególdást, amit a Firewire kűlső boxban látok.
    Hól és mennyiért lehet kapni?
    Köszönöm előre is a segítségeteket!!!!!
    Minden jót!
    Öregharcos
    Pista:)

  • oregharcos

    csendes tag

    válasz ISZOLE #674 üzenetére

    Az analóg jelet digitalizálni DVD formátumba, hogy az Adobe Premiere elfogadja, mert a jelenleg kis felbontásban tudok digizni videomagnóról és elég rossz a minőség.

  • oregharcos

    csendes tag

    válasz ISZOLE #678 üzenetére

    Szia ISZOLE!
    Köszi az leírtakat! Valóban nem tudnék az analóg jellel mit kezdeni egy Firewire bemenetű kártyával. Arra gondóltam, hogy egy ilyen külső digitalizáló begigizi az analóg jelet és utánna Firewire kártyán keresztűl felviszem a vinyóra.
    A leírt problémámról már több irodalmat átnéztem és ott javasólták ezt a mególdást, mert ez valós idejű digitalizálást tud. Állitólag az USB-s megoldásnál is gyorsabb és nem terheli a procit. Az én kártyám Pinnaccle System Studio PCTV. Sajnos annyi pénzem nincsen, hogy digitális kamerát vegyek,mert ezek szerint megoldódna a problémám.Olyat is olvastam, hogy külön a képet és külön a hangot kell bedigitalizálni és akkór nincsen elcsúszá.Azt viszont nem tudom, hogy utánna hogyan tudom összeszinkronizálni? A másik javaslat, hogy rövid részeket kell felvenni.
    Köszi a segítséget!
    Szia!
    Öregharcos

  • oregharcos

    csendes tag

    válasz futrinka #680 üzenetére

    Szia Futrinka!
    Valóban a Adobe Premier nem tud DVD-t fogadni. Elnézést én nem jól írtam!
    A 720X576-os felbontásra értettem a DVD minőséget.
    A DC 10-es kártyáról már régen ólvastam a Rádiotechnikában a Sipos Gyula tollából. Igen jó dolgokat írt róla. Ezek szerint valóban jó.Kezemben van a 2003-as
    Computer Panoráma ''CD&DVD-írás'' különszáma, itt foglalkozik a Firewire kűlső
    boxokkal. Az új ára igen borsos, legalábbis nekem, vetekszik egy digitális kamera árával.Talán használtan megtudnám venni, ha találnék valahól.
    Szerinted milyen Codekeket használjak és még mit javasolsz, hogy ne csússzon el a hang a képtől? A kártyával adott programmal tudok felvenni DVD 720X576,SVCD 480X576 MPEG2, DVD Longplay 352X576, VCD 352X288 MPEG1 és tömörítettlen AVI-t.
    A proci: Intel Celeron 1.7 GB, A digiző kártya;)innacle System Studio PCTV.
    Köszönet a segítségért!
    Szia!
    Öregharcos

Új hozzászólás Aktív témák