Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xmeNTor

    csendes tag

    Sziasztok!

    no hát gyerekek, végigrágtam magam a topicon az elejétől (iq jelen!), sok érdekes infó jött, de sajnos nem igazán sikerült megoldani abbéli problémám, hogy 'csíkozódik' a dv-ről felvett kép.

    amit tudni kell: asus a7n8x-x xp2400+, pyro basic, sony dcr-trv 355e, win2k
    frame drop nincs, próbáltam többféle progival felvenni (premiere, pinnacle), már a nyers avit, ha tömörítés nélkül deinterlacelem (kipróba vdub, c-procoder), megszűnik a 'fésűsüdés', de darabos marad a kép horizontális irányú svenkelésnél.. :(

    vagyis, hardveresen nem tudom deinterlacelni, mivel nincs olyan 'támogatottságom', kivéve, ha a kamerán s-video vagy composite kimenet -> tuner (bt878), itt viszont a tuner max felbontása a 382x254 vagy mennyi, és nagy a különbség a 720x572 dv bontástól fullscreenben.

    mindenesetre dv nagyon jó lenne, ha tényleg nem interlaced módban jönne át, ahogy rgb7 kolega említi (különben stílusod nekem is nembejönni :P ), de hát erre nincs beállítási lehetőség.. (egyébként van program, ami dv-ről fullscreenben framedrop nélkül kiteszi a képet, csak azzal nem lehet felvenni, de le is töröltem, mer nem használtam :) vmi dvplay(er) ;] )

    van valakinek valami ötlete, hogy lehet a darabosságot elkerülni? mert úgy látom, általában ez megoldódik, csak én nem bírok vele..

    előre is köszi!

    ''minden relatív''

  • xmeNTor

    csendes tag

    válasz futrinka #389 üzenetére

    mi az a ''környéken'' ?:)
    nekem van dcr-trv, az vágja a digital8-at :)
    bár nagy az ország, de azért megkérdeztem :)

    ''minden relatív''

Új hozzászólás Aktív témák