Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mglita

    tag

    válasz djnice #7831 üzenetére

    Ne személyeskedjünk.

    Azt írtad a Plex sokkal jobb a Dune-nel DV lejátszásra, mert ott nincs Banding és clipping.

    De ez nem igaz és félrevezető információ mert a VS10-el a DUNE is jól játssza le. Régóta itt vagy, de a félinformációk egy kezdő számára, mint ami gyakorlatilag én is vagyok ezen rendszerek tekitnetében elképesztő rossz. És ezen állítások is gyakran csak féligasságok, mert nagyon nehéz követni minden frissítést, beta-t fejlesztést stb. Pl a Pundro bejegyzését linkelted, de az nem HDR és nem DV tartalom volt. Az eredeti kérdésem eleve DV-re vonatkozott. Ott van olyan problémám, hogy kicsit sötétebb az egész kép, mint HDR-en és még nincs meg a megoldás.

    SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

  • mglita

    tag

    válasz djnice #7831 üzenetére

    Mindenképp jó, hogy beszéltünk, mert így elkezdtem babrálni a HDR Process beállításokat, ami eddig AUTO-n volt, én pedig abban a hitben, hogy akkor használja a VS10-et amikor szükséges, de valószínű, nem így volt, mert:

    Beállítottam, hogy VS10 for DV és a Dolby Vision filmjeim egy része kivilágosodott és az a képi megjelenés jött elő, amit elvárnék tőle. Nincs sötétedés, nincs fekete elveszett információ és szép világos aminek annak kell lennie, nagyon jó! Viszont itt jön be az a mélység, (amit én még bevallok, nem értek még teljesen a PROFILE kérdés), hogy nem minden videó változott. Ha jól látom, akkor a PROFILE 5 videók világosodtak ki (szerintem ezek jöttek rendbe). (Sőt itt most az OLED-en egyes filmeknél true blacket nem látok :) pl.: Joker )

    A PROFILE 7-ek nem, ott nem látok változást. Ennek akár az is lehet az oka, hogy a DUNE VS10 for DV beállítása arra valamiért nem vonatkozik és úgy játssza le ahogy eddig (ez nem tudom, hogy pontosan, hogy), vagy mert teljesen más a PROFILE 7 színösszetétele, de akárhogy is a Profile 7 maradt sötétebb.

    A teszt videókat megnéztem (amik a sávosodásra vonatkoznak) igen én is látom sima HDR esetében. A VS10 et be lehetne állítani arra is, hogy a DV mellett a HDR tartalmakat is azzal játssza le, viszont ez nem tudom mennyire jó, mert ez esetben az LG tv a HDR tartalmakat is Dolby Vision-ek látja, a Dune info pedig Dolby Vision Profile 0-át ír rá.

    Én itt járok. Tényleg nagyon nehéz összerakni az információkat és rengeteg időt emészt fel. Ha valaki már ezt az utat bejárta és segít benne, azért én is hálás vagyok és szerintem bárki aki most kezdte.

    [ Szerkesztve ]

    SETUP 1 — LG OLED 77 CX / DUNE Vision 4K Solo / JBL 9.1 / Synology +920 / AudioQuest Pearl HDMI — SETUP 2 — JVC X7500 Projektor / DENON X3700 AVR / DUNE Vision 4K Solo / Klipsch 115sw / MONITOR AUDIO / Screen Research 270cm / AudioQuest Pearl HDMI

Új hozzászólás Aktív témák