Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Downsampling

    senior tag

    válasz djnice #4204 üzenetére

    Na, ez az: "elvileg":
    Mert nálam a következő a helyzet (igaz jelenleg nem tudok Dune-re másolni, mivel az nincs, az Oppo-ban pedig nincs HDD, illetve ő nem képes NAS funkciót is betölteni): Szóval ugyanarra a NAS-ra, amire tudok másolni közel 50 Mbit/s sebességgel (nyilván ugyanazon a routeren keresztül) oda-vissza, ez nem eltérő onnan az Oppo már megakad, ha egy film 20 Mbit/s bitráta felett megy éppen. Vagyis az Oppo-t nem képes ezzel a sebeséggel kiszolgálni az SMB kliensével a NAS. Azóta Oppo-s körökből már annyit megtudtam, hogy az Oppo baromi érzékeny az SMB verziókra, elvileg egyetlen egyel képes működni (amivel most éppen nálam is megy), de nálam ez jelentős sebességlassulással is jár. A másik két SMB verzióval viszont el sem indul, nem is enged belépni a NAS-ra. Viszont NFS megosztással a határ az Oppo kegyetlen 100 Mbites LAN portja. (Nyilván egy 4K-s lejátszóra ilyet kell tenni - gondolom, ez is valami jogvédői baromkodás). De mivel az Oppo 203 és 205 már Gigabites LAN-t tud, így azt gondoltam, hogy pl. a Cambridge Audio CXU-ja is gigabites-e. A leírásban viszont csak 100 Megás LAN szerepel...
    Szóval, én PC (laptop) felé SMB-vel kommunikálok a NAS-omra (Windows nem nagyon tudna mást), az Oppo felé pedig NFS-sel, ami eddig még nem akadt meg (én csak legfeljebb FHD filmeket nézek, nincs ettől jobb kijelzőm, tévém), de találkoztam már olyan FHD filmmel, ami többször is simán 70 Mbit/s fölé ment (a 2017-es Transformers film ilyen pl., nem szeretem ezt a műfajt, de pont emiatt egyelőre a NAS-on tárolom, tesztre). Illetve van még a DLNA, ami szintén nem okozott még csalódást sebességben, de ő vele sincs nagyon kibékülve az Oppo, a NAS mappastruktúráját teljesen értelmezhetetlenné teszi, és sok formátumot nem is játszik le ilyen megosztással (CFW-vel sem).
    Érdekes a Dune nem volt ilyen válogatós, nem tudom, az újabbak milyenek.

Új hozzászólás Aktív témák