Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezo0

    addikt

    válasz dh66e #4022 üzenetére

    Persze, tisztában vagyok vele, de közben sajnos egyre inkább a névért kell fizetni, mivel sok kínai dobozka lényegében ugyanezt tudja, töredék áron... És a Dune neve sem jelenti már ugyanazt a minőséget, mint mondjuk 6-8 évvel ezelőtt.
    Most, hogy vettem egy Duo BASE 4K-t a Smart D1 helyett, azért közvetlenül megtapasztalhattam, hogy a régi D1-es még most is milyen robusztus kis jószág, mennyire egyben van, milyen masszívan van összerakva. Jó kézbevenni, jó ránézni, látszik rajta, hogy „van benne anyag”, minőségi darab. Már-már profi cucc, persze ha eltekintünk a tudásbeli korlátaitól, amelyek mára már kiütköztek. De amit tud, azt stabilan, hülyebiztosan tudja, nem nagyon lehet összezavarni.
    Ezzel szemben az új lejátszó is elég tetszetős, de valahogy már mégsincs az a professzionális megjelenése, kicsit olyan „műanyag”, könnyűsúlyú, kommersz készüléknek tűnik, hiába a szabvány „hifitorony rack”-méret. És akkor ugye ott vannak a HDD-fiókokat eltakaró ajtólapocskák, amelyek nálam nem akartak zárt állapotban rögzülni, valószínűleg az összeszereléskor kifelejtett kis mágnesek miatt, és ami miatt rögtön mehettem is másikra cseréltetni a vadiúj lejátszót... Azért ez sem tünteti fel túl jó színben a céget. (Persze, tudom, ilyesmi a legnagyobb, legdrágább márkák termékeivel is megesik időnként.)
    Szóval az a lényeg, hogy én egyre kevésbé látom azt a pluszt, amivel a Dune-ok még mindig kiemelkednek a médialejátszók egyre terebélyesedő erdejéből.
    És ezt úgy mondom, hogy most egy Oppo-203 és egy HiMedia Q10 Pro is van itthon a Duo BASE 4K mellett, szóval van némi összehasonlítási alapom felfelé és lefelé is tekintve az árkategóriákat a Dune-hoz képest.
    Mindazonáltal drukkolok a Dune márkának, hogy az árhoz ténylegesen az a minőség társuljon még nagyon sokáig, amit régóta megszoktunk tőle, de ennek érdekében valami nagyot és látványosat (is) kéne dobniuk, amivel az átlagos felhasználók tömegét is meg tudnák győzni, hogy érdemes kiadni azt a nem kevés plusz pénzt a termékeikért.

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Új hozzászólás Aktív témák