Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peaceliker

    őstag

    válasz Sztenn #71195 üzenetére

    Hali!

    Mi a pontos cél, amire kéne a gép? Minden attól függ. :)

    "Oh my Goa'uld!"

  • Peaceliker

    őstag

    válasz Sztenn #71197 üzenetére

    Vmi dji gép?
    Ok, azon nem lesz kettő, de szép videók lesznek szívás mentesen.
    Az építés az olyan ....igazi szopóroller lesz, meg valag pénz cserébe lehet jó sem lesz. Persze lehet jó szórakozás lesz és több lesz az öröm, mint a sírás. :DDD
    Olyan gépek amik elbírnak marha sok súlyt és készen vannak, azokat ritkán látni, de végtelen pénz.

    "Oh my Goa'uld!"

  • twine

    addikt

    válasz Sztenn #71195 üzenetére

    "Nem kicsiben gondolkozok, talán 2 kamerát is rá biggyesztenék esetlegesen. Szóval valami stabil és teherbíró drónt szeretnék."
    DJI Matrice600 pro ;)

    Ha azért mégsem ennyire nagyban gondolkodsz, akkor az előttem szólóhoz hasonlóan
    én is egy mavic2pro-t, vagy egy phantom 4pro V2-t javaslok...
    ezek cca.450-650.000 körül megállnak, és 4K 60fps, 100Mbps-el tudnak rögzíteni...
    Ez a 100Mbps rendkívűl részletgazdag felvételeket jelent...
    Ezek fölött már tényleg az "ipari" gépek vannak, vagy az inspire2 X7 zenmuse-al, ami ugyancsak több milliós tétel forintban, de ez utobbival már pld. Attenborough féle Our Planet szintű természetfilmeket forgatnak...(konkrétan ezt használták a forgatások során)

    ilyen jellegű, és minőségű felvételekhez az építést semmikép nem javaslom...
    Vannak cégek , akik ezt már megtették helyetted...sem olcsóbb, sem jobb nem lesz a géped...
    de legalább c*psz vele kva. sokat...

  • vandor01

    őstag

    válasz Sztenn #71200 üzenetére

    meg mindig nem tudjuk akkor mi is a cel?
    videozni, epiteni, vagy videozni+epiteni ja es nem euro ezrekert??

    Dji az a tiszta videozas... nem kell igazan tudni profimodon epiteni es reptetni sem....
    nem kell/lehet dugohuzokat meg power loopokat csinalni vele!

    de ha azert epiteni es meg videozni is akarsz? mint pl ez a csocsesz: Cinewhoop
    vagy legalabb is hasonloan! ahhoz nem kell DJI termek es epiteni is lehet!

    rakhatsz ra akar elore es hatra is 4K gopro kamerat is....
    nem lesz 600e ftba de nem is 0,001 euroert ! Cinewhoopra keress ra: [link]
    azt itt valogathatsz.... meretek vazak motorok FC millio verzio van gyozzel magadnak valot talalni.... ajanlani nem tudunk mert nem egyformak vagyunk van akinek a pap van akinek a papné!

    dontsd el milyen iranyba indulsz???
    DJI - Videozas
    FPV - Videozas plus 4K kamera
    FPV - kismeretu gép csak HD-es felvetellel
    milyen meret? 1-8 collig akad boven
    etc etc

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

  • sunone

    aktív tag

    válasz Sztenn #71200 üzenetére

    "Új hobbit akarok magamnak, és a drónozásra esett a választásom"

    Kezdjük az első kérdéssel, mekkora a büdzsé?

  • kriszbon

    őstag

    válasz Sztenn #71206 üzenetére

    Nem gondolnám róla hogy irigykedne, inkább figyelmeztetni akar hogy nem olcsó buli ez a hobbi. :N
    Na mert voltak már sokan hasonló igényekkel, és igen csak elkeseredtek azon hogy mennyi is az annyi, ha olyant akarnak amit leírtak. :U

    Az építés meg valóban nem játék, főleg ha komoly gépet akarnál készíteni.
    Oda azért rengeteg szenzor meg egyéb cucc kell, és nem árt egy úgymond hibamentes szoftver sem a drága cuccok miatt.
    Ami valljuk be jelenleg inkább csak a nagy gyártóknak van, ami speciális szokott lenni (nem letölthető a netről stb.).
    Ja, és valószínű a sok kínlódás után még többre jönne ki mint egy kész gép.

    [ Szerkesztve ]

    Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

  • vandor01

    őstag

    válasz Sztenn #71206 üzenetére

    jaja irigykedek! :DD :Y :W

    NA vegre vki aki nem olyan mint mi akik a filleres Ali-s 001 centes szarokbol epitkezunk :) nem csak azert mert nincs piiiz lovira mert aze van akinek lenne csak ugye amivel mi "gurigazunk" ezek meg 10-20-30-50e ejro elkoltese utan is csak max profi gyerekjatek szintjan maradnanak!!!

    dronja csak az USA hedseregenek van.... na azok :DD

    Nem kicsiben gondolkozok

    na vegre valaki?!
    aki nem a "szarral" akar gurigazni hanem beleugrik roggton vmi fajaba osszerak vegre vmi jo kis csomagot ugy mindennel! kinyitja a piiiz csapot a lovira! :D
    aztan johet a DHL-el egy kiskontenernyi cucc :DDD
    akkor aztan amulnank leesne az allunk es irigykedhetnenk :DD

    lehet 1x csak felbukkan a dronok "Elon Musk"ja de csak az innovacio jegyeben :)

    "Új hobbit akarok magamnak, és a drónozásra esett a választásom"

    budzse meg az ablakban.....
    mi meg csak almodozunk helyette is.... bilibe logo kezzel :DDD
    ahh aztan csalodnunk kell.... megintcsak egy szajkarates :DDD

    [ Szerkesztve ]

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

  • ecaddsell

    aktív tag

    válasz Sztenn #71200 üzenetére

    Viszont ha már kész gépet ajánlotok (bocsi a többesért, már az utánad íróknak is válaszolok), akkor DJI-n kívül esetlegesen tudtok még márkát, amivel nem igazán lehet mellé lőni?

    Mellélőni leginkább akkor lehet, ha rosszul méred fel mit szeretnél.

    A DJI-on kívül komolyabb cucc még az Autel (pl. Autel Evo II) vagy ha a felvétel közbeni követő mód komoly szempont a Skydio.
    Tapasztalatokról ne kérdezz mert ilyen gépet kevés ember látott még (itt a lehetőség, hogy beszámolj nekünk, hogy mi is okosodjunk) és pl. ezek vsz. nem annyira hobbi cuccok inkább ipariak (áruk/üzemeltetésük is autóhoz mérhető).
    Az Autel kapható EUn belüli shippinggel és kb. a budgeten belül van. Viszont mivel több verzió van belőle nagyon meg kell nézni melyik az amit éppen veszel.

    Ha meg nagyobb gép (ez lehet épített is) akkor az elbír tükör nélküli szenzor stabis gépet fix obival (m4/3, Sony stb) vagy valami pici action cam (gopro, runcam stb.) második kameraként. Viszont ezek üzemeltetésének olyan buktatói vannak ami miatt hobbira leginkább a 250g alatti cuccok amik reálisak (és ha a videót publikálni is szeretnéd nagyon tisztában kell lenni a jogi hátterével).

  • sunone

    aktív tag

    válasz Sztenn #71205 üzenetére

    Azért a Cinewhoop előtt még segítek pár gondolattal.
    - FPV nem a videózásról szól, inkább a repülési élményről, vagy a repülési élmény videón való visszaadásáról.

    - építésben a barkácsolás a legszebb, sokan az épített cucc után repülnek pár napot, majd már a következő gépet tervezgetik, ott ez a kihívás

    - építésnél számolj még egy szekrénnyi plusz alkatrésszel, kicsit elromlott, nem illeszkedő, gyengébb paraméterű, duplán megvett...stb egységgel, melyek mind 30-45 nap után érkeztek csak kínából (az idő is pénz)

    - illetve építésnél egy +hobbi sarok, +szerszámokkal, +műszerekkel, mind megvásárlós.

    - ha drón videózás és hosszú távon olcsó fenntartás, akkor nincs jobb dji célgépnél.

    - a büdzsé 2/3 része megy a gépre, 1/3-a pedig plusz felszerelésre az első évben.

  • kriszbon

    őstag

    válasz Sztenn #71211 üzenetére

    Én írtam érdemben, és hidd el nem hülyeségeket.
    Amit írtál keretet, én annak már a többszörösét elvertem a dron hobbira, pedig nem is komoly kamerás gépet építettem, csak sok másik FPV gépet.
    Az építés garantált szopóroller, legfőképpen a gyenge/hullámzó minőségű alkatrészek, és a szoftver miatt is, nem árt kis programozási tudás sem ha komoly gépről van szó.
    Millákat (USD)költöttek a nagy gyártók ezek fejlesztésére, és ne gondold hogy csak úgy össze tudod szedni a cuccokat hogy olyan legyen mint egy gyári. :(

    Nem frissítettem az oldalt látom már írtál mást is, én is inkább gyári megoldást javasolnék inkább.

    [ Szerkesztve ]

    Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

  • vandor01

    őstag

    válasz Sztenn #71211 üzenetére

    akarmilyen topikba is megnyilvanul az ember akkor a szerenyseg nem art fuggetlen attol hogy van piiiz loviira..... sajnos mindenben vannak vegletek a minimumban a maximumban iranyaba..... ennek figyelembevetelevel szolal meg az ember es tervez..... BARMIBEN...
    dronos hobbyzasban a Nem kicsiben gondolkozok es budgetet nem kap az ember akkor a kb 20-30e ejroban lehet gondolkozni! de ha 100e ben gondolkozunk akkor sem vagyunk elobbre mert hobby szinten az mar sok viszont barmi masra keves....
    20e bol lehet jol kezdeni osszeallitani a csomagot vmi digitalis megoldas tartalek geppel minden kiegeszitovel bizbazzal.... a DHL -el egy kis kontenerrel leszallitja hetvegere....
    igen az ember szemilyisege fejlodik aztan ahogy oregszik tapasztaltabb lesz es valoban lesz piiiz lovira de mertekletet tart... lehet kislepesrol kislepesre de akar nagylepesekkel is es atugrani sok kislepest! kinek mi tetszik mire van "akarat".....

    CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

  • Fuhur

    kezdő

    válasz Sztenn #71212 üzenetére

    Nem kell megsértődni. Vándor001 tényszerűen leírt sok mindent. Nagyon sokan gondolják, hogy a Tescoban látott árat megszorozva kettővel már bőségesen nagy keretet biztosítanak az új hobbira. Nem turkálunk más zsebébe, inkább csak a figyelmet kívántuk felhívni a várható gondokra, hogy ne legyen belőle később "pofára esés" .

    És, hogy érdemben is hozzászóljak:
    Saját építés esetén van még egy nem elhanyagolandó dolog, mégpedig a rendszer beállítása. Ez jelenti a távirányítót, a motor-szabályzókat és a leginkább problémásat a fedélzeti repülésszabályzó beállítását! Ez utóbbi viszont a multikopter alapvető repülési ismeretei nélkül gyakorlatilag lehetetlen. Rá lehet hibázni valami majdnem elfogadható beállításra, de az fényévekre lesz egy jó minőségű gyári cucctól.
    A DJI eszközöknél -gyáriban én ezeket ismerem leginkább- a cucc repülése "természetes", azzal nem kell foglalkozni. Ettől még pillanatok alatt összetörhető, de itt most normális üzemeltetést és minimálisan meglévő vezetési tudást is feltételezek. Pl. az irányok reflexszerűek legyenek akár tőled távolodik, akár épp szembe repülve közeledik a kopter. Vagy éppen ne idézz elő olyan repülési helyzetet amiből már nincs visszaút. Megint példaképp a DJI-t említve normál módban olyan szoftveres korlátozások vannak beépítve amitől az imént említett vészhelyzet nemigen idézhető elő. Persze ezt a védelmet részben ki lehet kapcsolni (sport mód) de akkor az ember már remélhetőleg érti, hogy mit csinál. A saját építésűnél a beépített vezérlőtől függ, hogy van-e egyáltalán és ha igen akkor milyen mértékű szoftveres védelem.
    Szóval én kész, beállított (gyári) cuccot javasolnék elsőre. Aztán meglátod, hogy marad, vagy nem is tetszik és eladod vagy éppen ráéreztél és beleugrasz egy saját készítésébe.

  • El Joe

    tag

    válasz Sztenn #71197 üzenetére

    A többiek már elmondták, hogy mik a lehetőségek az uas-ra, hogy konstruktív maradjak, a 4-8K videók vágásához, vagy a RAW fotó szerkesztéshez azért majd kell egy komolyabb vas is ami alsó hangon 500E+N, ahol N konvergál a végtelen felé :)

  • Peaceliker

    őstag

    válasz Sztenn #71212 üzenetére

    Igen, építeni szerintem inkább FPV gépet éri meg, azt is leginkább azért mert jó építeni. :)
    De a kameraplatform vonalon szerintem jobb irány venni kész, bejáratott gépeket.
    Mivel olyan ritkábban is építenek, szerintem tapasztalat is kevesebb, legalábbis ebben a csoportban tuti, nem tudok sok olyan építésről, főleg nem komolyabbakat.
    És akkor tényleg az van, hogy lehet csak elégette az ember a pénz...habár mind azt tesszük ugye, csak nem mindegy mennyit. :D

    A te keretedből már faja gépet tudsz majd venni, ha nem is cipel el 2 kamerát, szerintem akkor sem lesz csalódás a minőség. :)

    "Oh my Goa'uld!"

Új hozzászólás Aktív témák