Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sesshou

    senior tag

    Van egy emax márkájú blheli-s 12a-es esc amit egy dys be1806 motorra kötve használok(van még másik három de most ez az egy az érdekes ) cc3d atom flight controllerrel.
    anno még mindenféle beállítás nélkül azt vettem észre hogy jobbra előre húz a quadcopter.
    Majd miután jobban megnéztem rájöttem hogy ez az egy esc kb 10% al tobb gázt igényel ahhoz hogy ténylegesen megforgassa a motort mint a másik három (ez alatt az érték alatt csak "mocorog" a motor és nem pörög ez ha jól sejtem amiatt van hogy nem változtatja elég gyorsan a pólusokat a mágnesekben és így nem fordul körbe a motor)
    Azóta újra programoztam az esc-ket(ez alapján: [link]) de sajnos nem segített túl sokat a problémámon.

    Beállítottam az minimum output powert is így már egyszerre indulnak a motorok de sajna így is egy minimális rpm külömbség van a másik három motorhoz képes így folyamatosan balra hátra kell húznom a jobbkart(valamiért nem működi a trimmelés de ennek is utánna kell néznem egy kicsit.)

    Esetleg mi mást tudnék megpróbálni? Teljesen használhatatlan így az esc vagy meg lehet gyógyítani valahogy?

    Előre is köszi a válaszokat.

Új hozzászólás Aktív témák