Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zed01

    őstag

    válasz Dany007 #80 üzenetére

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • zed01

    őstag

    válasz Dany007 #80 üzenetére

    Ez szerintem nem újdonság

    De hidd el, ez sokaknak újdonság. Nagyon sokan vannak akik szerint a fű maga az ördögtől való halálos méreg, de az alkohol csak élvezeti szer. Nem is tudják mekkorát tévednek.

    “Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

  • Depression

    veterán

    válasz Dany007 #84 üzenetére

    A tiltás nem annyira rossz, minr ahogyan ti azt itt előadjátok.
    Sokkal fontosabb lenne a mellette lévő tájékoztatás.
    Sokan füveznek, és azzal védik magukat, hogy bezzeg a cigi, meg az alcohol.
    Aha! Akkor mutassátok már meg azok legalizálásának az előnyét?
    Azért legálisak, mert hosszú múltra tekintenek vissza: pontos példát hozok fel: Ha a robbanómotort ma találnák fel, akkor azt sem engedélyeznék. Remélem értitek a párhuzamot.
    Szóval részemről az lenne a megoldás, ha a keresletet csökkentenék, és nem az, hogy eggyel több legális drog lenne.
    És az meg végképp nem szimpatikus, hogy így leírjátok, hogy ennek örömére meg rágyújtotok. Mintha ez amolyan hű de kiváltságos dolog lenne, amit megérdemeltetek volna. Mert nem az! Csak fogjátok, és jól elbódítjátok magatokat.
    Én meg fogom, és jól kialszom magam.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • lajafix

    addikt

    válasz Dany007 #90 üzenetére

    Fekete piac: azt honnan vetted hogy míg a piára / bagóra van jópár tíz százalék extra adó, addig a drogra nem lenne legalább ekkora és nem épülne ki fekete piac? Állam bácsi keresni akar. Rendőrségi + bírósági erőforrásokat jelenleg is a keményebb drogok viszik el, a fű alig téma, kvázi letolják amíg nem csinálsz akkora ültetvényt, hogy a szomszédok kiszagolják.

    'Csak azért nem lehet engedélyezni illetve betiltani egy drogot mert hosszú kultúrával rendelkezik, illetve nem rendelkezik.'
    Dehogynem, ne hidd hogy az eltérő körülmények nem számítanak. A magyar társadalom nem igazán tudja a helyén kezelni a jelenlegi lehetőségeket sem, a kockázat nem elhanyagolható.

    'Azonkívül a legfőbb indok az, hogy a fű - ha csak kicsit is - kevésbé káros, mint az alkohol.'
    Akkor felesleges engedni, van jól bejáratot alternatíva. Inni meg fogom tudni tanítani a gyerekeimet, füvezni biztos nem.

    Rock'n Roll

  • lajafix

    addikt

    válasz Dany007 #94 üzenetére

    a cigi+pia kurva régi jelenség és épp elég ezeket kezelni.

    'Szerinted... :) Itt Veszprém környékén rengeteg razzia van. Klubok, kocsmák, diszkók. Autósokat is megállítják ha épp olyanjuk van. Ismertem pár embert, akiket ez miatt vittek be. És eljárás nem csak a termesztők ellen indul, hanem az árus ellen is. Sőt, nem olyan rég még a fogyasztókat is kötelezték valami elvonókúra szerűségre. Nemtudom ez most hogy áll, de biztos nem kis pénz volt mindez.'
    Nem ez az illegalitás, ami vonzó benne?
    nem hinném hogy az extasyt is liberalizálni kellene.
    Ne akarj cofee shopokat, elég a kocsmákat kezelni.

    végül félre a farbával te a gyerekeidet megtanítottad már, vagy csak nyomod a süketelést?

    Rock'n Roll

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Dany007 #94 üzenetére

    A szervezett bűnözés a tiltott dolgokhoz adaptálódik. Ha a fű engedélyezett lesz, akkor nem azt fognak árulni elsősorban, hanem keményebb drogokat. Egyébként meg nehogy már azért legyen valami legális, mert meg lehet adóztatni. Ezzel az erővel a bérgyilkosokra is lehetne adót kivetni, és közben legalizálni a tevékenységüket. Elvégre igény az volna rá.

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Dany007 #98 üzenetére

    ... másrészt a keményebb drogokat egyáltalán nem preferálom.

    Na de miért pont ott vonnád meg a vonalat? A liberális felfogás a teljes felelősséget, és persze a lehetőséget is az egyén kezébe adná, ez tiszta sor. De te miféle elv alapján korlátoznád a heroinistákat, ha a füvezés szerinted oké?

    Ez szerintem hülyeség. Aki füvezik az nem azért füvezik mert nem tudja beszerezni a keményebb cuccokat.

    Honnan tudod te azt, hogy ki miért füvezik? Ha legális lenne a heroin, és mondjuk úgy reklámoznák, hogy ha okosan lövöd, a hetedik mennyországba repít, szerinted hányan próbálnák ki?

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • Kis zöld izé

    senior tag

    válasz Dany007 #98 üzenetére

    Egyetértek veled és értékelem, azt, hogy meggyőző érveket próbálsz felmutatni, de látod, hogy felesleges. :( Nem te vagy begyepesedve, hanem néhány kedves itt jelenlévő fórumtárs. Sokan úgy magyaráznak a dolgokról, hogy halvány lila gőzük nincs semmiről, csak az előítéletekből táplálkoznak. :(

    Más:

    Apámnak 15 éve nincs munkája, mert komoly alkohol problémái vannak. 63%-ra kellett leszázalékoltatni, mert olyan szinten leépült. Legutóbb 3 bordája tört és még a könyöke is. Ezt egy combnyaktörés előzte meg... :O Gondolkodni már nem igazán tud. :( Ennyit az alkoholról... A doki azt mondta, hogy "az agysejtjei vodkában úszkálnak."
    Én 16 éves koromban nyúltam fűhöz először és azóta is rendszeres fogyasztója vagyok, kisebb-nagyobb kihagyásokkal, mert azért néha kell tartani egy kis szünetet. Mégis dolgozom annyit mint más és legalább annyira becsületesen mint más.Ha nem többet és nem az íróasztal mögött, mint egyesek akik itt lökik a sódert... hogy hű meg ha, mi lesz ha... Nem érzem magamat ezért kevesebbnek, sőt úgy gondolom, hogy bizonyos dolgokra sokkal nyitottabb vagyok mint itt jó néhányan. Nem vagyok rá büszke, de nem is szégyellem. Ettől függetlenül nem javaslom, hogy bárki is kipróbálja, ha nem érzi szükségét/illetve nem érzi magát elég nyitottnak. El lehetne erről vitatkozni éjjel és nappal, de nem érdemes. Mindenkinek szíve, joga eldönteni, hogy él-e eme lehetőséggel avagy sem. Hozzám sem jött senki baseball ütővel, hogy na gyerünk próbáld ki azonnal, mert különben szétütlek! :N
    Az itt jelenlévő szülőknek pedig javasolni tudom azt, hogy figyeljenek a gyermekükre, üljenek le és próbáljanak elbeszélgetni a gyerekkel ezekről a dolgokról, de addig amíg nincs tapasztalatuk ez ügyben addig semmiképpen se tiltsák, de ne is támogassák! A tiltás semmi jót nem fog eredményezni a későbbiekben a gyerekre nézve. Bár nincs gyerekem, de biztosra veszem, hogy nagy felelőséggel jár a gyereknevelés, viszont biztosra veszem, hogy a rugalmas hozzáállás mellett a gyerek is jobban fogja mérlegelni a környezetében zajló dolgokat és kevésbé lesz befolyásolható.
    Egyéni vélemény! :R

    Üdv!

    Bye!

  • lajafix

    addikt

    válasz Dany007 #98 üzenetére

    'Aki meg ezt nem tartja be, az nagyon gyorsan meg fogja tanulni '
    kulcsmondat ez, tehát hogy reagál a társadalom egy újabb lehetőségre? Véleményem szerint hülyén, elég neki az a lehetőség ami van. Az illegalitás nem vonzó? Szerinted minek gyújt rá egy fiatal vagy miért nyom egy felest? Pontosan azért mert bár szülei tiltják, mégis elérhető neki, no meg a csordaszellem.

    Én gyakorló szülőként a kényelmesebb megoldást választom: maradjon tiltott a drog, beleértve a fű is.

    kis zöld izé: már a névválasztásod is lelki probléma kivetülése, először nőjjél fel és fogadd el, hogy vannak határok.

    [ Szerkesztve ]

    Rock'n Roll

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Dany007 #100 üzenetére

    Jézus, ne kérdezz már ekkora hülyeséget :)
    Eddig nem ilyennek ismertelek meg...
    Vajon miért engedném a füvet és a heroint mért nem? Huh hát ezt most biztos nehéz kitalálni...
    Mondjuk azért, mert a heroin és kokain származékok az első, max a 2. használat után egyből erős fizikai függőséget okoznak! Ráadásul életveszélyes!

    A kokainszármazékok nem okoznak fizikai függőséget, főleg nem a 2. használat után. :U

    most mondjam azt hogy hosszú évek tapasztalata... :U (nem feltétlenül saját)
    A herointól meg elhatárolódom. Teljes mértékben ellenzem, nem összeegyeztethető a kettő.
    Itt megint előjön a média hülyítés, meg az emberek tapasztalatlanságából adótó előítélet, hogy ha már drog, akkor a heroin meg a kokain meg a fű ugyan az, ne?

    Soroljam, hogy melyik haverom melyiket próbálta ki, vagy hogy én melyiket próbáltam, attól autentikus leszek? :)

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Dany007 #104 üzenetére

    Nem lehet egy lapon emlegetni a füvet és a heroint...

    Csak hogy itt nem két szerről van szó (heroin-marihuána), hanem rengeteg szintetikus-kevésbé szintetikus vegyszerről, különféle hatással és kockázati faktorral. Az alkoholfogyasztás és a cigaretta is épp elég problémát okoz, úgy társadalmi, mint közegészségügyi vonalon, de mivel ezek kvázi betilthatatlanok, ezért az állam engedi a fogyasztásukat. Azért megpróbálja korlátozni, amennyire lehet.

    Amit te most számon kérsz, az az, hogy miért nem inkább lazítani akar az állam, miért szigorít fokról fokra? De miért, mitől lenne jó az neked, ha az elkövetkező 10 év programja nem a füstmentes munkahelyek és mondjuk közterületek megteremtése lenne, hanem még további szereket emelünk be az engedélyezettek közé? Van épp elég kábítószere a modern társadalmaknak, lehetőleg olyanokat kellene csak engedélyezni, amelyek minél kevesebb visszafordíthatatlan károsodást okoznak.

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Dany007 #106 üzenetére

    Egyszerűen nem okozna jelentős plusz problémát, mivel az adott fogyasztói társadalom már most is megvan.

    Hát bocs, de ezt addig nem igazán tudom elfogadni, amíg egy hatástanulmány nem bizonyítja, hogy nincs rizikója a fű legalizálásának. Az, hogy mi van Hollandiában, meg még egyik másik helyen, az önmagában nem mérvadó. Európa legtöbb országában nem legális a fű, ebben igazodunk a mainstreamhez. Ha mi rosszul tudjuk, hogy ezt hogyan kell kezelni, akkor nagyon sok helyen máshol is rosszul tudják...

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz Dany007 #106 üzenetére

    Szerintem meg nem ártalmasabb kis mennyiségben a speed mint a THC származékok, akármilyen természetes is. :U Sokat használták a volágháború környékén nézd meg az akkori úszónőket mekkorák voltak. :Y :)
    Amúgy hülyeség lenne egy olyan országban engedélyezni bármilyen plusz élvezeti cikket ahol ekkora az alkoholisták száma, hogy most másról ne is beszéljünk inkább. Mondjuk ópiátokhoz nekem nem volt szerencsém. :DDD De azokat főleg ne...

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Dany007 #109 üzenetére

    Hollandia pedig igenis jó példa.

    Hollandia nem példa, hanem kivétel. :) Emlékszem, hogy Egyiptomban is árultak hasispipát a piacon, viszont ott az alkohol tilos. Nekem úgy tűnik, hogy általánosságban a következő gyakorlat alakult ki: Az enyhébb szerek egy része engedélyezett, itt főleg a tradíciók határozzák meg, hogy hol melyik a két nagy csoportból (arab országokban inkább a könnyűdrog, európában/usában az alkohol), a keménydrogok, mint a kokain, heroin viszont szinte mindenhol tiltott. Ha valami tiltott, akkor persze a szervezett bűnözés lecsap rá, ez viszont mindenre érvényes, nem csak a drogra (szerencsejátékok különféle formája, prostitúció, fegyverkereskedelem stb ...)

    x gon' give it to ya

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz Dany007 #113 üzenetére

    Csak gondolj bele újabb élvezeti cikk újabb kiadás: ilyen profilú orvosokat képezni rehabilitációs intézeteket nyitni, valamint van ami önmagában veszélytelen, több ilyen szer bizonyos elegye meg életveszélyes. ;)
    Most nem gondoltam semmire mikor a legalizációról írtam, de egykutya, a heroint vagy kokaint sehol sem nézik jószemmel.

    [ Szerkesztve ]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • moha21

    addikt

    válasz Dany007 #121 üzenetére

    Teljesen más az alkesz mint 1 drogos orvoslásra is más. Intézetek is másak (rutin meg az évek)

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • moha21

    addikt

    válasz Dany007 #124 üzenetére

    magamra értettem a rutint meg az éveket kb 15 pszihiáter stb..alapszinten el tudják látni persze, de a rehab teljesen másként megy. Egyébként meg legtöbb helyen szarnak bele, mind az alkeszekbe, mind a drogosokba...ha van lóvéd családod meg életcélod akkor van 50% esélyed, ha nincs akkor...

    [ Szerkesztve ]

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • zoltanz

    nagyúr

    válasz Dany007 #121 üzenetére

    Jön minden, inkább az olcsó heroin a több. :DDD Régen is voltak úgyanígy drogok mo csak nem olyanok mint ma, de ugyanannyian használtak... Én nem vagyok benne már az éjszakai életben, de látom a fiatalok ma durván adják elő a kérdést sokan. Talán régen ennnyi sportoló nem használt tiltott teljesítménynövelőket (drogokat) mint most.

    [ Szerkesztve ]

    Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

  • lajafix

    addikt

    válasz Dany007 #104 üzenetére

    ez alapján sem látom az okát hogy miért kellene liberalizálni a drogot, max annak hogy tartalékoljam a kondimat néhány atyai taslira. Hiába írod le 1000x attól még nem lesz igaz, hogy régi lehetőség Magyarországon a fű meg a többi kemény drog. az elhülyülésnek más jellegzetes formái vannak erre.

    [ Szerkesztve ]

    Rock'n Roll

  • lajafix

    addikt

    válasz Dany007 #124 üzenetére

    hol élsz kedves danny hogy a magyar államtól vársz működő problémamegoldást?

    Rock'n Roll

  • lajafix

    addikt

    válasz Dany007 #139 üzenetére

    akkor jó, maradjon tiltva, az nekem jó és ennyi.
    És te nem érted, mert ha részegen jön haza azt tudom kezelni, de ha füvezve vagy mástól halucinálva, akkor vakarhatom kínomban a fülem tövét. Ne növeld nekem az előttem álló feladatokat.

    Van itt drogliberalizációt támogató szülő?

    Rock'n Roll

  • lajafix

    addikt

    válasz Dany007 #141 üzenetére

    á, szóval ezért tesznek citromot a búzasörbe! :)

    Rock'n Roll

  • moha21

    addikt

    válasz Dany007 #126 üzenetére

    Teljesen nincs igazad ( és ezt nem bántásként mondom abszolult .)
    És a valódi problémát semmi sem oldja meg.. és senki helyetted.
    Lehet mondani egy kis fű nem árt persze, de egy kis cigi nem árt..
    Nem ezzel született az ember, tehát enélkül is megvan. Bár a világ egyre aberáltabb, bár pia régen is volt na mondjuk ott is voltak aberált dolgok:d

    [ Szerkesztve ]

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • lajafix

    addikt

    válasz Dany007 #147 üzenetére

    akkor a tiltás marad én meg kiképzem a kölköket, ez nekem jó.

    zoltanz 146: mit szívsz, jó anyag lehet...

    [ Szerkesztve ]

    Rock'n Roll

  • lajafix

    addikt

    válasz Dany007 #192 üzenetére

    'Pontosan azt kéne bebizonyítani, hogy miért jó az, hogy most be van tiltva?'
    mondom hogy nekem jó a status quo, ott van lentebb a dabadabnak vastagítottan címzett kérdésem meg lehet rá próbálni válaszolni.

    'Vajon azon országokban, ahol ezt engedélyezték már, mennyivel nőtt a bűnözés mértéke hazánkhoz viszonyítva? Mennyivel lett veszélyesebb, kockázatosabb hely, mint hazánk, most a tiltással?'
    Lol, vajon miért csak kevesen engedélyezik?

    Rock'n Roll

  • moha21

    addikt

    válasz Dany007 #198 üzenetére

    Te ismersz talán valakit aki a törvényeket hozza? Ismersz politikusokat? Nomansland-en voltál már? Vagy balaton sound? Mert azért vannak ott furcsa dolgok...és nem békések, sőt inkább nem is emberiek. Talán késeltek meg már disco-ba?

    lajafix: így van az emberek legtöbbsége a kommersz piákat issza kocsmába, vagy veszi a boltba, az ukrán cigi meg megy 2 dobozzal naponta:D lehet ide statisztikát beszúrni, de elég sok brigáddal dolgoztam már, sőt fősulin koliban is ment az ukrán cigi, na meg pia.

    cucka:utolsó véleményeddel teljesen egyet értek szerintem nincs olyan ember aki ha akarna ne tudna szerezni...

    Danny007: kérlek félre ne érts nem akarlak off-olni abszolult sőt senkit se távol álljon tőlem, de arról nem esett szó, hogy mennyien rosszul lesznek a fűtől( tudom a piától is persze hozzám lehet vágni:D) nagyot sokkalnak nekem volt mikor már nem kezdő létemre is pánikot váltott ki belőlem. Az viszont biztos, hogy ez sem jó ahogy van valaki elszív 1 joint-ot elkapják teletömik a pszichiáterek benzodiazepinekkel( xaxan/frontin,rivotril) és utána meg gyógyszerfüggők lesznek...

    [ Szerkesztve ]

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • moha21

    addikt

    válasz Dany007 #205 üzenetére

    :R Korrekt válasz. És mint mondtam a fűvel nekem se volt gondom lazán abbahagytam "kinőttem" vagy tudja a fene. Az alkohollal viszont sokkal szarabb helyzetbe kerültem és bizony így nézve rombolóbb hatású sokkal az alkohol. DE! Aki egész nap dolgozik és megiszik 1 sört a nap végén, vagy havonta 1-szer kilövi magát:), azzal nincs gond.
    Viszont, ha legalizálnák a füvet, szerintem még jobban megugrana a könnyű drog fogyasztók száma, mert sokakat azért visszafog a törvény(nekem volt vele elég bajom:D). És én anno mikor füveztem illetve ismerőseim is, hát kb napi 2-3g elment mindez suli közbe(középsuli), mire fősulira kerültem már leszoktam róla...Egyébként a "régi bandából" akikkel összejártunk már senki sem füvezik, illetve drogozik. És 1 sem lett tőle keményebb drogfüggő vagy valami.:) Szóval ez a duma, hogy fűvel kezdődik aztán fel a ranglétrán ez úgy hülyeség ahogy van.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • lajafix

    addikt

    válasz Dany007 #205 üzenetére

    'Te vagy rá az élő példa, hogy kb mennyit ér a jelenlegi törvényi szabályozás'
    furcsa logikai következtetés, merthogy nem szabályozás nyomta moha21 szájába a szeszt és a kábszert...

    Rock'n Roll

  • lajafix

    addikt

    válasz Dany007 #198 üzenetére

    'És akkor most megbeszéltünk mindent?'
    Meg tőlem itt is abba lehet hagyni, eddig nem merült fel komolyan az engedélyezés.

    'A részletek persze kiszámíthatatlanok / megjósolhatatlanok, de összeséében semmi különös nem történne.'
    :DD

    'Ez pusztán az ember személyiségén, hozzáállásán múlik. Semmi máson. A magyar ember is ember, ahogy a nyugati. Aki mértéket akar tartani, az tud is. Aki meg nem, annak meg tökmind1, iszik vagy szív.'
    szép blabla, ha erre ez a válasz akkor a tiltás bezony jó cselekedet. Meg nekem jó válasz is ez ugyanis a hollandokon kívűl a tiltás/ félhivatalos tűrés az általános.

    'Mondjuk mert kb olyan emberek ülnek döntéshozói pozícióban mint jómagad. Illetve kb annyit tudnak és annyit tapasztaltak belőle, mint te. És ez abszolút no offence. De kb a politikusok is annyit tudnak / ismernek a könnyűdrogokról, hogy rossz, fújj betiltani, büntetni, aki drogozik az = bűnöző stb...'
    Akkor tessék döntéshozói poziba kerülni. és ez bizony offense.

    'zzel nemtom mire akartál utalni, de úgy tűnik, mintha tényleg azt hinnéd, hogy a drogosok bűnözők, akik más emberek életére törnek!? Ugye?'
    Nem érted, merthogy saját szűk látókörödön kívűl képtelen vagy más szemével látni, esetleg társadalmi szinten felmérni a saját akaratod következményeit, nem baj majd kinőssz belőle. Az AKs példát azért írtam le, hogy lássátok azt, hogy nem biztos hogy amit egyéni jónak állítotok be, az másnak is hasznos. Dehogy akarom én kinyírni a drogosokat, megteszik maguk is.

    'Úgyhogy pontosan ezért van tiltva a legtöbb országban, mert a döntéshozóknak fogalmuk sincs róla, hogy mi ellen beszélnek. '
    Nem egy politikusról derült ki hogy fiatalkorában tolta, mégse szólalt fel egyik sem a liberalizáció mellett.

    'Ahogy neked sincs semmi tapasztalatod e téren, csak abból merítkezel amit a tv-ben rádióban hallasz...'
    Családomban van elhülyült füves aki 50 évesen kezdte és van tágabb családban börtönben díleri tevékenységért 5 évet lenyomott balfasz is. Attól hogy valaki nem az elképzeléseidet szajkózza, nem biztos hogy olyan zöldfülű mint te vagy.

    Rock'n Roll

Aktív témák