Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zol77

    aktív tag

    Üdv!

    na megrendeltem én is ,így hamarosan én is tudok majd tapasztalatokról írni.
    Egy synology usb station 2-t váltok le a DNS-320-al,remélem nem bánom meg :)
    Ami megfogott benne,hogy ennyi pénzért ilyen hardver,és két hdd hely.
    Remélem beválik,torrentezni kell,meg egy wdlive,archos70,laptop,+pc kiszolgálására .
    Ezt a régi is tudta,csak kicsit sok volt már a kábel :)

  • Zol77

    aktív tag

    válasz csuzso72 #50 üzenetére

    Aki utánaolvas/néz vásárlás előtt a kiszemelt dolgoknak,az általában mindig a legjobbakat veszi meg :)

    Elméletileg holnap meglesz nekem is már a nas, még április 4-én raktam kosárba :)

  • Zol77

    aktív tag

    válasz Zacsi7 #60 üzenetére

    Ez nem jó hír,mert én is az Edigitaltól rendeltem meg még április 4.-én. De már nem variálok vele,majd lesz náluk is,meg itt vannak helyben,ha valami garanciális probléma lenne vele,csak besétálok vele az edigitálba. Most néztem az oldalukat,most meg hatodika van írva érkezésnek. Bár a dátumot mindig pakolgatják 2-3 nappal arrébb :)

    [ Szerkesztve ]

  • Zol77

    aktív tag

    Na megérkezett nekem is.
    Frissítettem 2.0-ra,ezzel kezdtem.

    Eddig nem valami meggyőző. sőt..

    - A nas loginját kívülről nem tudom elérni,más is szív vele úgy látom.(ftp megy kívülről)
    - a gyári torrent kliensben ha leállítok egy torrentet ,az pár mp múlva elindul magától.
    - többen írták,(dlinkhelp.eu,meg itt),hogy vinyó bele,és már megy is,nem formáz semmit.
    Amit én tettem bele,azt rögtön formázni akarta,meg formázta is,addig nem is látta a hdd-t.
    Amúgy formázva volt,ntfs -re,de üres volt,így nem érdekelt hogy formázta. De a másik hdd amit bele szánok az már tele van,és nem sok kedvem van átmásolni 1.5TB-ot.
    - a rádugott usb-s külső meghajtóval nem tud mit kezdeni,nem látszik a fájlböngészőben,
    hogy másoljak róla,vagy rá 1-2 fájlt.

    Hát ez így egy nagy f@s.

    Amit lecseréltem synology usb station 2 -t, az a fenti dolgokat gond nélkül tudta,
    elértem bárhonnan,gyári torrent kliens tökéletesen tette a dolgát,(van egy oldalam,ami nagyon válogatja a klienseket,oda az is jó volt,a DNS-320 persze nem megy) , mindegy mit dugtam rá ntfs,ext3,fat32 látta rögtön.

    ennek ellenére bízok benne,hogy ezek mind orvosolhatóak frissítéssel,mert amúgy külsőre tetszik nagyon a nas,meg ha az elődjét nézem,nagyon jó custom firmwarek készültek hozzá,gondolom előbb utóbb ehez is csinálnak majd. Olvastam a fun_plug telepítését,el is kezdtem a transmission kliens miatt,felment a fun_plug,tettem fel transmission klienst is,a legújabbat,azt már el is tudtam indítani,de gui-ból már nem tudtam rá csatlakozni,majd holnap küzdök vele tovább. És mindezt úgy,hogy gőzöm sincs a parancsokról,azt se tudtam mi mit jelent,mindent google-n kerestem,na majd holnap megoldom valahogy ha lesz időm foglakozni vele.

    [ Szerkesztve ]

  • Zol77

    aktív tag

    válasz Droidka #82 üzenetére

    Üdv!

    a 80-as portot kell forwardolni,utána menni fog.
    nekem fix ip-m van,az elérés nálam így néz ki:

    A routerben beállítottam,hogy a nas mindig ugyanazt az ip-t kapja:
    192.168.1.109 , majd a port forwardban ehhez az ip-hez a 80-as portot kinyitottam

    ezután már csak annyi dolgom volt,hogy megnézzem a külső ip címem:
    a routerben a network/wan/ ip address-nél ott van, vagy akár a http://www.ip-adress.com/ -
    és már látom is mi a címem

    ezután már csak annyi dolgom volt,hogy nyitok egy böngészőt,és beírom ,hogy:
    IP címem :80 ( xx.xx.xx.xx:80) +enter, és ott is van a login. xx.xx.xx.xx:80

    Mostmár kezd egyre jobban megtetszeni a nas,eddig panaszkodtam a külső elérésre,és maguktól elinduló torrentekre,de megoldódott mindkettő :)

  • Zol77

    aktív tag

    válasz Droidka #84 üzenetére

    Üdv!

    Regisztrálj a dyndns.com-on,majd a routeredben állítsd be a dyndns-t.
    TP-link routerben az advanced / dynamic dns pontnál tudod megadni a regisztrált
    címedet,majd beloginolni. Ezzel már el tudod érni bárhonnan. Aki ilyet használ,az biztos tud bővebb infót adni,de keress rá a dyndns -re, van sok magyar nyelvű leírás,meg fórumtéma ezügyben.

    A gyári torrent klienst szerintem csak a nas felületéről tudod kezelni,tehát mindig be kell lépned.
    Viszont ha raksz fel transmission klienst a nasra,azt el tudod érni pl. androidról,iphone-ról,vagy egy pc-re telepített "remote" progival ,anélkül,hogy be kellene lépned a nas felületére.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák