Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Foremi

    tag

    válasz kinder93 #32837 üzenetére

    Mennyire elegendő a sávszélesség? Ez nagyon helyfüggő.
    A maximális le és feltöltési sebességet (29.3/11.2 Mbit/s) biztosan nem fogod elérni.

    A gyakorlatban kiváló térerő esetén 10-15 Mbit/s le, és 3-4 Mbit/s feltöltési sebességet szoktam mérni. Ez a sebesség bőven elegendő a home office-nak. Sőt, a YouTube HD videók sem akadoznak rajta, egy weboldal szó szerint másodpercek alatt betölt. Ehhez viszont szerencsés helyen (a torony közelében) kell laknod, mondjuk én elég mázlista vagyok (a szembe épületen van a tornyuk).

    Kevésbé szerencsés helyen, 3-4 egység térerőnél (feltételezzük, hogy a készülék 5 egységet mér) a sebesség 5-8 Mbit/s körül fog alakulni, ez még mindig elegendő lesz a home officehoz.

    2-3 egységnél 3-5 Mbit/s sebességre számíthatsz, ez azért már lassabb, de ha stabil a térerő, akkor nem lesz vele problémád. Egy átlagos weboldal 5-10 másodperc alatt fog betölteni, egy nagyobb hír portál talán 15, szerintem ez a sebesség még elfogadható (ha böngészésre és Facebookra kell az internet, elegendő, de a YouTube SD videók lejátszásával sem lesz gond, mivel a lejátszó észleli a sebességet, automatikusan lejjebb veszi a felbontást).

    1-2 egység már problémás lehet, ha stabil, tehát nem akadozik, akkor még talán jó, de ha rendszeresen elmegy a térerő, akkor sajnos nem lesz jó.

    Amit tippként tudok mondani, hogy az épületek elég jól le tudják árnyékolni a mobilhálózatot, ilyen esetben ha közvetlenül az ablakhoz teszed a készüléked, azzal elég sokat nyerhetsz. Több szintes háznál emeleti ablakkal is lehet próbálkozni.
    A végső tippem, hogy mivel nincs rá hűségnyilatkozat, bátran kipróbálhatod, és ha nem jó nálad, akkor bármikor lemondhatod.

    Küldök egy linket, amit előttem már sokan beírtak, ezen ellenőrizheted a tornyok pontos helyét.

Új hozzászólás Aktív témák