Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TaNbEaRo

    tag

    Sziasztok!
    Alapvetően egy idegesítő torrent probléma miatt olvasgattam sokat itt a fórumban, ami úgy néz ki meg is oldódott, de maradtak pontok, amelyeken szerintem fejleszteni/javítani lehetne. A véleményetekre lennék kíváncsi.

    Kb. 1 éve kötötték be hozzám a gigatbites FTTH-t, azelőtt 100 Mbites FTTB volt (ehhez anno vettem egy Asus RT-AC1200G+ routert, amivel a 100 Mbitet tökéletesen ki tudtam használni vezeték nélkül is.).
    Amikor FTTH váltás történt, akkor a Digi HG8147X6 eszköze vette át a routerem helyét. Párszor mértem az elmúlt év során, kb. 500/300 sebesség a maximum amit el tudok érni vezetéken illetve vezeték nélkül egyaránt. Eddig nem panaszkodtam, mert igazából családunk számára ez is bőven elegendő. Ami idegesíteni kezdett az az, hogy havonta 1-2 alkalommal használok torrentet, és ilyenkor mindig kb. fél perc aktív letöltés után megszűnt az internetkapcsolatom. A wifiről lecsatlakozva majd vissza ismét ment egy rövid ideig. Jócskán csökkentettem az aktív kapcsolatok számát, de a probléma nem hárult el. Végül elővettem a régi AC1200G+ routert, az ONT eszközt átállítottam bridge módba. Csináltam pár tesztet, és a torrent probléma elhárult. Ezzel a routerrel viszont vezetéken szintén kb. 500/300 a sebességem, wifin már csak 300/300 körül. Közben azt is észrevettem, hogy szolgáltatói NAT mögött állok, mert a régi routeren használtan DDNS szolgáltatást, amire most épp nincs szükségem, de a router szólt, hogy úgysem menne.
    Szóval a fő problémámat megoldotta az, hogy visszaálltam a saját routeremre, de gondolom az internet sebességén még lehetne csiszolni. Ehhez első körben gondolom egy még jobb router fog kelleni, hiszen tapasztaltam, hogy a digis eszköz is gyorsabban ki tudott wifin szolgálni. Kérdés, hogy mi kellhet ahhoz, hogy az 500 Mbites letöltési sebességet magasabbra tornásszam? Az is befolyásolhatja ezt, hogy NAT mögött állok, vagy majd hívjam ki a digiseket, hátha szerelési probléma van valahol?

  • TaNbEaRo

    tag

    válasz Dr.NX #106243 üzenetére

    Azért nem írtam pontosan, hogy az 500/300 milyen módon jött ki, mert az elmúlt év során mindig ilyesmi értéket kaptam, ahány féle képpen csak teszteltem. Speedtest.net-et szoktam használni számítógépen böngészőből (vezetéken illetve vezeték nélkül is), illetve androidon appból. Parancssorból nem használtam. A mai üzenetem előtt is így mértem, különböző szervereket választva kerestem a legjobb értéket.
    Majd beszerzek később egy ax-es routert is, a wifis helyzeten javíthat, de ha vezetéken sem tudok nagyon 500 fölé menni, akkor gondolom úgyis majd a Digihez fordulok az ügyben. Azt viszont mihamarabb intézem náluk, hogy ne NAT mögött legyek, mert bár ritkán, de van amikor szükségem van a nyilvános elérésre. Így jó, hogy most ez kiderült, és nem akkor lepődöm meg, amikor majd ismét kéne.

  • TaNbEaRo

    tag

    válasz Dr.NX #106249 üzenetére

    Bajnak nem mondanám, attól függ honnan nézzük :) De igazad van, valóban tisztább kiiktatni minden lehetséges zavaró tényezőt. Az elmúlt év során pár alkalommal történt sebességmérés eredménye sem aggasztott, mert számomra bőven elég amit nyújt.

    Na de most akkor összevetettem vezetéken böngészőből és parancssorból. Böngészőből is az eddigi legjobb eredményeket hozta, amit láttam.

    Antenna Hungária szerver:
    Böngésző: 660/301
    CLI: 720/310

    Digi Kft szerver:
    Böngésző: 636/320
    CLI: 710/303

    Ezek így már teljesen elfogadható számok, hiszen a Digi 700/210-ben határozza meg a "kínált sávszélességet".

    A fő problémámat, ami miatt jobban ránéztem ismét a dolgokra az úgyis az volt, hogy a torrent megdöglesztette a netet. Ez megoldódott a saját router használatával, viszont ez a router lassabban szolgál ki wifin, mint a Digi ONT eszköze. Később újítok majd ezen a vonalon (új Asus, TP-Link vagy Xiaomi ax routerrel, erre idő kell, hogy utánajárjak :) ).

  • TaNbEaRo

    tag

    válasz Lacccca87 #106258 üzenetére

    qBittorrent. Talán alapértelmezetten 500 kapcsolat a felső korlát, ezt levittem 50-re, és akkor is szakadt a Digi ONT eszközére Wifin csatlakozva. Visszakötöttem a saját routeremet, és azzal megy 500-ra visszaállva is. A sebesség nem változott, csak most már nem hal meg a net max egy perc aktív letöltés után.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák