Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vieras #1442 üzenetére

    Értem én, és elfogadom, nem az volt a célom a fentiekkel, hogy lehúzzam a játékot, pusztán csak azt ismertem be, hogy nekem ez az új rendszer nem tetszik, mert túl sok mindenre kell benne figyelni, számomra ez így már túl bonyolult.

    A skill fa még tetszik, odáig teljes mértékben meg voltam elégedve a fejlődéssel, azokon láttam, hogy melyik mit ad és hogyan módosul a statisztikám, ha fejlesztem őket. De a paragon tábla nekem már túlságosan is komplikált. Én nem akarok állandóan azon agyalni, hogy ha végre találok egy jó gatyát, ami DEX-et ad és érezhetően megnő tőle a sebzésem, akkor még arra is külön figyeljek, hogy ha a jelenlegi nacim INT-es bónuszát le akarom cserélni, akkor a paragon táblán esetleg deaktiválok egy glyph-et, ami eddig úgy adott jobb dolgot, hogy fogalmam sem volt róla. Nem akarom állandóan mikro-menedzsmentelni a dolgokat, én már kiöregedtem ebből, nekem a régi szerepjátékos formulák jönnek be, ahol igenis az számít, milyen statokat fejlesztesz.

    A Diablo III paragon rendszerét csak azért hoztam fel példaként, mert azt még valahogy értem, annak ellenére, hogy én sem tartom jónak a jelenlegi formájában. Én a régi D&D alapú rendszert szeretem, ahol igenis az számít, hogyan fejleszted a képességeidet és tulajdonságaidat. Ott nem lehet mindent kimaxolni, meg kell gondolni, mit mire teszel és igencsak pazarlás lenne 10 (0) fölé vinni olyan statot, amire nincs szükséged. Viszont a fő statot fel kell tornászni 20 (+5) fölé, máskülönben nem fogod tudni használni a jobb felszereléseket. Mondjuk én eleve azt is hiányolom, hogy szintlépéskor nem lehet stat-pontokat szétosztani.

    Egyre több pont kell egy-egy lépéshez, és igenis ezeken és a cuccaidon múlik a harc végkimenetele, mindig is ezek határozták meg a fejlődést és a sikeres harcot, nem holmi előre definiált paragon-tábla, amit lépésről-lépésre kell követni. Rugóként például erőre egyáltalán nem is lenne szükséged, kezdésnek bőven elég STR 8 (-1), mert harcban sokkal többet érsz a DEX 14 (+2) helyett DEX 15 (+2) növelésével, mintha adnál két extra pontot az erőre. Itt pedig ha rugóként nem hordasz erőt adó cuccot, akkor nem oldódik fel a paragon glyph. Ok, lehet, hogy a D4-ben így jobban jársz, én csak azt mondom, hogy nem ehhez vagyok szokva, így idegen és érthetetlen (illogikus) számomra ez a rendszer. :U

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák