Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balion

    senior tag

    Paragon 23-nál hagytam abba a játékot.

    60-ig élvezetes volt a játék. A legjobban szerintem az csinálja, aki ingyenesen végig tolja a játékot és utána letörli, így kapott egy kb. 20 órás sztorit ingyen.

    Minden world boss-t megöltem jópárszor, a shadow warban harcoltam, döntősök lettünk, a döntőben vesztettünk.

    Pvp-ben egész jól kitoltam az ellenfelekkel wizardként, de persze voltak ellenfelek, akik valahogy túl nehezen haltak és túl könnyen megöltek, ezeket a csata végén inspectelni szoktam, általában fizetős játékosok.

    Grindolós játékként totál értelmét vesztette tovább játszani, mert innentől ugyanazt kell csinálni unalomig (és azon túl), azzal a különbséggel az eddigi arpg-khez képest, hogy itt folyamatos lemaradásban vagy azokhoz képest, akik költenek. Ezt érezni fogod a dungeon-ökben, riftekben, pvp-ben, de még a világban is, amikor összehúzod magadnak a mobokat, hogy majd szépen leölöd őket, majd valaki be és kiviharzik a képernyődről, a mobok meg sehol sincsenek :D

    Csapatban riftet nehéz toni, mert mindig van, aki kilép. Aztán, ha az kilépett, más is kilép, mert nem bír várni. Rá jöttem, hogy azért lépnek ki egyesek, mert látják, hogy a csapat többi tagja nem tett be cresteket, így ők is kevesebb rúnát és fading embert kapnának, így sajnos ezen a téren is van egy kis feszültség a fizetős-nem fizetős játékosok között.

    Igazából 60 után folyamatosan éreztem, hogy posványban járok, értem ez alatt azokat a taktikákat, amikkel rá akarják venni a játékosokat, hogy fizessenek. Bármennyit, akár egy dollárt is. De onnantól, hogy költöttél egy keveset is, megtörték a jeget és hajlamosabb vagy a következő tranzakcióra.
    A shadow war-on is azt éreztem, hogy ez is egy trükk, hogy érezd magad úgy, hogy tartozol valahová és e miatt is könnyebben adj ki pénzt, hogy ne okozz a hétvégi csatán csalódást.

    Sokan a battle pass-t vették meg 5 dollárért, mert támogatni szeretnék a játékot, hogy mégse ingyenesen játsszák. A battle pass nálam is be volt tervezve, egyértelmá volt számomra, hogy folyamatosan fizetni fogom. Amíg meg nem láttam, milyen módszereket alkalmaznak arra, hogy a játékosok elővegyék a bankkártyájukat és szórják a játékra a pénzt.
    A legbotrányosabb számomra a rift, ami egy élő lootbox, de valamelyest erőfeszítést igényel, így nem esik a törvény szerint a lootbox kategóriába, így nem kötelesek tájékoztatni a játékost, mennyi esélye is van a kívánt loot megszerzésére. Számomra érthetetlenné vált, miért is akarná bárki is támogatni a játékot/fejlesztőt, így a battle pass vásárlása elmaradt.

    Ezen a szinten (60+23) a játék annyiból áll naponta, hogy vadászod a world bossokat, amik kb semmi értelmeset nem dobnak, ölöd a mobokat, amik dobnak néha-néha legendary itemeket, amik már megvannak, rejtett falakba ütközöl, mert miután szereztél néhány legendary-t, már a narancssárga mobok sem dobnak legendary-t, és egyéb lootokból is eléred hamar a napi korlátot. Megcsinálod a bountykat, amig dögunalmasak, a napi shadow küldit, amiből 1 van, aztán kattintgatsz a linkelt helyszínekre, pl. chestekre, amikhez 4 ember kell, vagy world bossokra, amik vagy ott lesznek, vagy nem, de ha ott vannak is, kékeket/fehéreket dobnak.

    Sikerült eljutni eddig úgy, hogy egy forintot nem költöttem rá, de kezdtem érezni, hogy rá kéne dobni valamennyit, hogy tudjak haladni, hell2-t farmolni, pvp-ben jobban érvényesülni.
    Ekkor került törlésre a játék.
    Mondhatná valaki, hogy mindegyik arpg a farmolásról szól, mindegyik unalmassá válik, de számomra nem ezzel volt a probléma. Én a végtelenségig tudom élvezni a farmolást, ha tudom, hogy bármire, bármilyen lootra van egy kicsi esélyem is. De ebben a játékban a legtöbb dolgot nem tudod megszerezni azzal, hogy rengeteget farmolsz. A lootokat a játék vagy timegate-eli, vagy paywall mögé rakja, így a lényegét öli meg a grindolós játékoknak.

    Azért az a lvl 1-60 fun volt :)

Új hozzászólás Aktív témák