Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Cyberbeni

    addikt

    válasz Kassadin #2056 üzenetére

    ha nincs jó gm, meg csapat, akkor persze hogy nem élvezed.
    de ne offoljatok, és az offot rakjátok offba

  • CooLM@$TeR

    tag

    válasz Kassadin #2056 üzenetére

    "Viszont a számítógépes rpg játékokba meg jobban beletudom magam élni, mint élőben."

    Ez egy alapvető probléma a mostani tizen- huszonéves generációnál, hogy hihetetlenül ráállt az agyuk a vizuális ingerekre, ami teljesen leszűkíti a fantáziájukat. Nem egy olyan kezdő szerepjátékost láttam, akik a számítógépes és konzolos "rpgkből" kiindulva olyan tápolós vérpistike módon akartak játszani (az kell nekem ami a legnagyobb buffokat adja, meg mindent magára aggatós terminátor stílus), amit ők teljesen normálisnak gondoltak és megszokottnak vettek, merthogy a "gamekben is ez van". Mikor a kalandmester megpróbált segtő szándékkal komprumisszokat kötni velük, akkor meg totál besértődtek.

    Szóval ha te egy számítógépes szerepjátékba jobban bele tudod élni magad, mint egy baráti társaságban kipróbált asztali szerepjátékba, akkor csak sajnálni tudlak.

    "Nem hiszem hogy bárki is megmondhatná nekem hogy melyik a jobb vagy a rosszabb."

    Nagy tévedésben vagy, mert itt senki nem akarja megmondani neked, hogy számodra melyik a jobb, sőt. Viszont te sem fogod soha bebizonyítani a közösségnek, aki mindkét formát ismeri, hogy bármelyik crpg labdába rúghat egy jó társaságban eltöltött igazi D&D, Shadowrun, Cthulhu, Vampire, Ars Magica, M.A.G.U.S. stb. party mellett.

    Ez olyan, mint amikor egy kulinális élvezetekről szóló beszélgetésben a zsíros kenyeret kezded el dícsérni a Wellington bélszínnél szemben. A jobbik eset, ha csak kiröhögnek.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák