Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Sziasztok.
    A Deluge egy ingyenes, több-platformos, egyszerű torrent kliens. Legjobb tulajdonsága, hogy a kommunikációt teljes mértékben titkosítja, így a szokásos ISP korlátozás kijátszható vele. De ezen túl minden olyan fontosabb dolog megtalálható benne, ami egy modern klienshez tartozhat, ilyen pl:

    - WEB GUI (Webes felület),
    - RSS letöltő,
    - Sávszélesség ütemező,
    - Intelligens sávszélesség kiosztás,
    - Fejlett protokoll titkosítás,
    - Blokkoló lista támogatás (PeerGuardian, SafePeer…),
    - Daemon mód.

    Alapja a libtorrent, ami több torrent kliensnek is a motorja. Felületét pedig a GTK biztosítja. A Deluge a legtöbb platformra elérhető, így Windows-os, OS X-es és természetesen Linux-os változata is beszerezhető. A kliens pluginozható, képességeinek nagy részét ezeknek köszönheti.

    A jelenlegi legújabb, stabil verzió az 1.1.5, amit letölthettek a hivatalos oldalról:

    Hivatalos oldal

    Magyar oldal

    A Magyar oldalon teljesen lefordítva megtaláljátok a FAQ-ot, ami nagy segítség lehet a programmal most ismerkedőknek. Én már egy ideje használom, és meg vagyok vele elégedve. Ajánlom mindenkinek. :R

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Igazság szerint a topikot azért nyitottam, hogy a programmal kapcsolatos kérdéseket és problémákat megtárgyaljuk - a Bittorrent topikban csak µTorrent-ről beszélnek. :D

    Nekem kapásból lenne egy olyan problémám, hogy ugye a Torrent-fáljokat a µTorrent és más kliensek is alapértelmezetté teszik, és megnyitáskor hozzáadják a letöltőlistához, Na most, elméletileg a Deluge is ezt kellene hogy tegye, de mégsem akar nálam sikerülni ez a metódus. Hozzárendeli magát a fájltípushoz, de megnyitáskor nem adódik hozzá a listához. Letölti a fájlt, de nem nyitja meg - vagyis elindítja, de nem csinál vele semmit. Úgy tudok hozzáadni letöltést, hogy megnyitom a letöltött fájlt a Deluge menüjével (Torrent Hozzáadása).

    Valakinek valami ötlet, hogy mit kellene beállítani, hogy működjön? :F

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Vistaboy #2 üzenetére

    Megoldottam, nem az .exe-vel kell megnyitni, hanem a deluge.cmd-vel. :DDD

    Ja, egy újabb probléma: Az ékezetes karaktert tartalmazó torrent fájlt hogyan tudom megnyitni? Nem csinál vele semmit. A többi tökéletesen működik.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #16820480 #5 üzenetére

    Nekem is van egy érdekes észrevételem:

    Ha letöltés közben kikapcsolod vagy újraindítod a gépet - vagy csak magát a klienst -, akkor újraindítás után minden letöltést leellenőriz (Checking). De ha leállítod (Pause), és úgy lépsz ki, akkor tudja folytatni egyből a letöltést. Seedelésnél ez a hiba (?) nem áll fenn.

    Hátha valami trükk kell a te esetedben is. :)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #16820480 #7 üzenetére

    Nem tudom, miért van ez nálad. Nekem működik rendesen pár apróságtól eltekintve. A nagyobb torrent fájlokkal nem igazán boldogul, és az ékezeteket sem szereti. Mondjuk az ékezetes karaktereket átírva már működik, de az első problémára még nem találtam megoldást.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Kijött az 1.1.6.-os verzió, letölthető a hivatalos oldalról (Link az első hsz-ben).

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz #72653568 #10 üzenetére

    A program nálam tökéletesen működik, max. sávszéllel megy a torrent. De maga a kliens önmagában nem elég. Ha nincsenek seederek, akkor ugyanolyan lassan jön, mintha le lenne korlátozva. :)

    Az ékezetekre pedig valóban allergiás, ezt már korábban én is tapasztaltam. Valamint a nagyobb .torrent-fájlokat sem képes kezelni. Remélem előbb-utóbb kijavítják, mert néha kellemetlen tud lenni. :K

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz V.Stryker #18 üzenetére

    Szia.
    Igaz, én nyitottam a topikot, de már nem használom a programot - nem azért, mert nem volt jó, csak időközben áttértem a DIGI-re, és ott nincs rá szükségem, mert nincs lekorlátozva -, szóval annak idején nekem is csak úgy indult el, hogy előtte fel kellett telepíteni egy keretprogramot alája.

    Rakd fel a Python-t, majd utána installáld csak a Deluge-t.

    Ui.: Ha eddig is így csináltad, és nem jó, akkor nem tudok mit mondani. Nálam ennyit kellett tenni, és működött. Igaz, én Vista alatt próbáltam. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Aktív témák