Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thermaltake

    tag

    válasz mong08 #117109 üzenetére

    Szia!

    Clio 2 első fényszóróit szeretném tartósan felújítani... vettem Ali-ról felújító készletet ( amiben van kék üvegcsében folyadék is (nem tudom,hogy lakk-e ), szivárványból vettem 2000-es vizes csiszolót,
    Még kellene vennem egy flakon isopropyl alkoholt is.
    A metódus az lenne, hogy nekiállok szépen vizes kézi csiszolással a régi lakk réteg eltávolításának. ( majd még kell vennem ezt azt: további csiszoló vásznat, 800-as 1500-as) + takaró fóliát stb...
    Szóval vizesen adok neki de nem erősen rányomva... folyamatos nedvesítéssel, aztán ( ezt már előtte körbe maszkolom maszkoló szalaggal ,hogy a kasztni fényezésnek nehogy baja legyem) Szóval ha kész a 2000-es finomságú csiszolás is, lezsírtalanítom a fent említett műanyag barát alkohollal, aztán .. itt jönne a nagy kérdés! Elég lehet a kínai lötyi (ami sztem nem UV álló) vagy vegyek -e 2k fényes uv álló lakkot, és fújjam le azzal a megszárított felületet?
    Vagy ami még eszembe jutott, hogy lakkozás után (amit már szintén megvettem kínából) behúzom átlátszó fényes fóliával (ami kavics ellen is véd egy darabig) ezzel adva további védelmet a fényszóróknak.
    Miért nem ajánlod a fújós 2k (2 komponensű) lakkozást?
    Bárkinek bármilyen tolla van eladó, tessenek inteni ötlete,tapasztalata észrevétele van ezzel kapcsolatban, ne tartsa magában...

Új hozzászólás Aktív témák