Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Joci10

    őstag

    válasz Dr. Akula #78 üzenetére

    Abu említette, hogy az itteni teszteken az AIDA mutatja meg a proci fogyasztást. Az idle, és a videolejátszás alatti fogyasztásra ott a #76-os hozzászólás (meg az, hogy ebben az Intel-féle nagy- illetve kismagos felállás előnyben van, hiszen itt elég a gyengébb, ezzel együtt kevesebbet fogyasztó magok használata is). A játékok alattiról meg nem tud senki semmit, hogy miért is annyi, amit itt látni. Máshol teljesen más a vége, és a 13900K fogyaszt többet, lásd pl. TechPowerUp teszt.

  • Joci10

    őstag

    válasz Ajándékok #80 üzenetére

    Viszont ott nem csak egy véletlen kiválasztott esetben mérnek fogyasztást, hanem minden tesztnél - így átlagot is számolnak, nem csak egy speciális esetet vizsgálnak (amiben lehet anomália, vagyis az átlagtól eltérő eredmény is). Egyébként direkt linkeltem az egész oldalt (és nem csak 1 kiválasztott grafikont), mert lehet csemegézni az adott tesztprogramok fogyasztásán is (ott azt is látni) - mivel náluk előbb volt 7950X teszt, azért linkeltem a 13900K-s tesztet, de meg lehet nézni a 7950X-es verziót is, és hasonlítgatni.

    Szerk.: és egy adott termék tesztelésénél azonos tesztkörnyezetet feltételeznek, hiszen az adott termék saját eredményeit így hasonlíthatjuk a másik termékéhez. Tök mindegy a körítés. Mert itt is mindenki a két proci fogyasztásáról beszél.

    [ Szerkesztve ]

  • Joci10

    őstag

    válasz Dr. Akula #82 üzenetére

    Pont előtted reagáltam #80-ra, ahol ugyanezt hozták fel, amit te. Úgy látszik, neked be kell másolnom onnan egy gondolatomat, mert azt nem olvastad el (pedig a hozzászólásodat még szerkesztetted is).
    "[...] nem csak egy speciális esetet vizsgálnak (amiben lehet anomália, vagyis az átlagtól eltérő eredmény is)."
    Vagyis lehet, hogy itt egy 'félrement' mérés eredményére hivatkoztok, miközben ott meg jól látni, hogy melyik proci fogyaszt többet, hiszen több mérést csinálnak, és abból átlagot vonnak. De most direkt ránéztem az ottani tesztekre. AoE4, Borderlands 3 és RDR4 alatt szinte alig van különbség fogyasztásban a két proci között (sőt, Borderlands és RDR4 alatt majdnem jobb is az Inteles megoldás), ugyanakkor a legtöbb játékban 20-40W hátrányba kerül, sőt, Civ 6-ban 80W-tal Cyberpunk 2077 alatt pedig 70W-tal eszik többet. Vagyis nagyon máshogy viselkednek különböző játékoknál.

    Ugyanakkor megemlíteném, hogy csúcs hardvereknél 5-10-20W különbségen lovagolni baromság (akár egyik, akár másik oldalról hangzik is el ez - hiszen az éppen aktuális CPU harcnál mindig fel van emlegetve hol az AMD oldaláról, hol az Inteléről). Aki több százezres prociknál ezzel próbál takarózni, az elfogult. Nem azon fog múlni, hogy ki mit választ a csúcskategóriában (ahol mindegy a pénz), hogy épp mennyi a fogyasztása, hanem azon, hogy mekkora a teljesítménye (ez nagyjából egál), vagy mekkora a platformköltség (itt az AMD most épp rosszul áll), vagy ki melyik oldalt kedveli jobban (ehhez viszont nem kell magyarázatokat, vélt (vagy félig-meddig valós) indokokat találni - vedd meg a kedvencedet, 'oszt jónapot!).

    [ Szerkesztve ]

  • Joci10

    őstag

    válasz Dr. Akula #101 üzenetére

    Most komolyan: ennyire szemellenzős vagy? Ennyire nem érdekelnek a tények? Igen, feljebb írtam, hogy az Intel Big-Little felállása (amit az ARM alapján másoltak) energiahatékonyabb, ha nem igazán használod a gépet (idle és videónézés). Ez tény. Ugyanakkor ha már használod is a gépedet (felhasználói programok, játék), akkor már az Intel fogyasztása el tud szállni, mert kevesebb 'erős' maggal kell megoldanod ugyanazt a problémát, és ehhez kell a kraft (ez is tény, ezért linkeltem a két külföldi tesztet). Itt, a ph!-en 1 teszt eredménye (ami akár lehet hibahatáron túli is - sőt, a linkelt tesztek alapján vélhetően az is) alapján általánosítasz, és nem érdekelnek a többi tesztek eredményei (mert azok a te elgondolásoddal szembe mennek). Hiába van elleneredmény több is, te csak ennek az egynek az eredményét fogadod el, és ezt hajtogatod, mert csak annak a tesztnek az eredményét fogadod el, ami a te elképzelésedet erősíti meg (mégha az esetleg hibás is), a többi meg sz@r, mert a valóságra világít rá. Pedig az ottani tesztekben nem 1 játék/alkalmazás mellett ellenőrizték a fogyasztást, hanem sokban. Direkt ki is emeltem a két végletet a játékoknál: az egyiknél hibahatáron belül ugyanazt a fogyasztást látni mindkét oldalon, de másoknál meg duplaannyit eszik az Intel (a többségnél meg 'csak' simán többet eszik). Lehet ezeket a tényeket eltörölni, csak nem érdemes, mert akkor kijön, hogy mennyire is vagy elfoglult valamelyik oldal felé.

    Számít-e a fogyasztás (#102-re is válaszként)? Mint említettem, csúcshardvernél nem. Aki ki tudja fizetni a csúcshardver árát, az tud mellé venni vízhűtést is (akár a kompaktabb fajtából is, ami árban a jobb levegős hűtésekkel van nagyjából egy kategóriában), és máris csendes a gép, és le van hűtve. Akinek van ezekre pénze, az ki tudja fizetni azt a heti pár száz vagy akár 1-2 ezer forinttal több áramszámlát is. Aki viszont energiahatékonyságra törekszik, az nem csúcshardvert vesz, mert nem azok a legjobb energiahatékonyságú megoldások (ezt nagyon jól mutatják a tesztek már évek óta, hiszen a középkategóriában lévők nem annyival lassabbak, mint amennyivel kevesebbet esznek - így ha valaki kényes a fogyasztásra, az ilyen megoldásokat fog választani). Ezek is tények. Innen a többi már csak oldalpreferencia.

Új hozzászólás Aktív témák