Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zvaragabor

    senior tag

    válasz berVi #14 üzenetére

    Tudom, hogy a béta még nem teljes, és akadnak benne bőven bugok, de én a stabil alatt arra gondoltam, hogy az én gépemen már gond nélkül fuson, legföljebb 1-2 apróbb hiba mellett, amik nem jelentenek nagy gondot. Például ne fagyassza le a gépet, ne okozzok kékhalált, ne akadjon más programokkal.

    Azt is tudom, hogy a stabilt a véglegesre szokták mondani.(vagy amin már azóta is javítottak.)

    EICAR tesztfájl (majd)minden antivírus cég által elfogadott tesztfájl, amit beépítenek az adatbázisba. Na már most nekem a tesztfájlt máskor felismerte, csak akkor épp nem. Nem tudom miért. A HIPS meg riaszthat mindenre, amire be van állítva, de magát a fájlt nem fogja fölismerni EICAR tesztfájlnak, mert nem ugyan az, mint a szigtanúra alapú keresés, ami tartalmazza az "ujjlenyomatot" az adott fájlról. Meg aztán a hips nekem akkor ki is volt kapcsolva. Még egyszer mondom, máskor felismerte.

    Egy mai jó on-access scanner nem csak a végrehajtáskor riaszt, hanem akkor is, amikor a fájl létre lett hozva. Persze ezt már terméke válogatja. :)

    HTTP szűrés meg megint más tészta. :)

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

  • zvaragabor

    senior tag

    válasz berVi #14 üzenetére

    "az eicar nem igazi vírus, csak egy kamu fájl különböző formátumokban (txt, com ...) , amit néhány av felismer, hogy jaj, ez egy eicar kamufájl, riasztani kell, hogy a user örüljön, hogy megy az av engine."

    Ezt a fájlt pontosan ezért hozták létre. Jobb egy ártalmatan fájllal tesztelni egy motort, mint egy valódival, ha annál a fájlnál ugyan az a reakció, mint egy valódinál.

    [ Szerkesztve ]

    I put a joke into the joke so you can laugh while you laugh,

Aktív témák