Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ktr_lala

    csendes tag

    Sziasztok!

    Viszonylag régi Civilization játékosnak számítok, és meg kell mondanom imádom amit Civ 6-tal eddig csináltak a DLC-kel. Viszont a Gathering the Storm után mintha minden civilizáció elvesztette volna a harci kedvét. Gyakorlatilag úgy nyertem King fokozaton Suleimannal, hogy alig vesztettem egységet. Pedig az ellenfelek közt ott volt Németország, Suméria, USA. Ők azért eddig elég agresszívan tolták a terjeszkedést és volt bőven hadsereg is. Most meg gyakorlatilag 5-6 egységből álló hadseregeket kellett elintézni.

    Szerintetek is gyengült az AI ilyen szempontból?

  • ktr_lala

    csendes tag

    válasz dangerzone #396 üzenetére

    Igen, amatőr módon nem olvastam vissza. Bocsi.

    Azóta kezdtem egy új játékot Poundmaker-rel (ha így kell írni). A spanyolokkal dobott egy kicsi szigetre. Mire három városom lett a spanyoloknak még mindig csak a fővárosukkal operálta. Cserébe legyártott két tucat harcost meg íjászt és belegyalult a földbe. Ezek szerint harcolnak ezek, ha van rá jó okuk. Gondolom itt nem volt helye terjeszkedni, az értelmes város helyeket már befoglaltam (tényleg kicsi sziget volt).

  • ktr_lala

    csendes tag

    válasz forguet #398 üzenetére

    Igen az tud majd megvédeni. A harmadik könnyen védhető, de egy kis mázlival már az első is...

  • ktr_lala

    csendes tag

    válasz attiati #434 üzenetére

    "Csak sajnos az V. részben elviselhetetlenül belassul a körök hossza és a gép terhelése, ahogy halad előre a játék." Én ezt nem nagyon tapasztaltam, tény, hogy valamivel lassabb lett, de nem volt vészes.

    Az eddigi legjobb szerintem a Civilazation 6+Gathering the Storm. Az elején majdnem kuka volt a játék, még szidtam is magam, hogy ennyi pénzt kiadni érte, nem is vettem meg sokáig a kiegészítőket, nem játszottam vele. Azt amikor kijött a legújabb kiegészítő, megpróbáltam, szívtam a fogam, hogy megint egy rakás lóvé, de nem bántam meg. Szerintem nagyon jó lett, évezhető, változatos. Nem igazán van hibája, legalábbis szerintem. Az meg, hogy mennyire etikus üzletpolitika az, hogy a játék megjelenése után még fizess egy rakás pénzt és várjál is rá nem keveset, hogy tényleg egy jó játékod legyen, azt mindenki döntse el maga.

    Ha az ember nem akar egy rakás lóvét belelapátolni akkor, az ötödik rész is hálás, sok-sok éjszakázást köszönhetek neki, de a hatodik szerintem jobb lett. Ez viszont erősen szubjektív. Van aki még most is a civ 4-re esküszik. :D

  • ktr_lala

    csendes tag

    válasz Nyugis #437 üzenetére

    Mindenkivel lehet mindent, játék függő. De az alap adja magát.
    Pl.:
    - angolokkal, franciákkal és Kongóval - culture
    - török, német, perzsa, szkíta - domination
    - India - religius
    - Korea - science

  • ktr_lala

    csendes tag

    válasz Nyugis #441 üzenetére

    A kultúra a leglassabb szerintem.Egyrészt sok idő kell még eljutsz addig amíg múzeumokat és régészeket tudsz gyártani, másrészt az AI is szereti gyűjtögetni a a híres embereket. Azt nem tudod olyan szinten felgyorsítani mint mondjuk a tudományos győzelmet.

    A katonai hódítás a legegyszerűbb. Főleg könnyebb fokozatokon (King és az alatt). Választasz egy olyan népet akiknek erős korai egységei vannak, mondjuk a perzsák, rómaiak vagy a szkíták és a középkor hajnalára már le is gyalulhatod az ellenfeleidet. Persze, ez a térképnek és az ellenfelek számának a függvénye is. Mert, ha valaki két kontinenssel odébb van, akkor egy kicsit elhúzódhat a dolog.

    Ha jól emlékszem a szkítáknál van az a plusz, hogy egy lovas íjász legyártásával kettőt kapsz... Az egy kicsit OP. Kis méretű térképen három ellenfelet, nagyon gyorsan le lehet velük nyomni.

  • ktr_lala

    csendes tag

    válasz Nyugis #443 üzenetére

    Devas jól mondta, elég a fővárosokat elfoglalni. Természetesen van büntetés, kapsz egy jó adag mínuszt a közrendre, ami miatt csökken a termelékenység, a növekedés, sőt extrémebb esetben lázadás is törhet ki. Csodákkal, törvényekkel, luxus cikkekkel lehet ezeket ellensúlyozni.
    A későbbi időkben a világkongresszustól kaphatsz büntetéseket.

    Természetesen ez a győzelmi opció sem egyszerű, kell egy kis nehézség ebben is. De ez a leggyorsabb.

  • ktr_lala

    csendes tag

    válasz Nyugis #447 üzenetére

    Ez nagyon szituáció függő, nem igazán van legjobb taktika. Egyensúlyozni kell a dolgok között. Legyen elég termelés a haderő felállítására, legyen elég pénz a fenntartásra, modernizálásra, legyen elég élelem, hogy a városok fejlődhessenek, fontos a technológia (nehogy már kőbunkós gyalogság rohamozza meg a muskétásokat). Arról nem beszélve, ha egy fontos nyersanyag hiányzik az ütőképes haderőhöz (vas, olaj), akkor lehet, hogy korszakot át is kell ugranod, mert csak vesztes háborúid lehetnek.

    Van úgy, hogy az ember katonai győzelmet akar és technológia lesz belőle. Vagy éppen fordítva. Lehet, hogy kénytelen leszel egy népet elpusztítani, mert megnyernék az űrversenyt.

    Amennyiben erős hadseregre van szükség, érdemes egy-két várost, olyanokat, ahol magas a termelés kiválasztani és ott a hadiiparra ráfeküdni. Az emiatt kiesett pénzt, tudományt, kultúrát vissza lehet hozni a háború alatt (sőt!!), ha kifosztod az ellenséges területeket (pillage). Van olyan policy amivel duplázni lehet a fosztogatásból származó javakat, azt ilyenkor ajánlott használni.

    Nem tudom milyen fokozaton játszol, de ha a könnyebek valamelyikén, akkor ott egyszerű technológia fölénybe kerülni, amivel már könnyen legyőzheted a többi népet. Egy csatahajónak vagy tengeralattjárónak nem ellenfél egy fregatt, ahogy a gyalogsággal, tüzérséggel, tankokkal baromi egyszerű eltiporni a középkori lovasságot és muskétásokat.

  • ktr_lala

    csendes tag

    válasz GoTReX #476 üzenetére

    Mondjuk úgy, hogy éldegél... Kérdezz nyugodtan, ha tudunk segítünk

  • ktr_lala

    csendes tag

    válasz knightcross1 #558 üzenetére

    Szia!

    A kezdés első pár köre nálam mindig ugyanaz: warrior, slinger, telepes. Három harci egységgel már lehet felderíteni, védekezni, új várost biztonságosan alapítani, plusz a slinger által fel lehet gyorsítani az íjászat kutatását. Épületeket én el szoktam engedni amíg nincs három városom. A telepesek gyártásáról már fentebb írtak én ugyanígy csinálom.

    Mindig specializálom a városokat. Öt-hat város után már látod hol lesz a legérdemesebb katonai központot létrehozni, ott építem ki a katonai épületeket (ha van veszélyes ellenség, akkor a szomszédságában, hisz a katonai kerület plusz egy távolsági támadást ad). A tengerparti és/vagy folyóparti városban ezerrel arany farmolás van, a negyedek elhelyezkedése itt nagyon fontos.
    Amennyiben van olyan városom ahol úgy tudok tudományos kerületet létrehozni, hogy +3-as vagy magasabb értéket ad, akkor az a priorítás, mindenképp elsőként építem. Amennyibe sikerül úgy építkezni, hogy a kulturális kerületet két csoda és még egy kerület közé is fel lehet húzni, akkor azt mindenképp megépítem, nehogy kultúra hátrányba kerüljek.

    A csodákat úgy építem, ami pluszra van szükségem, elmaradásom van (tudomány, pénz, kultúra, boldogság, nyersanyag). Kivéve a Petra, sivatagos városba kötelező!

    Minden mező írja, hogy mit ad neked, ha azon dolgoztatsz, és mennyivel lesz jobb, ha egy munkással építtetsz rá fejlesztést. Ezekre érdemes fokozottan figyelni (bekapcsolni ennek az állandó megjelenítését, valahol a térkép mellett kell, ha jól emlékszem) és úgy variálni a lakosokat rajt, hogy mindig a maxot hozzák ki abból az alapanyagból amire szükséged van. Az olyan természeti csodák mellé, amik bónuszt adnak a környező mezőknek, mindig felhúzok egy várost, nagy előny tud lenni.

    Kereskedni kell, kalmároknak áll a világ. Van felesleges lovad, vasad, luxus cikked? Add el annak az ellenfélnek aki nem közvetlen riválisod. Rengeteg pénz befolyik ebből. A kereskedőkkel való kereskedés nagyon fontos, nem csak az arany miatt. Belföldi kereskedelemnél felgyorsíthatod velük a városaid növekedését, a későbbiekben plusz termelést is el lehet érni. Arról nem beszélve, hogy az utakat a kereskedőid hozzák létre.

    A legfontosabb: előre kell tervezni.

    Vannak jelölők, használd őket. Jelöld ki, hol lesznek a kerületek, a következő városok. Eleinte én is mindig kiszámolgattam, hogy melyik kerület, csoda, hova kellene, hogy épüljön, aztán mikor arra került a sor, persze, hogy bele hibáztam. Ki kell jelölni.

    Hogyan akarsz nyerni? Igyekezz úgy játszani, amennyiben nem a legnehezebb fokozatokon tolod a játékot, időközben is át lehet állni, de úgy már elég nehéz dolgod lesz.

Új hozzászólás Aktív témák