Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz dabadab #22 üzenetére

    Egyet ne felejts el:
    Vannak nem él-led világításos kijelzők. Ezeknél rendesen hátul van egy rakás led, akár néhány száz - pár ezer db, és ezek változtatják a fényerőt a képtartalomnak megfelelően. Ez egyfajta kontrasztnövelésre is jó, mert nem világít annyira / nem folytonosan világít a háttérfény. Ez a "local dimming", itt el tudom képzelni, hogy foltos lehet a kép, mert mondjuk egy része folyton világított, másik meg nem, és itt a ledek fényereje nem egyformán öregedett / fakult.
    Nyilván hosszú idő kell, mire előjön, de laborban némi túlvezérléssel biztos ki lehet herélni relatív rövid idő alatt, hogy teljes fehér kép az foltos/felhős legyen.

    Egy másik probléma, amit nem hittem el, amíg előttem ki nem javították, az a por.
    Egy Philips 65" DS kijelzőt javítottak, mert a képe felhős volt. 2 csávó szétkapta, lapjaira szinte az LCD panelt, és a háttérfényt szétszóró fóliát / filmet megpucolták, és elmúlt a felhős kép. Azt hozzá kell tenni, hogy egy építkezés vége felé már feltették a kijelzőt a falra, de még vidáman fúrtak / gipszkartonoztak / gletteltek / festettek mellette, így juthatott bele a por. Irgalmatlan vékony lerakódás volt csak, de ez is tud ilyen jelenséget okozni.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák