Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz Abu85 #9223 üzenetére

    Franc se keresgeti. Arra emléxem, hogy akkor a gyakorlott CF-ösök mind azt mondták, amikor nem működött nálam, hogy OFF-ra kell tenni. Aztán működött is, bár nem mindenben, alacsonyra téve meg némelyik másik program működött, és a többi nem. Pl. Oblivionban AI-t bekapcsolva 1 kari dolgozott, 2-t bekapcsolva mind2, és lassabb lett a megjelenítés, ráadásul a kényszerített módnak is lőttem. Erre nagyon is emléxem, mert pont az Oblivion miatt vettem CF-t. Szerencsére csak egy ezresbe került a rengeteg CF tapasztalat, amivel azóta megkímélem magam ettől a hibától.

    Nem úgy rémlik, hogy a HD5970 dupla olyan gyors lenne, mint a HD5870. Az meg, hogy 2 GPU-val gyorsabb, mint 1-gyel, és így a leggyorsabb, remek marketing, semmi több. Attól még nem éri meg. Az extra 5970 megoldások (HD5870X2) pl. az ASUS-tól javíthatnak valamit ezen, de a 100%-ban akkor sem hiszek. Talán majd lesz teszt ilyen kártyákról is.

    Az nV DX11-es kártyái drágák, ezzel egyetértünk, de mire lesz pénzem VGA-t váltani, lehet, hogy más lesz a helyzet. Ha meg tényleg feloldotta az nV a PhysX korlátozását, beteszek egy jó nV kártyát a gépembe (bár trükközéssel most is lehetne), aztán ha akarom PhysX-re használom, ha akarom, nV kártyán játszok, ha meg azt akarom, akkor ATI-n.

    Ace Ventura: Kingpin "memmap error"-ral száll el, tök mindegy, milyen kompatibilitással futtatom. Bejön egy szürke képernyő, oszt' jó napot. :(((

    zack: Ja, csak nálad, ezek szerint, mert tesztekben ugyan nem. :N Nálam pl. egy rakás játékban nem is működött, vagy 10-30% hatásfokkal (elismerem, volt pár játék 80-95%-kal, de ezzel asszem össze is számoltam). Persze a neten jól mutat, amikor csak olyan játékokkal tesztelnek, amelyekben komolyabban kimutatható a teljesítmény-növekedés. HD3870CF-öm volt, és elhiszem, hogy azóta fejlődött valamit az AMD meghajtója, de azóta sem láttam +100%-os teszteket (Vantage-ben megvan!).

    Ezen a "problémamentes driver"-en mindig jót mulatok. Csak azt jelentheted ki, hogy a te hardvereden, az általad tesztelt játékokkal jó, semmi többet. Lehet, hogy ugyanazt a játékot beteszed egy tök ugyanolyan, csak másik VGA-val szerelt gépbe, és máris belefutsz valamilyen bugba, nálam pl. pont ez volt, amikor ideiglenesen HD4650 volt a gépemben HD4870 helyett, pedig még a széria is ugyanaz, csak a driver-t felejtették el optimalizálni pl. Far Cry 2-re.

    HD3xx0 karik a 8.5-ös driverrel gyorsultak 15-20%-ot, akkor adtam el inkább a 8800GT-met, mert az általam használt, magas minőségi beállításokkal már lassabb volt, mint a 3870. No de az is az AMD meghajtóinak minőségét jelzi, hogy a megjelenés után fél évvel adtak ki a 3870-hez épkézláb drivert (ahogy némelyik játék pl. még ma sem indul el HD5770-en, mint arról pár hete szó volt).

    Ottoka: Hát erről (is) beszéltem. Dupla ár, fele teljesítmény, ha nincs támogatás. Viszont ma már legalább a fogyasztást csökkentik az egyik mag lekapcsolásával, ez is valami.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák