Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #10691584

    törölt tag

    válasz Tabort #31850 üzenetére

    ITT vannak a cuccok amikkel én csináltam. Érdemes előtte utána nézned a monitorod felbontásainak (tól-ig pontosan) és a hozzájuk rendelt frissítési frekvenciáknak (külön külön, pl. mittomén 1920x1080x32b@75Hz, vagy 640x480x32b@160Hz ésatöbbi) Ha a D-sub-on ezeket rendesen listázza ki, akkor az egész macera előtt azt használva is kimentheted/csekkolhatod. Én 2 programot használtam erre, ők a: Monitor Asset Manager és EDID_Manager de talán az Asset Manager is elég (az kreál inf-et)

    Én úgy csinálnám a helyedben, hogy rákötném a monitort D-subra (ha jól emlékszem azzal normálisan működött nálad) elindítanám az Edid Manager-t és kiválasztanám hogy a registrí-ből olvasgassa ki az értékeket, majd elmenteném .bin-ként valahová:

    De igazából mindkét programban tudod szerkesztgetni az értékeket (felbontás/hz) kivenni, hozzátenni stb és inf-et generálni, bár az edid manager-nél ehhez ki kell pipálnod a "read only" korlátozást:

    Szerkesztgetéshez szerintem használd azt, amelyik testhezállóbb, a lényeg az, hogy végül elkészüljön egy korrekt értékekket felvonultató .inf amit meg tudsz etetni a windows-al (telepíteni tudod manuálisan/kézileg:

    Viszont én a D-subos "felbontás/Hz ellenőrizgetés" után újrabootolnék DVI csatlakozással ÉS csak azután menteném a .bin-t registry-ből (mondjuk ez én vagyok, lehet hogy éppen a másik metódussal jársz sikerrel) illetve azután szerkesztgetnék, miután DVI-al van használva a monitor.

    Elképzelhető, hogy a CRU-val kinyert .bin/edid (stb) is elegendő kiindulási pontnak, de ebben (nagyon) nem vagyok biztos, mindenesetre egy próbát megér(het):

    A CRU viszont biztos, hogy nem kreál rendes/windows számára is emészthető .inf-et, próbáltam.

    Az Asset Manager viszont igen :) Amit így tudsz menteni:

    Nálam Win10 alatt így műxik, mert a monitoromhoz, az újabb windowsokhoz nincs már évek óta driver, ráadásul D-sub/DVI átalakítóval használom. A Win10 meg enélkül a "driver" nélkül szeret "önállóskodni" és ha CRU-val be is állítottam a megfelelő értékeket: reboot-kor visszapakolt mindent 75Hz-re pl, maximális felbontásként pedig csak 1600x1200-at engedett. Ezzel viszont működik rendesen.

    Próbáld ki, ha gondolod, egy kicsit lehet, hogy "játszani" kell vele, de megéri szerintem.

    A többieknek bocs az offért

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák