Keresés

Hirdetés

  • Megbírságolták a Razert a Zephyr maszkok miatt

    ph A cég elég olcsón megússza az ügyfelei félrevezetését, de az üdvözlendő, hogy az Egyesült Államok hatóságai nem siklottak el az ügy felett.

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tabort

    csendes tag

    válasz vyce21 #31815 üzenetére

    Sziasztok!

    Olyan problémám van, hogy van egy HD 6970 videokártyám, amin csak VGA kimenet van, míg a monitoromon csak DVI. Vettem egy átalakítót, amivel kép van ugyan, de a monitort nem ismeri fel így a gép, ezért a felbontást 1920ig engedi, amit a monitor nem bír csak 1366-ot. Sok játékot, ha elsőre elindítok, magasabb felbontásban indul, mint 1366. Egyébként Windows 7-et használok.
    Eddig megoldottam ezt úgy, hogy alt-entereztem, és így át tudtam állítani a játék settingsben a felbontást. Ma az Unreal Tournamenttel készültem játszani, csakhogy ugyanez történt, a plusz poén az volt, hogy alt+enterre semmit nem csinált. Configot néztem, ott meg se felbontást, se windowed mode-ot nem lehet beállítani.
    Gondoltam, megnézem megint a monitor drivert, persze sikertelenül. Elkezdtem nézegetni a Catalyst drivert, mondom poénból megnézem, hátha segít valamit a GPU scaling. Az lett az eredménye, hogy out of range-be ment a monitor, így ugye vakon nehéz kiszedni a pipát, meg applyzni. Nehogymár legyen egy 15seces keep settings opció... Na mindegy. Újraindítottam safe modeban, levettem a felbontást 800x600-ra, letöröltem a Catalyst drivert, persze safe modeban nem lehet, úgyhogy simán letöröltem a könyvtárát, gondoltam, akkor majd nem indul el bootolásnál a driver és visszakapom a képet. Hát nem. Valahogy még mindig ott az a nyomorék GPU scaling. Programs and Features-ben uninstalláltam, de magát a drivert nem törli, mert hogy nincs meg az uninstall file... miután kézileg már töröltem előtte. A frissítést is néztem safe modeban, de csak driver defaultot ír, nincs 60Hz meg semmi más lehetőség.
    Most a CPU vga-ját használom, de marha jó lenne valahogy visszamenni a videokártyára, viszont semmi épkézláb dolgot nem találok a neten.
    Jelenleg nincs pénzem új monitorra, de még egy DVI > VGA kábelre sem, ami 5.000 ft, és lehetőleg szeretném windows újratelepítés nélkül megoldani a problémát.
    Köszi, ha tud valaki ötletet.

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B450M DS3H, AMD Ryzen 5 1600X, ARCTIC COOLING Freezer 33, HyperX 4x4GB Predator DDR4 3200MHz CL16 KIT HX432C16PB3K2/8, EVGA GeForce GTX 980 4GB FTW GAMING ACX 2.0, be quiet! System Power 9 600W, ViewSonic VG2236wm-LED, Logitech G502 Proteus Spectrum, Win 10

Új hozzászólás Aktív témák