Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kranazoli

    senior tag

    válasz Abu85 #13276 üzenetére

    Soha nem használtam ezt a Driver Sweeper programot, mindig csak olvastam róla. :)

    Én eddig új Cata-k esetében vagy teljes OS reinstall-t csináltam; vagy 1xerűen csak rátelepítettem az újat a régire.

    Örök kérdés Bennem (és nem vagyok 1edül vele), hogy mennyiben jobb választás új Cata előtt uninstallálni a régi driver-t majd utána feltenni az újat a helyett, hogy csak egész 1xerűen "rátelepítem" a jelenlegi(meglévő) driver-re az új, friss driver-t?!

    Ui. épp akartam volna kérdezni, hogy várható-e még újabb Early Preview a 11.4-esből; vagy már csak a végleges és ha igen(várható), akkor jelenlegi early uninstall; vagy mehet-é rá az újabb?!

    Gondolom azt fogod válaszolni, hogy minden esetben előbb uninstall. :) DE! Sokan csak rátelepítik az újabb Cata-kat a régire és semmi problémát nem okoz ez Nekik, nem panaszkodnak, hogy ez járt volna bármi kellemetlen mellékhatással.

    Úgy vettem észre, hogy többnyire azok nyúlnak 3rd party alkalmazáshoz, akiknek vagy fingjuk sincs arról, hogy kell-é ezt, vagy sem (csak olvastak róla vhol); vagy azok akiknek vmilyen problémájuk és az is inkább mert már össze-vissza volt gányolva a rendszerük.

    "Ha a rendszer jó, akkor semmi szükség a registry pucolókra."

    Ez így nagyon általános kijelentés. :) A jó relatív. Kinek, mi a jó.

    Azért azt sem mondanám, hogy nincs rájuk szükség és azt sem, hogy mind ratyi és több kárt okoz, mint hasznot hozna. Szerintem azért vannak megbízható, vagy talán megbízhatóbb regedit pucoló alkalmazások, úgy mint:

    - CCleaner v3.x;
    - Advanced SystemCare Pro v3.x;
    - Wise Registry Cleaner Pro v5.x;
    - Auslogics BoostSpeed v5.x;

    A fentiekben Én eddig nem csalódtam. Ugyanakkor az érem másik oldala, hogy ezektől semmivel nem lesz gyorsabb; stabilabb egy OS működése. Talán XP esetén lehet arról beszélni, hogy segélnek vmit és akkor is inkább akkor, ha az OS kókányolt, teleszórva minden xarral. (minden alkalmazásból 3db; codec pack-ok; stb...) A rendszer ettől még lehet "jó", de tele van redundanciával és ha az ember uninstallál XY alkalmazást sokkal inkább alkalmazás probléma, hogy az uninstall része nem teljes és kisebb részben Windows OS probléma. De elmondható, hogy az alkalmazások többségénél az uninstall több sebből vérzik és nem csak felesleges regedit kulcsokat, hanem egész 1xerűen mappákat (tartalommal; vagy nélküle) képesek maguk után hagyni.

    A fenti bekezdést azért húztam el ennyire, mert itt sem "csak" driver-ől beszélünk, hanem alkalmazásokról a CCC esetében. S mint egy alkalmazás a sok közül Én ennek az uninstall-jához is elég szkeptikusan állok.

    Mennyire megbízható a CCC uninstall-ja és mennyire szükséges a meglévő driver(CCC) eltávolítása újabb telepítése előtt?!

    :R

    AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

  • Piftuka

    veterán

    válasz Abu85 #13276 üzenetére

    "A driver nagyon sok helyre beírja magát, még olyan helyekre is, ami a hibátlan rendszerindításhoz szükséges. Valószínűleg a Driver Cleaner ezt megtalálta, és kitörölte a teljes bejegyzést."

    Nem törölte. Sikerült megoldanom a Catalyst telepítést, s rendszer visszaállítást sem kellett csinálnom. :K

    Egy tipp alapján (nem is tudom, erre miért nem gondoltam azonnal) "csökkentett módban" kitöröltem a Win7 által felismert "szabvány PCIe grafikus adaptert", majd újraindítottam a gépet.

    Ezt követően már "normál módban" is megjelent a bejelentkező képernyő, s gond nélkül tudtam telepíteni a szükséges Catalyst szoftvereket.

    Ezek szerint a Win7 volt a "ludas"; az automatikusan, "szabvány" VGA vezérlőként felismert videokártya nem tudott mit kezdeni a TFT monitorom (DVI-n keresztül összekötve a videokártyával) 1600x900-as felbontásával, s "normál módban" ezért nem jelent meg a login képernyő.

    Mindamellett köszönöm Neked és a többieknek is a tanácsokat, a segítséget! :R

    A registry "takarítás" témájához...

    A "Driver Cleaner" nem töröl olyan fájlokat, amelyek "kritikusak" a rendszer stabilitása érdekében. Amellett törlés előtt kilistázza az összes bejegyzést, ill. fájlt, amit törölni akar.
    Én az elmúlt kb. 10 évben mindig ezt a szoftvert használtam, de soha nem volt eddig a fentihez hasonló problémám. (Amit - ezek szerint - nem is a program, hanem a Win okozott.)

    Persze, mint minden ilyen programra, erre is igaz, hogy fokozott elővigyázatossággal szabad használni.

    Szóba kerültek a registry karbantartó programok, s hogy ezeket "hülyeség", és "veszélyes" használni...

    Nos, ezzel én nem értek egyet. A PC TOOLS féle "Registry Mechanic", az IOBit "Advanced System Care", vagy a "Piriform" féle CCleaner egytől-egyig hasznos programok.

    Csak nem szabad "ész" nélkül használni őket. Különösen az utóbbira igaz mindez; a legkomolyabb registry karbantartó képességei a tapasztalataim alapján ennek vannak.
    De aki nem ért hozzá, az inkább ne pipáljon ki, és ne töröljön össze-vissza mindent a CCleaner programmal.

    A "Registry Mechanic"-ot azért ajánlom, mert nagyon felhasználóbarát, elég hatékony, de az alap beállításokkal meglehetősen biztonságosan használható még a Windows rendszerhez, a számítógéphez kevésbé értő felhasználók számára is, ugyanakkor a felesleges fájlokat, "programmaradványokat", registry bejegyzéseket hatékonyan kipucolja, s a Windows teljesítményét segít optimálisan tartani. ;)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák