Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok!

    Segítségre van szükségem. A számítógépemen (részletek az adatlapomnál) magyar nyelvű Windows7 64 bit Home Premium operációs rendszer fut. (SP1 nincsen telepítve.)

    Nemrég eltávolítottam a Catalyst 10.12-es változatot a gépemről, hogy a 11.3-asat telepítsem.

    Az eltávolítás a Catalyst saját "driver manager" programjával történt. (Furcsa módon sem az IOBit Uninstaller, sem a Windows "programok hozzáadása/eltávolítása" nem látta a drivert, és a többi komponenst csak a CCC-t, így azokat nem használhattam.)

    Ezt követően "csökkentett módban" a Driver Cleaner Pro segédprogrammal eltávolítottam a "maradék" fájlokat, ahogyan azt mindig szoktam.

    Sajnos az újraindítást követően, normál módban nem indul el rendesen a Windows!
    A fekete háttér előtt látszik a Windows7 logo, alatta a "Windows indítása" felirat, de az a képernyő "lefagy".

    Viszont olyan, mintha a "háttérben" a bejelentkező képernyőig mégis eljutna a Windows, mert a jellegzetes Windows "boot zene" felhangzik.

    Ám akárhány percet várok, nem történik egyéb, csak a töltőképernyőt tudom bámulni. Csak a "reset" segítségével tudom a gépet újraindítani.

    Sajnos "csökkentett módban" nem tudom telepíteni a Catalyst programcsomagot! (Ez persze nem meglepő, hiszen ilyen módban nem ismeri fel az ATI szoftver a konfigurációt, így leáll a telepítés.)

    Csökkentett módban megjelenik a bejelentkező képernyő, s így tudok most ide írni. ("Csökkentett mód hálózattal".)

    Van bármilyen ötletetek arra, hogy mi okozza a problémát, s hogy milyen módon tudnék bejelentkezni Windows "normal módban" is, hogy telepítsem a videokártya illesztőprogramját, s ismét rendesen működjön a számítógépem?

    Szeretném megúszni a Windows7 újratelepítést, ha egy mód van rá.

    Köszönöm a segítséget előre is!

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Abu85 #13268 üzenetére

    A "rendszer visszaállítás" ki van kapcsolva nálam. :)

    (Régi beidegződés még az XP használata miatt, ahol csak a merevlemezen foglalta a helyet, ám a gyakorlatban, egy "készre telepített" XP esetében már egyáltalán nem működött.)

    /Szerk.: Rosszul emlékeztem. Úgy tűnik elfelejtettem kikapcsolni. :) /

    Ezek szerint Windows7 alatt már ez a funkció is használható?

    Egyébként köszönöm a választ! :R Van tipped arra, hogy mi lehet a probléma?

    Jah... és változott valami az elmúlt években az ATI szoftverek helyes eltávolítása terén? Csak azért kérdezem, mert említed, hogy a "rendszer visszaállítás" talán visszahozhatja a Driver Cleaner által kitörölt fájlokat...

    Az elmúlt 10 évben ATI videokártyákat használtam (bár teljesen új gépem, csak tavaly december óta van), s mindig alapvető dolog volt, hogy a Catalyst driver és Control Panel (majd CCC) eltávolítása után, "csökkentett módban" el kellett távolítani minden ATI szoftver "maradványt", különben nem tudott rendesen települni a Catalyst, a Windows XP pedig előszeretettel "zuhant össze".

    Ezek szerint most már nem így kell eljárni az újabb Catalyst driverek esetében? Ha igen, akkor - ismét kérdezem - mi lehet a probléma, ami miatt nem indul el a Windows "normál módban"? :F

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz siriq #13271 üzenetére

    Köszi a tippet! ;) Kipróbáltam, az első linken olvasható módszerrel. Nálam nem írja be magát a registry-be; valami hibakódot ír ki.

    Egyébként jelen esetben ez a "trükk" nem szükséges, mert az ATI telepítő elindul, szóval nem az a baj. (Tudom mire gondolsz egyébként... tényleg van olyan, hogy adott szoftverek telepítője egyáltalán nem indul el "csökkentett módban".)

    Itt arról van szó, hogy elindul a telepítő, csak amikor a hardver konfiguráció elemzéséhez ér, akkor áll le azzal a hibaüzenettel, hogy "rendszerkonfiguráció észlelése sikertelen".

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz siriq #13273 üzenetére

    Ugyan, így is sokat segítettél! :R

    Ha máshogy nem, akkor majd megoldódik a probléma a Windows7 újratelepítésével.

    Viszont annak érdekében, hogy a jövőben ilyen ne forduljon elő, nagy-nagy köszönettel veszem, ha bárki érdemben válaszol az ebben a hozzászólásban feltett kérdéseimre! ;)

    (Tehát mit csináltam rosszul, ha rosszul csináltam valamit? Ha nem úgy, ahogyan én tettem, akkor hogyan távolítunk el manapság szabályosan egy Catalyst programcsomagot? Ha pedig mindent jól csináltam, akkor mi okozza a fent ismertetett hibát?)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Abu85 #13276 üzenetére

    "A driver nagyon sok helyre beírja magát, még olyan helyekre is, ami a hibátlan rendszerindításhoz szükséges. Valószínűleg a Driver Cleaner ezt megtalálta, és kitörölte a teljes bejegyzést."

    Nem törölte. Sikerült megoldanom a Catalyst telepítést, s rendszer visszaállítást sem kellett csinálnom. :K

    Egy tipp alapján (nem is tudom, erre miért nem gondoltam azonnal) "csökkentett módban" kitöröltem a Win7 által felismert "szabvány PCIe grafikus adaptert", majd újraindítottam a gépet.

    Ezt követően már "normál módban" is megjelent a bejelentkező képernyő, s gond nélkül tudtam telepíteni a szükséges Catalyst szoftvereket.

    Ezek szerint a Win7 volt a "ludas"; az automatikusan, "szabvány" VGA vezérlőként felismert videokártya nem tudott mit kezdeni a TFT monitorom (DVI-n keresztül összekötve a videokártyával) 1600x900-as felbontásával, s "normál módban" ezért nem jelent meg a login képernyő.

    Mindamellett köszönöm Neked és a többieknek is a tanácsokat, a segítséget! :R

    A registry "takarítás" témájához...

    A "Driver Cleaner" nem töröl olyan fájlokat, amelyek "kritikusak" a rendszer stabilitása érdekében. Amellett törlés előtt kilistázza az összes bejegyzést, ill. fájlt, amit törölni akar.
    Én az elmúlt kb. 10 évben mindig ezt a szoftvert használtam, de soha nem volt eddig a fentihez hasonló problémám. (Amit - ezek szerint - nem is a program, hanem a Win okozott.)

    Persze, mint minden ilyen programra, erre is igaz, hogy fokozott elővigyázatossággal szabad használni.

    Szóba kerültek a registry karbantartó programok, s hogy ezeket "hülyeség", és "veszélyes" használni...

    Nos, ezzel én nem értek egyet. A PC TOOLS féle "Registry Mechanic", az IOBit "Advanced System Care", vagy a "Piriform" féle CCleaner egytől-egyig hasznos programok.

    Csak nem szabad "ész" nélkül használni őket. Különösen az utóbbira igaz mindez; a legkomolyabb registry karbantartó képességei a tapasztalataim alapján ennek vannak.
    De aki nem ért hozzá, az inkább ne pipáljon ki, és ne töröljön össze-vissza mindent a CCleaner programmal.

    A "Registry Mechanic"-ot azért ajánlom, mert nagyon felhasználóbarát, elég hatékony, de az alap beállításokkal meglehetősen biztonságosan használható még a Windows rendszerhez, a számítógéphez kevésbé értő felhasználók számára is, ugyanakkor a felesleges fájlokat, "programmaradványokat", registry bejegyzéseket hatékonyan kipucolja, s a Windows teljesítményét segít optimálisan tartani. ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Magnum PI #13306 üzenetére

    Nekem még a korábbi konfigurációmmal, Radeon X1650 videokártyával csinálta ezt MOH:AA (OpenGL) indítását követően, ill. a játékból kilépve, valamint SWG alatt is (ami bár nem OpenGL alapú, de szintén nem egy mai játék); mindig valamelyik - akkor - újabb Catalyst verzióval.

    A problémát az egyik régebbi driver oldotta meg. Valószínű, hogy driverspecifikus hibáról van szó, amely csak bizonyos hardver és szoftverkörnyezetben jelentkezik.

    Amennyiben neked is egy régebbi, esetleg a fentihez hasonló "discontinued" (tehát olyan termék, amelyre már szoftveres támogatást nem nyújt a cég) videokártyád van, és/vagy kifejezetten régebbi játékokkal játszol, akkor ajánlom, hogy egy korábbi, jól működő Catalyst csomagot használj! ;)

    (Én pl. egészen a taval év végén bekövetkezett gépcseréig egy 2008-as drivert használtam a videokártyához, mert azzal volt a legjobb.)

    Mivel a gyártók a szoftvereket is mindig az "aktuális" termékpalettájukhoz igazítják, így gyakori tapasztalat, hogy a korábbi, már nem támogatott termékeik a régi driver-ekkel működnek jobban, vagy kifogástalanul.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz kranazoli #13315 üzenetére

    Én most hallok róla először.

    Ahogyan elnézem a Sapphire honlapját, ez csak az 58xx, és a 6xxx sorozatok tagjaihoz használható program.

    Egyébként azon kívül, hogy dizájnos, mennyiben tud többet, mint a CCC és a GPU-Z?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    Sziasztok, segítsetek, kérlek az alábbiakban!

    - A rendszer: Win7 x64, Sapphire Radeon HD5770 Vapor-X VGA, az ahhoz kiadott legutolsó Catalyst (15.7.1)

    - Korábban DVI-DVI kapcsolattal volt egy monitor, és DVI-HDMI kapcsolattal egy televízió csatlakoztatva
    - Amikor a tévét használtam, akkor az "AMD HDMI Audio" szépen átküldte a hangot arra, így a számítógépen futtatott alkalmazások a tévén szóltak (lévén, ez volt az egyetlen, a gépre kötött eszköz, ami a HDMI Audio-t használta.)

    - Nemrég viszont vettem egy új monitort, amin van Audio kimenet, és már HDMI-HDMI kapcsolattal is kapcsolódik a géphez/VGA-hoz. A televízió változatlan.

    És bizony már nem szól a hang a tévén. 99%-ban biztos vagyok benne, hogy azért, mert az új monitor Audito kimenetét tekinti az elsődleges, HDMI Audito-t használó eszköznek.

    --> Ugyanis ha a szokott módon a tévére is kiküldöm a számítógép képét, ezúttal már azt írja ki a Windows, hogy a "HDMI-DVI kapcsolat mellett külön audio csatlakozót kell használni, ha hallani akarja a készülékén a hangot". (Nem szó szerint idézve.)

    --> Ha viszont a monitort teljesen letiltom, akkor azt írja a Windows "Hang" beállításoknál az "AMD HDMI Outputra", hogy "nem talált eszközt".

    És természetesen hang így sincsen a tévén.


    - Mivel a CATALYST Contol Center-ben nem találtam hangra vonatkozó beállítást, az a kérdésem, hogy milyen módon lehet feloldani a fent említett problémát?

    Van valami "Tweak" utility, amivel tudom priorizálni a számítógép VGA kártya HDMI portjait (illetve kapcsolatát) használó eszközöket.

    - Át tudom valahogyan állítani, hogy a Windows és a Radeon is tudja, hogy a hangot az AMD HDMI Audio-t haszálva az én SONY tévémre kell küldenie, nem pedig a BENQ monitoromra? :F

    Köszönöm előre is a segítséget!

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák