Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaitouP

    veterán

    válasz Acheron #24337 üzenetére

    "De ez egyedi megítélés kérdése, ha valakinek nem jön be, akkor nem jön be, ha húszan mondják, hogy de ez jó, neki akkor sem lesz - mert ő így érzi, és hagyjuk meg a jogot, hogy mindenki azt érezze, amit."

    A vélemény kifejezése érvekkel, kulturáltan és a vélemény tényként való kezelése, majd az ebből induló hangulatkeltés, passzív agresszív megnyilvánulás között hatalmas szakadék van, és ez utóbbi uralkodik az elmúlt időkben a topikban, ez pedig nem jó, ugyanis a "szólásszabadság" megléte mellett - ami ha engem kérdezel, pláne a mai időkben a Prohardveren nagyon is engedélyezve van - fontos biztosítani azt is, hogy ne alakuljon ki toxicitás, a közösségi lét, a hangulat ne legyen demotiváló. Amikor az ellen ágáltok, hogy "nincs szólásszabadság", "a csúnya topikgazda nem hagyja nektek hogy azt írjátok amit akartok" akkor ezzel a fejjel is gondolkodnotok kellene. Ennyi erővel nem kellene se moderátor, se topikgazda, itt a fórum, irkáljatok bele amit akartok, kész. Mi lenne itt szerinted? Abba bele se gondoltok, hogy a folytonos negatív hangnem, az ezáltal keltett toxikus hangulat rendkívül demotiváló hatással lehet azok számára, akik szívesen tartoznának ide, szívesen kommentelnének, de elriasztja őket az "ez szar ez szar, fú de @&#!? az Activison, szar a játék" című eposz, amit rendeznek itt páran, sajnos az utóbbi időben túl sok alkalommal, és én nem maga a jelenség miatt, hanem ennek túl gyakori előfordulása miatt szólok, ami már bőven túlmegy azon a határon, amit engedni kell, és - most nem azért, hogy a nem létező "erőnket" fitogtassuk - de ehhez csatlakozott egy moderátor is. Ő lehet hogy nem pont így gondolja, mint ahogy itt leírtam, de abban valószínűleg egyetért velem, hogy kicsit sok ami itt folyik. Csak egy kicsit gondolkozzatok objektívebben, csak egy picit próbáljátok teljes egészében látni a dolgot, és talán felismeritek a helyzetet.

    "Az üzleti modell világos, de az üzleti érdek nem feltétlenül esik egybe a játékosok igényével."

    A többit nem idézem ki, mert már ezerszer téptem a számat emiatt is (és a fentiek miatt is). Egy hatalmas cég hatalmas játékát játszátok. Szomorú vagy sem, de nem fogja őket érdekelni 1-2 játékos" nyünnyügése". Tetszik, játszod, nem tetszik, játszol mást. Annyi, de annyi játék van a világon... Az üzleti modell meg már több mint egy évtizede ez, sőt, csak jobb lett a fizetős letölthető tartalmak elhagyásával. Kajálja a nép, a mikrotranzakciós bevételek sorra döntögetik a csúcsokat. Üzletileg rendkívül sikeres rendszer. Játékosként nem tetszik?

    Megoldás: ott hagyom a játékot, játszok mást.
    Nem megoldás: még mindig a játékot játszom, de a fórumon rantelek, amivel még csak egy minimálisan se teszek azért hogy jobb legyen a helyzet, hiszen a pénzemmel és a játék iránti érdeklődésemmel tovább erősítem a cég üzleti modelljét.

    Az üzeneted befejezését már nem idézem, arra már reagáltam. Peace.

    God, bless us everyone, we're a broken people living under loaded gun

Új hozzászólás Aktív témák