Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F-ECT$

    titán

    válasz F-ECT$ #1007 üzenetére

    Meg is ragadom az alkalmat, hogy az egyiptomi túrám befejező részét is megírjam :)
    Mint már írtam is, a szerdai indulásnak megvan az az előnye, hogy mivel a legtöbb országból máskor indulnak a gépek, ezért eleinte egyedül voltunk a szigeteknél. Az utolsó napon már elég sok hajó állt mindkét szigetnél, így az aznapi utolsó merülést Abu Dabab-ban tartottuk. Másnap elmentünk az Elphinstone-hoz, ahol elég nagy áramlás fogadott minket, de cserébe láttunk pörölycápát, méghozzá rögtön kettőt. Sajnos ezek a cápák nem úsztak túl közel hozzánk, de így is nagy élmény volt. A nagy áramlás persze relatív, mert kb 1 csomós volt (tehát pont tudtál szemben úszni vele, de kb csak 10m / perc sebességgel), de én ennél nagyobbal még nem találkoztam, csak áramlásos merüléskor. (Az arról szól, hogy bedobnak a vízbe, és sodródsz az áramlással, majd pár km múlva felvesznek.) Itt még 2 merülésünk volt, az egyiken láttunk egy szinte még kölyök, kb 1-1.5m-es szirtcápát.
    Az esti merülés már Shab Marsa Alam-nál volt, ahol is megnézhettünk a szafari hajónk pontos másának roncsát kb 15 m-en :) Másnap reggel még volt egy levezető merülés, és utána már csak sznorkelezni lehetett. Ekkor készültek a delfinnel úszkálós képek. Állítólag a delfinek épp aludtak, tehát játszani nem igazán lehetett velük, de legalább közel úszhattunk hozzájuk.
    A kötelező 1 napi pihenést a hajón töltöttem, de aki akart az kimehetett a partra is. A reptérre indulás hajnali 2-kor volt 2 busszal. Az egyik ''természetesen'' lerobbant, így 1 buszba ''zsúfolódva'' (kb 2x20 ember az 50 fős buszba) tettük meg az utolsó km-eket. A visszaúton egy MD73-as egyiptomi géppel repültem, és mit ne mondjak: óriási megkönnyebbülés volt földet érni.
    Végszóként tán csak annyit tudok mondani, hogy aki szeret búvárkodni, és megteheti, annak mindenképp érdemes minél előbb elmennie egy ilyen túrára. Sajnos ahogy egyre nagyobb üzlet az egyiptomi túrizmus, és így a búvárkodás is, így egyre drágább lesz kijutni, egyre többen lesznek a még nagyjából érintetlen vizeken is, és bizony a nagy halak, cápák nem igazán szeretik ha túl gyakran zavarják őket, és egyre kevésbé látogatják azokat a helyeket, ahol régebben alig fértél el a vízben a cápáktól. Persze a cápákon kívül is rendkívül sok látnivaló akad a vízben, de én ha legközelebb hajós szafarira megyek, akkor még délebbre, még érintetlenebb vizekre szeretnék eljutni :D

    Dive ever, work never.

Új hozzászólás Aktív témák