Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GabN73

    addikt

    válasz Magnum_ #111506 üzenetére

    Azt a véleményemet továbbra is tartom, hogy az átlag, alsó/középosztálybeli embereknek jó lenne a szolgáltatás maga, hiszen életében először jön el a pillanat hogy eladja azt, ami a 20-30-40 év alatt a szívéhez nőtt. Fogalma nincs hogy mit hogyan kéne, egy értelmes fotó nincs felrakva, ára meg a ragaszkodás miatt jóval magasabbra van belőve. Vagy a nagyon elfoglalt gazdagnak is, akinek nincs ideje ezzel foglalkozni, hiába van tisztában a menetével, de megteheti hogy odaadja másnak és intézi helyette.
    Nem lenne ez rossz,
    de:

    nem tartom korrektnek az akár 5%+ÁFA-os díjat. (Átlagban BP-n 4% + ÁFA-ért kötöttem a kizárólagost, a normált 5-ért. 3-ig le lehet menni kizárólagossal, különösen nagy értékűnél pedig lehet egyedit is, céggel egyeztetve)
    Miért nem? Mert a mostani rendszer arra van kiépítve hogy minél több szerződést vigyél be a kereszt-értékesítés miatt. Van olyan, aki vissza se megy az adott ingatlanba, ő nem is hirdet, majd a kollégák eladják.
    -Nincs minőségi szolgáltatás. Sem a belső folyamatokban, se az ügyfelek felé. Nagyon sok a trehány, semmirevaló alak. Belső infónak annyit nem tudnak leírni, hogy a fürdőszobában rohad a fal, belső képet se raknak fel hogy lásd, ott állsz az ügyféllel és vakarod a fejed, mert nem erről volt szó.
    -Értelmes fényképekről meg ne is beszéljünk, kérdezz meg egy fotóst hogy mennyiért jönne el befotózni egy egy lakást. Jártam már meg én is ilyennel, inkább vennék egy nagyobb látószögű kompaktot (cipelés miatt) és beletanulnék. Nem, a csúcsmodern telefonok hiába lőnek jó képeket, egy 30 négyzetméteres garzont nem fogsz vele jól fotózni tapasztalat nélkül. Arról meg ismét ne beszéljünk hogy mosott, szemcsés, a lakásban full rendetlenség, rossz minőségű képet lőnek egyesek, ráadásul a minőséget tovább rontja a közvetítő oldal is.
    -Az irodavezetőm (50-55+, elvált nő). Folyamatosan b*szogatva volt mindenki feleslegesen, és sz-r módszereket alkalmazott. Pl.: Facebooknak akkortájt volt a Marketplace bevezetése, mondtuk neki hogy szánjuk rá azt az 1 órát, csináljunk az irodának egy FB profilt, tudjuk majd ott is ingyen hirdetni, akár új ügyfeleket szerezni, ott válaszolgatni stb stb. Válasz: nem, ez hülyeség, holnapra mindenki hozzon szórólapot, hogy milyet képzelt, és akkor bizonyos környéken szétdobáltatja a postaládába. (Megjegyezném hogy soha nem csináltam se szórólapot, se különböző átb-szós felesleges dolgot) Az összes akkor nála dolgozó otthagyta.
    -"Ingatlanosok kíméljenek" emberek hívása. Akármennyire is szeretnéd tiszteletben tartani ezt a mondatot, nem tudod megtenni. Kvázi "divat" lett beleírni a szövegbe. Ha nem hívod fel akkor nem lesz szerződésed, ha kellemetlenül érzed magad a hívás miatt, akkor pedig nem leszel ott fejben. Az átlag "jól kezeli" a szitut és nem habzó szájjal nyomja rád a telefont hogy tanulj meg olvasni k*csög. Bevált stratégia, hogy nem egyből szerződésre repülsz rá... Amúgy teljesen megértem hogy miért írják ki sokan, de sz*rba sincs véve ez a mondat az ingatlanosok részéről. Rakj fel egy kamu hirdetést, első nap legalább 10-15 ingatanos meg fog keresni....
    -Adásvétel során elég sokan szeretnek bent ülni az ügyvédnél, holott semmi szükség nincs rád. Ülsz, bambulsz, mosolyogsz mert mindjárt fizu, de csak a levegőt rontod. Meg lehetne várni kint őket, vagy csak ajtóig kísérni, egy ügyvéd úgy is elintéz mindent.... De egyes cégeknél ez egy "protokoll" hogy még sz-rás közben is fogjuk az ügyfél kezét holott felesleges.
    De főként az irodavezetőm miatt hagytam ott, névjegykártya elkészítése majdnem 3 hónapig tartott, szerinte nem csináltathatok egyedit, mert a marketingeseknek ezt engedélyezniük kell, és ezt nem lehet, csak belsőset lehet rendelni... ami nem igaz, ő meg csak b-szott megrendelni az érkezésünkkor egy pár darabot (amit mellesleg így is nekünk kellett kifizetni)

    Igazából teljesen megértem hogy miért hagyják ott sokan, és miért olyan kevés az öreg róka a szakmában. Bár az előbbiek csak a gyors, egyszerű pénzt látják benne.
    Tisztelet persze a kivételnek, akik tényleg jól, ügyesen csinálják, de kevés van belőlük nagyon, a mostani szakmabeli felét vagy inkább háromnegyedét elzavarnám a p*csába....

Új hozzászólás Aktív témák