Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eastman

    őstag

    válasz Thulcandra #1 üzenetére

    Én is pultban melózom, bár fix+fogyasztásért, de jól esik a borravaló. Én bárhol fizetek ha a vége 50 alatt van, 50-ig, ha fölötte, 100-ig kerekítek vagy pl 890-nél 1000-ig. Vendéglátóhelyen 10% stabilan. Sokszor előfordult velem, hogy 1-2 vagy 10 Ft híjja volt a pénzecskémnek, de ilyenkor 100 ból 80-szor az eladó rálegyint, hogy ''hagydmajdlegközelebbbehozod'' és ez nagyon jó érzés! Horvátországban - legalábbis ahol én jártam - minden kör után hozta a pincér a blokkot és letette az asztalra az ital mellé. Ez szerintem nagyon jó megoldás, nem is tudom, nálunk miért nem terjedt el. Persze a végén hozza az összesített számlát és ha akarod összehasonlíthatod a saját blokkjaiddal (de ez eleve bunkóság, de ha akarod megteheted). A végén természetesen lejattoltunk neki. 15 éve a szolgáltatásban dolgozom és jól esik a jatt. Évekig hűtőt, klímát szereltem, és tapasztalataim szerint a budai villában 4-5 klíma felszerelésénél nyista jatt, a nyögdíjas néni, akinek az izzót cseréltük a rissz-rossz hűtőjében fix, hogy 5 kilót letett. Az öreg kollegám nagyon jó erkölcsi érzékkel kiokosított ilyenkor, miszerint kétszer visszautasítod a nénit, de ha harmadszorra is ''erősködik'' biztos, hogy oda akarja/tudja adni azt a kis 500 forintját és csak megsérted őt, ha nem fogadod el. ...és akkor a kávéról ne is beszéljünk, ami ugye a millereknél nem nagyon volt. Legutóbb a pizzafutárnak nem tudtam jattot adni csak egy 50-est és elnézést is kértem tőle mert tudom, hogy a jattból él, de rosszul esett, hogy köszönés nélkül faképnél hagyott. A nincsből is adtam neki egy ötvenest, nem kellett volna bunkóznia. :(

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák