Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • C0pp3rM!n3

    csendes tag

    válasz Tibique #2724 üzenetére

    hali,

    1) vagy a Terminusba vagy a MÁK-ba kerülnek az elsősök (egy-két kivételtől eltekintve)
    Viszont ha ÓE-NIK-re adod be, akkor meg kell jelölnöd a "telephelyet", mivel Székesfehérváron is van képzése a szaknak, és ha esetleg nem jelölsz telephelyet, akkor van rá esély arra, hogy Fehérvárra tesznek (kérvénnyel persze át lehet kerülni).

    2) Ezt legjobb, ha megkérdezed a tanulmányi osztályon. Amúgy Cisco képzés van szabadon választható tárgyak és külön szakirány formában is (én pl cisco szakirányos vagyok).

    3) Minden a gólyatáborban kezdődik ... aztán után 4-5-6... évig nincs megállás :D Keress rá youtube-on a KIN kupára, igaz nem teljesen adja át a kupa-feelinget, de valamennyire azért meglátod, hogy mik szoktak itt menni :P

    4) BME-VIK elméleties(ebb), az ÓE-NIK gyakorlatias(abb). De véleményem szerint (már ha egy végzős véleménye számít) programozni úgysem itt fogsz megtanulni ... itt max kapsz egy szemléletmódot, és majd Te úgyis eldöntöd, hogy a kötelező C# mellett mit akarsz egyáltalán csinálni - mert elég széles szakterület a mérnök informatika, ezen belül is rengetek dologgal lehet foglalkozni, mint ahogyan azt a szakirányok is mutatják (vállalat-irányítástól kezdve az infóbiztonságon át a robotikáig van minden).

    -C0pp3rM!n3-

    AsUS fORCE! -=member of [C4nn0N] tEAM!=-

  • C0pp3rM!n3

    csendes tag

    válasz moha21 #2732 üzenetére

    http://www.felvi.hu/felveteli/egyetemek_foiskolak/!IntezmenyiOldalak/szervezet.php?szer_id=327&oldal=2&fej=A

    Alapképzés, Nappali, Államilag Támogatott:
    mérnök informatikus (Budapest)
    mérnök informatikus (Székesfehérvár)

    Annó mikor felvételiztem, akkor kérték a telephely megjelölését is (mostani rendszerben nem tudom, hogy hogyan működik ez), bár ehhez képest engem Fehérvárra akartak küldeni az első körben (hiába jelöltem meg Bp-t), de kérvényeztem, hogy Bp-re mehessek (mivel ott laktam már régóta).

    Amúgy az ÓE-n elég hülye a névkonvenció, illetve a "NIK"-es gyökereink is szerintem érdekesek, a Wikiből idézve "1970 szeptemberétől a kihelyezett székesfehérvári tagozaton híradástechnikai, majd 1971-től számítástecnikai és számítógép-gyártási profillal folyt képzés." Ergó a NIK Kandós gyökerekkel rendelkezik, Fehérvári intézetünk volt legelőször, majd (Wiki szerint megint) '91-ben átszervezték a Kandót, és Matematikai és Számítástechnikai Intézet (MSZI) az óbudai telephelyre került, viszont Fehérváron megmaradt a Számítógéptechnikai Intézet (ha jól tévedek akkor ez majdnem ugyanaz, mint az óbudai telephelyen az MSZI).

    Egy időben volt ugye a józsefvárosi telephely, az óbudai, meg a fehérvári. Most már csak a fehérvári és az óbudai van meg.

    -C0pp3rM!n3-

    AsUS fORCE! -=member of [C4nn0N] tEAM!=-

Új hozzászólás Aktív témák