Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Saumur1 #20405 üzenetére

    A windows-nak mindenképpen az SSD-n kellene lennie, mivel így az egész rendszered gyorsabb, fürgébb lesz.
    SSD-re torrentezésnél szerintem a méret a kérdés. Mennyi méretű torrentállományt szeretnél futtatni?
    Pár kisebb méretű torrent belefér egy 120-250 GB-os SSD-n a rendszer mellett. Nekem egy 120-as SSD-n a rendszer alap programokkal együtt - a játékok a HDD-n vannak a méretükből kifolyólag - win 10 esetén 111GB-ot lát a rendszer és ebből kb. 80GB szabad de az SSD-n más okból mint a HDD (ott a töredezettség elkerülése miatt kell szabad hely hogy a windows magának pakolgassa a dolgait hogy ne töredezetten helyezkedjenek el a tányérokon) az SSD esetén a cellafáradás minimalizálása miatt a windows gyakorlatilag próbálja egyenletesen terhelni a cellákat tehát minél több szabad helyed van - 120 GB esetén akár 80GB - egyenletesen igyekszik kihasználni idővel minden cellát.

    Tehát nagyobb mennyiségű torrentnél legalább 500GB vagy 1-2 TB-os SSD kellene a folyamatos torrentezéshez de az nagyon drága. Ha rendszered az SSD-re teszed akkor a HDD-t csak torrentezésre használva lehet javulna annak is a teljesítménye - mivel ugye a torrent mellett a windows már nem terheli. Persze érdemes lenne mondjuk windows 10 és mondjuk valami modernebb qbittorrent klienst futtatni. De ha maradsz az utorrentnél akkor is érdemes az ideális beállításokkal kapcsolatos tanácsokat kérni.

    Amúgy akármit csinálsz egy HDD-nek egy nagyobb méretű fájl másolása esetén is korlátos a sebessége egy SSD-hez képest és mivel a torrent sok apró szeletből áll ez is ront a helyzeten.
    AZ is kérdés hogy milyen gyors a HDD 5400-as az elég halvány de egy 7200RPM-es már elboldogulhat 100-200megabites nettel torrent közben. Afelettihoz SSD kell azok talán elbírják az 300-500 megabit közötti sebességet is.
    Ahogy fentebb írtam SSD-n a windows HDD-re töltesz de olyan beállításokkal, hogy ne nyírd ki a HDD-t tehát inkább menjen folyamatosan a letöltés 100megabittel mint hullámzónak akár teljes szünetekkel 300megabittel, erre keress beállításokat.

    Úgy tudom gigabites - 1000megabit - esetén csak brutál proci, ram és valamilyen RAID-ba kötött SSD-k bírkóznak meg

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák