Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mobileman

    aktív tag

    válasz robick5 #2386 üzenetére

    talán egy jóféle omega tc szenzor kellene, ilyen:

    BMW navigáció szerviz-» https://www.bmwmodulszerviz.hu

  • Benji77

    tag

    válasz robick5 #2386 üzenetére

    Nekem is többet mér a beépített csatin keresztül.
    Én külső hőmérőt használok.

  • ielektros

    senior tag

    válasz robick5 #2386 üzenetére

    Nekem egy Honton 490 van amivel a tapasztalatok homerseklet meres teren a kovetkezok. A homero itt is mint mostanaban mindegyik gepen 3db K tipusu szenzor. A szenzorok megfelelo turessel vannak gyartva. Ez annyit tesz, hogy 2-7% tobbnyire siman lehet az elteres szenzor es szenzor kozott. A szenzorok muveleti erositokkel vannak illesztve a mikrokontrollerhez ami feldolgozza a szenzorok altal mert analog feszultseget.

    A "problema" az, hogy a szenzorok tobbnyire nem a chiphez kozel mernek hanem valahol a torkolatban a kiaramlo levego homersekletet figyelik. Igy semmi kepen nem lehet ugyan az a homerseklet a chip oldalan vagy kozepen merve mint a torkolati homerseklet. Az elterest a gep tulajdonsagai nyilvan minimalizalhatjak vagy a szoftverben lehet kalkulalni az elteressel, hogy a leheto legpontosabban a valosagot mutassa a kijelzo a chip feluleti homersekleterol.

    Sot, lehet kalibralni is ha belenyulsz a muveleti erosito korbe, akkor akar egy potmeterrel kalibralhato lenne a dolog. A kerdes, hogy mit mihez mersz es kalibralsz? Melyik duznivel kalibralsz? Milyen kornyezetet veszel figyelembe a kalibralashoz? Ez mind valtozik tobbynire. Az az ertek amit a muszer most mer az inkabb ne valtozzon szerintem. Az a torkolati levego homerseklete (ez a hontonra vetitve van igy, nem ismerem szemelyesen a 360-at). Ez annyi amennyi az mindig egy fix pont. Ha ezt eltolod akkor indul a szinhaz. Soha nem lesz egy olyan relevans adatod amihez hozzaszoktal, vagy egyaltalan tudsz ra tamaszkodni valamilyen modon. Inkabb tegyel a gepre meg 1-2 homerot addig amig megszokod, hogy mit mutat a kijelzo es mi a valos tapasztalat. En a kulso homeroimet mertem hozza a beepitetthez. kozvetlen a beepitettre akasztottam a sajat K szenzoraimat es felfutottem 100-ra, 200-ra, 250-re. Majd megneztem, hogy nagyjabol ott vagyunk e mindannyian. Ez mind csak akkor igaz ha a 360 is a belso szenzorairol vesz mintat es nem a kulso kabelen ficego szenzorrol. Ha arrol vesz mintat akkor az eleg nagy butasag mert mi van ha nem teszed fel a szenzort? :Y Ezt nem ismerem...

    Szumma, a beepitett szenzorokkal sajnos nem fogsz tudni soha chip feluletet merni de ezt te is tudod, csak nem is erdemes hozza kalibralni mert akkor kisebb duznivel (bar a scotle elvileg ennel okosabb) megint magasabb lesz a homerseklet mint az elvart. Ha jol latom a 360-asnak van sajat kulso K homeroje. Ha az mer tobbet a kelletenel, akkor en kinyitnam aztan a muveleti erositojet szabalyozhatora alakitanam es akkor barmikor amikor szenzort kell cserelni, akkor csak kalibralsz egyet aztan hurra.

Új hozzászólás Aktív témák