Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz Pikari #180 üzenetére

    Ennek pont az ellenkezőjével sikerült a héten mélytorkoznom.

    2 éve építettem elég komoly gépet, csak a VGA maradt az ideiglenes 1050Ti, mert nem voltam hajlandó 500-600k-t adni egy 4k-ra alkalmas kártyáért.
    Akkor vettem új tápot is, már akkor röpködtek a 750-1000W-os ajánlgatások, hogy annyi kell a jövőben, de úgy voltam vele, hogy egy minőségi 500W-os tápnak bőven elégnek kell lennie egy GPUhoz, így vettem egy 550W-os Seasonicot az előző, tizenéves 520-as helyett.

    Tavaly ideiglenes megoldásnak tettem egy 250W-os részecskegyorsítót az 1050Ti mellé, röhögve bírta.

    Erre a héten lőttem egy 6950XT-t, mondván most már jó az ára, és ár/értékben veri az újabb gen kártyáit.
    Ekkor jött a feketeleves, mert be se kapcsolt a gép, mivel a táphoz csak 2 8 tűs GPU tápcsati volt, kártyának meg 3 kell.

    Nagy nehezen előtúrtam az eggyel előző tápom 6 tűs moduláris kábeleit, hogy legyen elég madzag, így már be lehetett kapcsolni a gépet, egészen addig, amíg el nem indítottam egy benchmarkot, aztán úgy lekapcsolt a táp, hogy fél óráig vissza se bírtam kapcsolni.

    Sok fejtörés és plusz kábelezés után már néha működik a gép, de még mindig instabil.

    Közben Time Spy közben nézem a konnektorból kivett áramot, néha felmegy 605W-ra is.
    Öööö, mennyi is a 80+Gold hatékonysága 100% terhelésnél? 90%.
    605*0.9=545W.

    Lenyeltem a békát, aztán rendeltem egy új 760W-os tápot....

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Új hozzászólás Aktív témák