Hirdetés

Aktív témák

  • Padree

    senior tag

    válasz Devid_81 #20756 üzenetére

    Profin összebaxtak mindent a hővezető pasztával. :o

    Majdnem ojan ügyesek mint a srác akitől az Athlon64-em vettem:

    Használtan árulta egy ismerőse cuccát: s939 CPU+lap+RAM, csak azt tudta hogy 3500+ -os a proci de hogy miféle-keféle asznem (Venice-t akartam), mekkértem olvassa le a sorszámot a proci kupakjáról, leolvasta - minden oké boltoljuk meg, szól hogy majd újra kell pasztázzam mer letürülte. Nah megérkezik a dolog, rakosgatom összefele, a procit benne hagyta az alaplap foglalatba a sérülések elkerülése végett, kiszedjem-neszedjem? - áhh kiszedem, úgyse láttam még ilyen soklábút, nah ez volt a szerencsém, letürülte ő az ezüstös pasztát és azonmód rá is kente alul a lábakra, körbe a szélső lábak között ott virított az ezüst paszta. Gondolom vezeti az áramot (bár a sima szilikon sztem nem, + már vannal ojanok amik direkt nem vezetősek), egy órán keresztül tisztogattam, először próbáltam fogkefével, de mivelhogy zsír inkább csak kenődött, aztán fogvájó hegyére tekert vattaszálakkal egyenként kitürülgettem. Kész lett, berakom, bekenem hőpasztával, rá a hűtő (hogy ez a s939 hűtés lefogatás mennyivel kultúráltabb a Socket A-snál) ... aztán eszembejut hogy amijen bőségesen volt zsír a lábak között tuti ragadt a foglalat müanyagára is onnan meg majd visszakenődve rövidre zár 1-2 lábat, nah hűtő le ... igenám de odatapadt a hőpaszta miatt a procira húzom - nemjön, billegtetni próbálom - nem jön, bekéne valamit dugjak közéjük hogy eleressze de a fekete keret miatt nem lehet ("béna sz*r s939 lefogatás") húzomhúzom ... aztán lejött, azaz mégsem, kihúzta a procit a lezárt socketból :W :B , jól betojtam hogy sikerült elbaxxam, de utánna összeraktam és működik azóta is.

    Bocs hosszú lett.

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

Aktív témák