Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wouhn

    csendes tag

    Velem ez történt:

    A tények: 2021 március környékén az eladó feltett egy 1080 Ti videokártyát meglehetősen kellemes áron. Írtam is neki nem túl gyorsan (ez fontos), hogy szeretném megvásárolni. Időközben jegelte a hirdetést. Nem sokkal később kaptam tőle egy üzenetet, hogy a vevő akinek lejegelte visszalépett és én voltam a második, aki írt. Kizárt dolognak tartom, hogy második voltam. Elutaltam az árát és innentől jött az időhúzás és hitegetés. Elfoglaltságaira hivatkozva picit mindig tolódott a kártya futárhoz adása. Már azt is megígérte szerda magasságában, hogy inkább elhozza nekem Szegedre a terméket hétvégén, de annyi ideje sincs, hogy elvigye a futárhoz. Ezt követően néhány nappal később jelezte, hogy a kártya elromlott, az árát visszafizeti. Sőt, kárpótlásul még 5.000 Ft-tal többet is ad. Így történt. Hihető a történet elfogadom, hogy van ez így.

    2021. szeptember 19-én (nem olyan régen) feltett egy 3070-es videokártya hirdetést. Gyorsan reagáltam rá, hogy szeretném megvásárolni. Ezúttal jeleztem, hogy elmegyek érte személyesen. A hirdetést napokig nem jegelte le, pedig külön kértem erre. Már lassan egy hete az időt húzza. Közöl egy időpontot, amit elfoglaltságaira hivatkozva lemond. Szerda (09.22.) után a mai napra (09.24. péntek) ígérte az újabb találkozót, amit újfent lemondott arra hivatkozva, hogy eladta másnak.

    Az elméletem: ugyan bizonyítani nem tudom, de érzésem szerint az eladó azt csinálja, hogy azoktól az emberektől, akik a nagyon jó áron lévő portékáját utalással akarják megvásárolni beszedi a pénzt (több millió forintot), húzza az időt, ígérget, végül tűréshatáron belül visszafizet valami hihető indokkal. Aki személyesen akarna menni annál csak szimplán húzza az időt (meg kell várni, hogy a csere kártya megérkezzen, még egy nap mire leteszteli, utána már elfoglalt, halogat, ígérget, végül valamilyen indokkal lemondja az egész üzletet). Begyűjti a pénzeket, valamit csinál vele és visszafizeti maximum egy héttel később.

    Úgy tűnik, hogy már nem fizet vissza. Lehet elbukta a több milliós tippmixet?

Új hozzászólás Aktív témák