Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz CJ4567 #132929 üzenetére

    Én úgy tudom, magasabb órajelet, és gyorsabb L2-t kapott a 800-as az erősebb GPU mellé. 30-40%-al lehet gyorsabb reálisan nézve a 801. A Geekbench eredmények is ezt mondják: [link], ez pl. +37%.
    De tény, kicsit kevesebb difire emlékeztem, az L2-es dolog kimaradt. :R

    Abban nem vagyok biztos, hogy a Kirin 955-nél gyorsabb-e a Snapdragon 820, az a Kirin bizonyos szempontból érdekes SOC, nyers erőben elvileg jóval több van benne, csak nem látni azt mindig előjönni. :DDD Pl.: [link] A 820 mindenképpen kiegyensúlyozottabb.

    (#132930) MiklosSaS: Nagyon tud pedig netnél számítani. Nekem pl. egy FB messengert mire a Chrome betölt vagy 5 másodperc. Mire betölti a webmailom, még 2-3. Ezt egy nap többször is megnézem telefonról. Ez még úgy pont oké, de a duplájával már nem lennék boldog, nagyon nem. :N A korábbi telefonomon oké, 6-8X ennyi volt, legszívesebben vágtam is volna ki az ablakon.... :DDD

    (#132931) norbert1998: Nézd, linkeltem neked videót. Meg lehet nézni. Ki lehet számolni. Elméletileg a 37%-al gyorsabb 801-el akkor nem átlag 10s lenne az oldalbetöltés, hanem csak bő 7. Az még mindig nagyon messze van a szintidőtől, de tény, hogy nem is olyan rossz, főleg nem ennyi pénzért. (Feltéve, ha nem melegszi túl magát és throttlingol le, mert pl. a 820-ast nincs az a netezés, ami túlmelegítené.)
    "Az kb egy átnevezett egy s4 pro, ha jól emlékszem, és az jóval régebbi, xperia z idei."
    Erre konkrétan rosszul emlékszel, ugyanaz a 4db Krait mag, mint a 801-ben, csak lassabb L2-vel, kisebb órajelen.

    Viszont ha a 600-as vs 801-es snapdragon témát ilyen szigorúan nézed, akkor azt is számold ide kérlek, hogy az általad felhozott S7 Edge nyolcmagos Exynos CPU-ja jóval combosabb, mint a 820-as Snapdragon. Szval megint ott tartunk, hogy dupla olyan gyors durván az s7. [link]

    A 64bitet kár idekeverni. Megnézheted a böngészési részpontokat a Geekbench-ben, ott is látszik, hogy nema 64bitről van itt szó. [link]

    Én amúgy egy szóval nem mondtam, hogy hazudsz, csupán arra hívtam fel a figyelmet, hogy a tények ellened szólnak. ;]

    (#132932) MiklosSaS: :C

    (#132937) Habugi: Vigyázz, k800 nekem is akad itthon a szekrény mélyén egy pár. :D Régi szép idők...

    (#132938) #Morcosmedve: Röviden összefoglalva: elfogadnám. :K
    Vegyük úgy, hogy az automata váltót nem vettem észre. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák