Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz Dalee #354 üzenetére

    Ez nem hiba, hanem feature :DDD . Ez a rész azért van a lemezen, hogy szintezés előtt - mivel közvetlenül a fúvókával érinti meg a bedet, úgy szintez - itt törli le teljesen az esetlegesen rajta maradt anyagot a fúvóka hegyéről, ha megfigyeled, kicsit körbe-körbe törli ezen a részen. Enélkül a szintezés hibás lehetne, ha maradna egy kis olvadt műanyag a fúvóka hegyén.
    Igen, olvashattál róla, mivel leírtam ebben a fórumban itt: #293

    [ Szerkesztve ]

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz Dalee #354 üzenetére

    De jó, hogy ilyened is volt elfekvőben!
    Én még mindig nem raktam alá semmi nehezet. Még kell pár hét, hogy eljussak egy építő boltba.
    Jelenleg egy 2x2 Kallax-on van. A sarkos ötlet tetszik, de nem olyan gyenge kis fémlemezzel. Van erősített sarkom. Már nem tudom honnan és mikorról. Meglátok valamit a boltba, megveszem úgyis jó lesz valamikor, valamire alapon. Egy sarok megvan. Még meg kell keresnem a másik 3-at.

    ABS-nél írja a gép is a takarítást és a súgó is azt ajánlja, hogy 5 kg-onként legyen meg.
    De, hacsak kettőt nyomtattál, akkor érdekes.
    Jól néznek ki a tengelyek?

    Ott hátul a nozzle-t takarítja szintezés előtt.
    Vagyis 140 fokra csökkenti a hőmérsékletet, közben ott húzogatja, hogy ne legyen kilógó anyag, ami elrontaná a szintezést. Ezért sem értem, hogy miért nem került rá egy olyan, mint ami a Prusa-n van. A szintezés is baromi sokáig tart, meg a hűtés sem rövid idő. Na mindegy, ez van. Van, hogy 12 perces nyomtatásból csak 4 perc a tényleges nyomtatás. A többi az előkészítés.
    Pont nemrég olvastam, hogy ami lejön, az a lap bevonata. Egyszerűbb így legyártani a lapot, mint kimaszkolni csak emiatt. Szóval azzal a "sérüléssel" nem kell foglalkozni. Az enyém is ilyen.
    A texturált lapról nem szedi le.

    Rezgéskalibrációt minden szintezésnél csinál nekem. Legalábbis a bed-en. A fejen nem. Azt csak akkor, ha teljes kalibrációt kérek. Nyomtatás előttre asszem nincs ilyen opció.
    Szintezés közben többször is megrázza a bed-et. És van amikor többször is koppint egy pontra (talán nem mindig ugyanarra), mint amennyit amúgy szokott. Gondolom az eltérés vagy kihagyás miatt.
    Flsun-on láttam, hogy az amúgy 3 koppintás volt amikor 5 lett, mert egynél nem volt adat vagy kívül esett a paraméteren. Klippernél figyelhető ez. Itt is valami ilyenre tippelnék.

    Azt lenne jó valahogy megértetni vele, hogy, ha ugyanazzal a tekerccsel nyomtatok, mint előtte, akkor ne küldjön már egy csomó anyagot a levesbe. Nem tudom pontosan mennyi is ez az anyag, de akkor is zavaró, hogy pazarol.

Új hozzászólás Aktív témák