Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PeTeR_33

    tag

    Sziasztok!

    Adott egy Palit RTX 2060 Gaming Pro típusú videó kártya

    Pár napja gondoltam letöltöm a legrfrisebb GPU-Z-t és megnézem terhelésen mennyit forognak a ventilátorok.

    A játék végeztével az alábbi dia grammot láttam a GPU-Z-n.

    [link]

    A FAN2 értéke durván elszállt.Futtattam unigine Heavent.Fél óra után ugyanezt az értéket írta be maximumra.
    HWINFO illetve HWMONITOR ugyanezt az értéket írta a FAN2-re.30 perc tesztelés után.(A
    ventilátorok 100%-os fordulata egyébként 3550Rpm)
    Aztán kínomban elindítottam egy Heavent.Gép mellé feküdtem.30 percig ott dekkoltam.A ventilátorok szépen csendesen forogtak.Mégis a monitorozó programok MAXIMUM RPM-nek 4000RPM-et rögzítettek.

    GPU-Z-t loggoltam.Másodpercenként mentette az adatokat.Sehol nem találtam a FAN2 4000RPM.et.

    A kérdésem az volna,hogy ez szoftveres gubanc bug lenne???

    3napig még elállhatok a vásárlástól.

    , GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

  • PeTeR_33

    tag

    válasz Csupingo #73486 üzenetére

    Elnézést.Figyelmetlen voltam.

    A GPU-Z-t mentettem le.

    [link]

    Log szenzor adatok.

    [link]

    Lehetetlen,hogy a FAN2 4000-et forogjon.100%-on 3550 a vége.
    De létezik,hogy GPU-Z,Hwinfo pontatlanúl méri a maximumot??

    Palit GTC 1070 Jetstream-et váltott.Ott csak FAN1-et írt.

    Lehajoltam.Fél órát feküdtem a gép mellett.Ha egy pillanatra is elérte volna a 4000RPM-et üvöltött volna.De nem tette.

    [ Szerkesztve ]

    , GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

  • PeTeR_33

    tag

    válasz Csupingo #73488 üzenetére

    Megvan.
    Elkaptam.

    27percig ment az unigine.
    MSI Afterburnerrel kiírattam a venti fordulatot és az RPM-et.

    27perce ment a teszt.Mind a 2 venti szépen szinkronban forgott.2050-2050RPM-el.
    5-6 RPM ingázás ha lehetett pár pár pillanatra.

    A 27.percnél A FAN2 felpörgött 4000RPM-ig.Egy pillanat volt az egész.Aztán szépen visszaáállt a 2050es fordulatra.

    Szerinted küldjem vissza??
    Vagy lehet okkal pörgeti fel azt a ventit 1-1 pillanatra fél óránként?

    [ Szerkesztve ]

    , GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

  • PeTeR_33

    tag

    Sziasztok!

    Segítséget,véleményezést kérnék.

    A tegnap este folyamán bekapcsoltam a számítógépet.
    Már indításkor láttam,hogy valami probléma van.
    Barna,feket,szürkés, sűrű,vékony, vízszintes csíkok futottak a képernyőn melyek vibráltak.

    Mondom fasza.Bekakilt a 2060 SUPER.
    Gondoltam egyet.Kikapcsoltam a monitort majd újra bekapcsoltam.
    És a hiba eltűnt.

    Jól gondolom,hogy VGA memória hiba esetén a monitor ki-be kapcsolása nem segített volna és a képhibák maradtak volna??

    [ Szerkesztve ]

    , GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

  • PeTeR_33

    tag

    Sziasztok!

    Driver hiba okozhat olyan hiba jelenséget,hogy firefox használatakor elmegy 2-3 másodpercre a kép majd visszajön??
    Az eseménynapló nem ír semmit a világon hiába keresek vissza percre pontosan.
    Nem találok Display bejegyzést vagy hogy a képernyőillesztő nem válaszolt hiba üzenetet.

    Játék alatt nincs problémám.Mióta megvettem a kártyát 99%ban az új Doom-ot tolom ott semmi problémám nincs azonban nagyon bosszant,hogy 2-3 naponta szivat böngészés közben.

    Eddig a 442.59 és a 442.74 es drivereket próbáltam.
    Mindkét esetben jelentkezett Firefox alatt a hiba.

    Mit tudok kezdeni ezzel a hibával??

    [ Szerkesztve ]

    , GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

  • PeTeR_33

    tag

    Sziasztok!

    Szakértsetek már meg legyetek szívesek egy hiba jelenséget.

    Adott egy 2060 Super.Tegnap indítottam a gépet.Windows képenyőnél látom szemcsés a kép,vibrál,képhibás.
    Kihúztam a monitorból a HDMI kábelt majd vissza dugtam és a hiba megszűnt.
    A leírtak alapján egyértelmű,hogy a monitorral,kábellel porttal lehetett probléma??

    VGA hiba esetén a kábel kihúzása visszadugása után a hiba megmaradt volna.Jól gondolom?
    Úgy értem GPU vagy VRAM hiba esetén a monitor ki bekapcsolása utána ott maradt volna a hiba?
    Szakértsétek már meg nekem ezt a jelenséget.És elnézést ha kicsit összeszedetlenül fogalmaztam.

    , GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

Új hozzászólás Aktív témák