Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attiati

    veterán

    válasz varmi2 #75982 üzenetére

    Köszi az infót, így már sok mindent értek.

    1. valóban kell a garancia, de ha a termék megbízható (lenne), akkor gari nélkül is megveszi az ember a másodpiacon, azonban a 3. pont miatt már teljesen világos.

    3. Ez esetben akkor jelentősen lerövidült a gpu-kt élettartama??!
    És akkor sokkal nagyobb amortizációt kellene használni a 3 éves használt gpu-kra?

    Hisz ha egy termék 90%-a meghibásodik 5 éven belül, akkor a harmadik évben már nem csak a technológiai elavulást kellene felszámolni, hanem a hátralevő fizikai működőképességét is be kellene árazni. Mint egy SSD-nél, ha 50%-on áll, akkor eleve az ár is maximum 50%-ról indulhat, és abból levonni a technológiai elavulást.

    Ha tényleg így van, hogy kevésbé tartósakká váltak a gpu-k, akkor kész öngyilkosság megvenni egy 3+ éves gpu-t.

    3+ Ha főleg a forrasztás megy rajta tönkre, akkor újraforrasztással javítható? Vagy tartós kárt okoz a meggyengült forrasztás a gpu magban, memóriában, mindenben?

    Ezekről sehol nem olvastam, hogy ennyire rövidebb élettartamúvá váltak a gpu-k.

    2. A mostani videókártyám 8 éves, kutya baja. Ebből indultam ki, amikor elvárok 6-7-8 évet ezektől az eszközöktől. (Értem, hogy hűtő, mosógép, minden silányabb minőség, mint régen)
    Egyébként ha várhatóan 3 évig mennek el a vga-k, akkor nem ad rá semelyik gyártó 3 év garanciát. Anyagi csőd lenne.
    Hol lehet ezeknek a vgaknak az élettartama?
    És valóban rövidebb, mint régen?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák