Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • noob_garikum

    csendes tag

    Sziasztok, elég tanácstalan vagyok egy ügyben. Nagyjából értek a gépekhez [relatív] de ebben az ügyben nem jutok előre.

    Nagyjából megprobálom leírni a problémát. Elég bő lesz, hogy ki lehessen sok mindent zárni. (Ha nem érdekel a bő változat a végén összegzem)

    Az egész úgy kezdődött, hogy Kis VIA P4v88+os alaplapban meghalt a jó öreg nvidia kártya, ezért úgy gondoltam mivel gépzsírral nem müködik veszek bele egy jó kis videókártyát [mármint ami nekem jó] A választásom egy ASUS 2600 PRO-ra esett [ez ugye ATI radeon HD Series kártányak felel meg.

    Előtte is instabillkodott a gép, különböző hibái voltak [igen az alaplap tudom elég instabbil, utánaolvastam, de ez után végképp beütött a crach.
    __________--
    A Hiba felületesen nagyjából a következő. Videó v. játék közben egyszer csak megfogja Huss...meghal, fekete képernyő [semmi BSOD felírat] a gép újraindul (mármint jobb esetben, néha csak ugy beáll)
    ___________-
    Megnéztem gyorsan lemezkezelés résznél ACEEventlogot, nagyon szépen leírja benne, hogy bizony itt hiba történt, valahol ahol te átlag user ugysem tudsz kutakodni. (Ha fontos esetleg belinkelem a hibát).

    Fogtam hát, felkerestem régi barátomat google-t hátha kiad magából valami használható információt. Sajna magyar oldalakon erre a event logra 0 külföldön is egy pár találat volt csak. Ebben különböző tippek voltak a format c:-től kezdve a .net keretrendszer és/vagy ati driver és társa catalyst leszedéséről, a hangkártya hardveres gyorsításának kikapcsolásáig amit stréber gyerekként végig is jártam (bocs formatot nem) , de a hiba sajnos maradt a helyén, fél óránként óránként 6 óránként, de mindenképpen crash a vége.

    Már-már beletörödtem volna, mikor egy új reménysugár érkezett fekete dölt és aláhuzott betükkel az éterből, miszerint hülye vagyok és bizonyára nem kap szerencsétlen kártya elég ampert. Erre gyanakodtam néha az elején, mikor néha egy-egy leállás újraindításnál szépen kiirta azt az üzit, hogy

    "YOU HAVE NOT CONNECTED THE POWER CABLE TO YOUR VIDEO CARD.PLEASE REFER TO THE 'GETTING STARTED GUIDE' FOR PROPER HARDWARE INSTALLATION."

    amit ha cseréltem egy másik tápkábelt pikpak megszűnt az üzenet /néha elég volt csak ki be dugni - tisztára mint egy rossz asszony/ (Táp kizárva 500 watt feletti teljesítménye van /540 asszem pontosan/)
    .
    így hát, fogtam és szépen minden egyes Tápkábelt kipróbáltam, sőt, már csak a videokártya és a a merevlemez alatt van táp [DVDCD rom az extra], de a hiba sajnos még így is fennállt.

    egy pár kilótól megfogyva bár, de törve nem tovább gondolkoztam. Biztos a Memória, emlékeimből még felrémlett, hogy azzal azért nincs gond mert MEMtestet már futtattam rajta és gond nélkül lement. Akkor bizonyára Merevlemez, tutti hibás. Nem nyert sajnos kivan javítva, HD sentinel is jó barátságban van vele. Akkor tutti öreg a bios, fogtam hát és frissítettem. Sajnos a hiba ezek után is fennállt.

    Lehet annyira triviális a hiba [AZ nem hiba, hogy SZAR a videókártyád], hogy én nem veszem észre. Légyszíves segítsetek benne, adjatok nekem tanácsot.
    ____
    Összegzés:

    Hiba: Videó v. játék közben [kb fél óra átlagos intervallummal] egyszerüen CRASH-el [fekete képernyőre vált, majd kírja Powering Sleep mode] a videkártya és újra kell indítani a rendszert

    Amit csináltam a hiba óta:
    - Régi Nvidia drivert leszedtem /driveswepperrel is/
    - .net és ati catalyst reinst
    - tápkábeleket huzogattam
    - memoria, merevlemez, alaplap/proci ellenörizve
    - kiprobáltam öreg nvidia 4 MX400-as videókártyával, fagyásmentes [ezért gondolok videókártyára.
    - hardveres hangkáryta gyorsítást kikapcsoltam
    - bios a legújabb.
    - megkérdeztem havert: ő annyival zárta le hogy: Ilyen nekem is előfordult, ez catalyst hiba.
    - volt egy új windows is [bár lehet nem ezen hibával kapcsolatban]

    /Config on:

    Alaplap: ASROCK P4V88+ /intel penti 4, 3 ghz/ (bios 1.7)
    2048 DDR RAM
    Videókártya: Asus 2600 Pro [Ati rad HD 2600/3600 series]hu
    Hangkártya: ATI HDMI, C-Media cmi8738/c3dx
    IDE/Master vezértlő: VIA Controller
    .net 3.5 és legújabb catalyst.
    Config off/

    (teljes részletes config = http://jotanacs.uw.hu/config.htm)

    A segítséget előre is köszönöm.

    ui.: remélem jó helyre írtam.

    [ Szerkesztve ]

    headshoot

  • noob_garikum

    csendes tag

    válasz Qru #38995 üzenetére

    Szívesen rádugnám egy másik gépre de ez AGP-s videókártya a másik mert csak PCI-t fogadd be.

    Nem lehetne valamelyik programmal megnézni, hogy elegendő feszültséget kap /vmi tesztprogram/?
    s azt megtudni mennyi amper kell a kártyának? /ha product oldalon kivan írva megkeresem/
    Ha program nincs manuálisan, hogy tudnám megnézni?

    (Köszönöm az eddigi iránymutatást.)

    [ Szerkesztve ]

    headshoot

  • noob_garikum

    csendes tag

    válasz Qru #38997 üzenetére

    Elvileg: Black Power - 580W / Model LPG19

    headshoot

  • noob_garikum

    csendes tag

    válasz Szotyi25 #39001 üzenetére

    Volt régebben már windows reinst, bár nem ez a hiba miatt. De igazából nem szeretném win reinstalálni, [akkor odak neki inkább format cét] - mert maga a rendszer szépen kivan építve és megtalálok mindent ahol akarok. (win reinst most olyan lenne , mint amikor asszony bemegy a garázsba "rendet" tesz, aztán nem találom a 12-es kulcsot a "helyén" :D )

    De egyelőre tanácstalan vagyok. Ha tényleg táp nem a legjobb. érdemes lenne venni egy VGA tápot, hogy együttes erővel elbírják? [FS Booster v. mi a neve]

    Nincs vmi 100%-os biztonságos trükk amivel ki tudnám zárni [v. biztosra tudnék menni]a tápot? /kölcsönkérni /venni most nem tudok//

    headshoot

Aktív témák

Hirdetés