Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • prime_adam

    aktív tag

    Helló!

    Igazából nem tudom jó helyre írom a kérdésem, mert nem biztos, hogy a vga-val van a gond, de valahonnan el kell indulnom :)

    A problémám "csupán" annyi lenne, hogy mikor beindítom a gépet nem kapcsol be a monitor és nem is jelenik meg rajta semmi, vagyis nem kap jelet. Ez általában 2-10 percig szokott fenállni majd egyszercsak megkapja a jelet és akkor nics is gond vele (a következő bekapcsolásig). Én vga, táp vagy esetleg monitor hibára szavaznék, de mivel még nem tapasztaltam ilyet fogalmam sincs. Valakinek van valami tippje?

  • prime_adam

    aktív tag

    Nem rég írtam ide hogy azzal a problémával küzdök, h a kép nem akar megjelenni egy ideig (2-15 perc). Nos eddig sem tudtam mi a baj és csak tovább bonyolódott a dolog :(

    Mialatt nincs kép a monitor vadul villódzik és nem engedi magát még kikapcsolni sem... Azt hittem ezek után monitorhiba, de átkötöttem a másik gépre és semmi baja nem volt.
    Mivel a monitor átkötés már a "bemelegedés" után történt így ma megsmételtem bekapcsolás előtt mikor a kép nem szokott megjelenni felcserélt monitorokkal. Így ha a régi moitornál nem lett volna kép, vga hibára gyanakodtam volna, ha az új monitor a másik gépen nem produkált volna képet meg monitor hibára, de meglepetésemre mind2 most meg tökéletesen működött.

    Egyszerűen tanácstalan vagyok, még azt sem tudom mivel lehet a baj és hova forduljak :F

  • prime_adam

    aktív tag

    Helló!

    A problémám sok helyen olvastam már a fórumon, és általában a magas hőmérséklet volt a megoldás kulcsa. Nekem ennyire nem egyértelmű. Vga: hd4870x2. A sokak által leírtakhoz hasonlóan gpu igényes (főleg játék) alkalmazásoknál fogja magát, beszaggat, pixelekre esik, majd elmegy a jel a monitortól (néha bekapcsolás után azonnal). Ekkor vagy nem jön vissza, vagy visszajön egy pixelekre bontott kékhalállal a kép, majd automata újraindulás. Jó esetben baj nélkül bejön a win, de volt mikor bootolás közben szétesett a kép és elment a jel. Produkálta egyszer már alkalmazások megnyitása nélkül nyersen is (csak az msn ment).

    Közben figyeltem a picikét. Általában 70-80 fok között mozgott a hőmérséklet a leg(!)melegebb ponton, a maximum 87 volt. Poros lehet, mert romlott a hőmérséklete, de a játék utáni azonnali vga hibát, a bootoláskori hibát és a nyersen msn közben jelentkezőt (ekkor 54 fok volt a legmelegebb pontja) nem tudom mivel magyarázzam. Slotban már megmozgattam, kébeleket is, drivert frissítettem, csak win reinstall nem volt. Mit gondoltok, el kell búcsúznom ettől a veterán szörnytől? :F

  • prime_adam

    aktív tag

    válasz Skeleton01 #49845 üzenetére

    Ennyire súlyos a dolog? Egyébként még van rajta garancia.

Aktív témák