Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz No-kia #4811 üzenetére

    Alapórajele elvileg 400/400 (vagy 400/600?): esetleg az 500 elérhető (az XT-k annyin jártak alapból (500/600), igaz, más gyártástechnológiával készültek). RAM-ot pl. nem tudom, attól is függ, hány ns-os (nekem van egy pl. egy elfekvőben tartaléknak tartott 9600Pro-m, ami 400/400-as, pedig régebben emlékeim szerint 400/600-asok voltak de mindegy). Meg persze akkor már nem árt normális hűtés se rá. Amúgy ATI Tray Tools-szal elég egyszerű a tuning.:)

    Viszont a lényeg: szerintem nem érdemes szenvedni vele, mert csak az órajel arányában emelkedik majd a teljesítmény (sőt, még annál is kisebb mértékben, mert nem mindegy, hogy a RAM-ot vagy a GPU-t húzod, ill. az sem, hogy mennyivel). Szóval ami eddig rosszul ment, ezután sem fog hasítani... (Mondjuk ha 20 FPS az adott "rossz", a 25 FPS sem sokkal több nála, és akkor még optimista voltam.) Ha valóban nagyot akarsz teljesítményben ugrani, mindenképpen egy VGA csere javasolt. (Egész durva AGP-s vasakat lehet pl. kapni a használtpiacon jó árban.) Mondjuk a procidat nem töltötted ki az adatlapodon: ha az nagyon régi, vagy Celeron (:DDD), akkor még a VGA cserét sem javaslom. Ezen kívül a 256MB RAM is lehet kevés az üdvösséghez: konkrétan milyen játék miatt szeretnéd húzni a karit?:R Vagy csak úgy általában érdekel?:))

    [ Szerkesztve ]

  • juhi07

    senior tag

    válasz No-kia #4811 üzenetére

    Milyen fajta 9600pro?

    AMD X2 5000 BLACK EDITION |AC Freezer64 Pro | 2 x 1GB DDR800 KINGMAX |GIGABYTE HD4850 512MB| MSI K9N SLI | 250GB SATA2 16MB Buffer | Hitachi 1 TB Winchester | 400W Chieftec | Samsung SyncMaster 940nw (19'' TFT)

Aktív témák