Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • mrmzpx

    csendes tag

    Üdv!

    Lenne egy fontos kérdésem: van egy Toshiba Satellite A210-11P notebookom amiben a hard drive kezd meghalni (15 000 órányi használat után van rajta 9 bad sector) és most már elegem lett a belassulásokból és úgylátom hogy megérett egy cserére. Szóval az lenne a kérdésem hogy milyen hard disket tudok belerakni? Nemnagyon érték hozzá, de ezt találtam a neten:
    http://sdd.toshiba.com/main.aspx?Path=StorageSolutions/2.5-inchHardDiskDrives/MK2035GSS/MK2035GSSSpecifications
    elméletileg ez van benne, és itt azt írja hogy ATA-7 ennek a kapcsolódási módja.
    Pl. egy SATA-300-as hard drive-ot bele tudnék tenni? (Western Digital Scorpio Blue 500GB Sata 8MB Cache 2.5 Inch Internal Hard Drive)

    pls help :F

  • mrmzpx

    csendes tag

    Üdv!

    A sok használat miatt le kell cserélnem a hdd-t a laptobban (mostanában eléggé elszaporodtak a bad sectorok), de nem vagyok benne biztos hogy bármilyen SATA-s hdd bele tudok-e tenni. Kivettem a hdd-t és csináltam képet:

    eredeti toshiba hdd csatlakozás:
    [link]

    laptop hdd bemenet:
    [link]

    Egy SATA-300 -as hdd megvételén gondolkodok, és az lenne a kérdésem hogy azt bele lehetne tenni problémamantesen?
    Ezt néztem ki: Seagate Momentus 7200.4 ST9500420AS - Hard drive - 500 GB - internal - 2.5" - SATA-300 - 7200 rpm - buffer: 16 MB

    Előre is köszönöm szépen a segítséget!

  • mrmzpx

    csendes tag

    válasz Thunderzolee #20750 üzenetére

    Köszi a választ, megnyugtattál, desajnos azóta már van 20 bad sector. Írtad hogy nem olyan vészes az a 8 akkor gondolom a 20 sem olyan sok, de engem az aggaszt hogy hirtelen jött elő ez a sok hibás sector, és kb 5 nap alatt leesett a várható élettartam több mint ezer napról kb 600 napra a HDD Sentinel szerint, ezért erősen gondolkozok a cserén amíg valami nagy lerobbanás nem történik, nomeg ugye tényleg gyorsabbis lenne ami a másik fő ok (most már nem is inkább az 5400 ast hanem a 7200ast venném szivesebben:))

    Amúgy most jobban rákerestem a SATA-s dologra és azt írták egy oldalon hogy lehet hogy baj lesz egy sata300-as hdd egy régebbi gépben, de valmi dugót kell rárakni és akkor sat150esként működik
    ( "There is a jumper just to the left of the SATA data connection that enables the drive's 3GB/s speeds. With the jumper in place the speed is limited at 1.5GB/s, and with it removed the full potential of the drive is unlocked. This OEM drive was shipped to us with no jumper installed. Since there is no labeling about this jumper on the drive and information about the jumper is hard to find it can be frustrating if you are having issues setting one of these drives up in your notebook and find that you encounter issues. Having the jumper installed will force the drive to operate in the 1.5Gb/s mode, which is needed on select notebooks like the Thinkpad T61p. This is due to the fact some older 1.5Gbits/sec SATA cards do not support auto negotiation with newer 3.0Gbits/sec drives. Systems using older SATA host adapters may stop responding during boot or may respond with a “drive not detected” error. If this happens on your notebook while trying to upgrade to one of these drives just place a two-pin jumper (not included with the drive) onto the two left pins of the jumper block and the errors should go away. [link] )

    de ahogy írtad remélem hogy nem lesz vele probléma

  • mrmzpx

    csendes tag

    Üdv!

    Az lenne a kérdésem hogy az lehetséges hogy nem lehet állítani a biosban az fsb-t, memória órajelét stb? Egy Toshiba Sattelite A210-11P -ről lenne szó amit 2 éve vettem, és most szerettem volna megpróbálni mennyit bír a processzor de sehol sem találom az fsb-t a biosban :( bios-t kellene cserélnem? :( légyszi segítsen valaki, előre is köszönöm!

Aktív témák