Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Lenne 1 kérdésem, hátha tudtok segíteni, én nem jöttem rá a módjára 2 óra szenvedés után!

    Adott egy szélesvásznú noti és mellé egy szélesvásznú tft (noti max 1280x800, tft 1680x1050). A notiban Sis vga van, jó vacak, lehet az az oka, hogy nem sikerül megcsinálni, amit szeretnék.
    Az lenne a cél, hogy amikor itthon használom a lapost, akkor a monitorra küldje ki nekem a képet annak a natív felbontásában, vagyis 1680x1050-ben. Viszont ő erre nem hajlandó, pedig kikapcsoltam a saját kijelzőjét, próbálgattam több felbontást is, eredmény nélkül, mindig csak az asztalnak 1 része fér rá a 22es tft-re! Tegnap valahogy sikerült elérni, hogy 1600x1200-ban rátette az egészet, de 1680x1050-ben már nem volt hajlandó! Sőt ma már 1600x1200-ban sem látszik az egész, csak valami véletlen lehetett. (vga driver reinstall után 1024x768-ban látszott az egész asztal, de amint feljebb vettem, már csak 1 része)
    TFT moncsi driverét feltettem, vga-hoz a legújabb driver van fenn, nemtudom mit tehetnék még. Létezik erre külön progi? Esetleg ilyesmivel próbálkozni?

    Segítsetek pls, már nemtudom mit próbáljak!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz A_ScHuLcZ #6459 üzenetére

    Erre van vkinek ötlete?

    Kicsit sürgős lenne a dolog, mert pár óra múlva utazom el, és csak akkor viszem a moncsit, ha sikerül megcsinálni!

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    14,1"-os WXGA+ kijelzőn nem gáz az 1440x900-as felbontás, nem túl kicsi? Szemeztem 1 notival, annak is 14es volt a kijelzője, de 1280x800as felbontással. Ez szinte majdnem ugyanaz, de a felbontás nagyobb...

    Szerintetek?

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Kérdésem az lenne, hogy találkozott-e más is laptopnál windows 7 bármelyik build-jénél azzal a problémával, hogy alvó állapotból nem tud visszajönni a gép? (pontosabban visszajönni visszajön, csak képet nem ad hozzá, tehát közben akár dolgozni is lehet, de csak ha fejben le tudod követni monitor nélkül a dolgokat :D)
    Nálam HP 8510p-nél jelentkezett a hiba 7057-es build óta. 7057 install után tapasztaltam ezt a hibát, gondoltam újrarakom, biztos csak valami rosszul ment fel, 7057 újra install, minden driver,progi feltelepít, 1-2 napig működött rendesen, majd bármiféle változtatás/progitelepítés nélkül ismét előjött ugyanaz a hiba! Ekkor pont kijött a 7068, gondoltam azzal már csak jó lesz, de csalódnom kellett, mert nem :(
    7000-nél még minden rendben volt, kérdés, hogy a win7-ben lehet a hiba, vagy a laposomban például driverpara? Vagy mi okozhat ilyet szerintetek?

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz xedos #12924 üzenetére

    Vista volt rajta alapból, de azt semmi pénzért nem raknám vissza, xar, egyszerűen nem tudok rá mást mondani :F (bár még megvan a gyári ghost file, leghostoltam anno)
    Van fenn xp is, és azzal nincs ilyen para. Bár állítólag ismert hiba és van rá megoldás, remélem kapok választ rá, hogy micsoda :) (hp topik)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Korábban írtam a topicban arról, hogy az újabb windows 7 buildeknél gond van a laptopommal, miszerint alvó állapotból nem tud visszajönni (pontosbítok: visszajön, de nem ad képet, egyébként megy minden, hallom a háttérben, csakhát képernyő nélkül...:F )
    Volt ilyen probléma kisebb számozású HP laptopoknál is (ha jól tudom 2xxx és 6xxx széria főleg), azoknál vmilyen intel video driver telepítése megoldotta a problémát (viszont az az én laposomhoz nem jó, eleve ati kártya van benne), nekem hp 8510p-m van.

    Namost azt már sikerült kiderítenem tök véletlen folytán, hogy mi okozza a hibát, csak arra nem tudok rájönni, hogy miért. Akkor jön elő a hibajelenség, ha az energiagazdálkodási beállításokban átállítom azt az opciót, hogy mi történjen, ha lecsukom a lapos fedelét. Alapból ugyebár sleep van kiválasztva akksi és 220as üzemmódban is, ha viszont átállítom nincs műveletre, akkor egyből jön a hiba.

    Más is találkozott ilyennel? Nekem win7 7048, 7068-as buildek óta csinálja, 7000-el még rendben volt minden, 7077-et pedig még nem raktam fel, nem tudom van-e egyáltalán értelme...
    (Véletlenül jöttem rá, mikor más profilt használtam, utána teszteltem egyesével átállítva amiket szoktam, és pont ennél jött elő, többször is próbáltam)

    Ötlet?

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Sajna elveszett a laposom 2 USB portjából a műanyag, honnan tudnék ilyet szerezni hozzá, illetve hogyan vannak ezek berögzítve, ragasztással?

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz cigam #20922 üzenetére

    Nem esztétikailag zavar, mert azt kb le***om, hanem használatban! Időnként előfordul, hogy mikor bedugok/kihúzok valamit, akkor leáll a gép úgy, mint mikor 1 asztalitól elveszed az áramot. Szerintem a lábak olyankor hozzáérnek a fém házhoz és amiatt, de ez csöppet idegesítő, mikor fontos dolgaid vannak nyitva, tehát ezért lenne szükségem ilyesmire. Leszedem akár 1 rossz alaplapról is, csak nem tudom mi módon lehetnek rögzítve ezek.
    Vagy ha beviszem szervízbe lehet ott is dobnak rá 1-et? (garis még) Nem akarom emiatt napokra náluk hagyni..

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Notebook-ba szerintetek 5400-as vagy 7200-as fordulatú HDD-t érdemes venni? Biztos volt már róla szó, de sürgős lenne, és mivel dolgozom nem tudom most visszaolvasni a hozzászólásokat. Jelenleg egy 5400-as 120-as SATA winyó van benne, ezt szeretném cserélni legalább egy 500-asra. (HP 8510p)
    Ezt a 2-t találtam nagyon jó árban:
    WD Scorpion Blue 500GB
    Samsung SpinPoint M7 500GB
    Vagy esetleg másikat ajánlanátok inkább?

    A 7200-asok nagyon drágák, épp ezért érdekelne, hogy van-e értelme egyáltalán olyanokat nézegetnem, vagy elenyésző a különbség? Gondolom a 7200-asok többet is fogyasztanak.
    Kisebb SSD is megfordult már a fejemben + mellé egy usb-s 2,5"-os winyó, de akkor azt mindig hordoznom kell magammal, drágább megoldás és macerásabb is, nem biztos, hogy ér annyit az a flash.

    Előre is köszönöm a válaszokat! :R

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz cigam #21716 üzenetére

    A helyzet változott, néztem egy Everestet és felfedeztem hogy most is 7200-as Seagate Momentus van a gépemben. Így már más a helyzet, így valóban nem vennék 5400-ast, hisz az visszafejlődés lenne sebesség szempontjából.
    Viszont mitől lehetnek ilyen eltérő eredmények a tiedhez képest? (win7 prof 32bit)

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    ipon oldalát nézegetem, a 7200-as 500gigások között nagy árkülönbség nincs, WD vagy Seagate lehet a jobb választás?
    Seagate
    WD500BEKT
    Seagate ST9500420AS

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Tönkrement a gyári töltőm, és a másik töltő használata biztos nem tetszett az akksimnak, mert most hogy vettem hozzá új, gyári HP töltőt és ezzel töltöm sem lett jó, gyorsan lemerül, kb feleannyi idő alatt, mint korábban (kb 35-40 percet megy most csak). A visszatöltés is irreálisan gyors, everesttel nézem, és negyed óra alatt 60% fölött van már majdnem 0-ról. (19V, 4,74A, 90W-os a töltő)
    Mit tudok csinálni vele? Gondolom a másik töltő miatt elmászhatott a mérője, az kb 1amperrel kevesebb áramot adott le neki, a feszültség pont ugyanakkora volt, és kb 1 hétig használtam azzal, míg beszereztem 1 újat. Holnap megcsinálok vele egy-két formázást, csak abban tudok bízni (teljes töltöttségről biosban egyenletesen lemerít, kikapcsolva feltölt, és még egyszer ugyanezt, jobb ötletem nincs) Esetleg valakinak valami jobb?

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz zdanee #23066 üzenetére

    Köszönöm, meglesem és írok mire jutottam!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Új akksit kell vennem a HP laposomhoz, nemrégiben volt 1 adapterhibám, azt kicseréltem ugyanilyen minőségi HP-ra, de sajnos az előző hazavágta az akksit is, azóta 20-30 percet bír maximum, de van hogy csak 10-et. Nézelődtem, nem olcsó, kérdésem az lenne hogy mit érdemes csinálnom, újat venni, vagy a meglévőt újracelláztatni (1 ismerősöm ajánlotta fel, vannak ilyen kapcsolatai, 14-15-ből meglenne kb). Ha pedig újat, akkor milyet érdemes, utángyártott rendes HP 4400MaH-sat, vagy vehetek 7200-ast is, mint pl ez? Utóbbitól félek, de nem lenne rossz az a 12 cella, ez új korában sem bírt többet másfél óránál (8510p)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Szerintetek az mennyire normális, hogy egy T7500-al, 3giga rammal és egy HD2600-assal szerelt notebook (HP 8510p) HDMI-n keresztül nem tudja a tv-n akadásmentesen lejátszani a fullhd-s tartalmat? (természetesen teljesítménycentikuson, minden feltolva maxra, és mellette nem fut semmi, win7 x86) Nem az hogy szaggat, hanem reccenések vannak, épp olyanok, amik számomra élvezhetetlenné teszik a filmet, illetve bizonyos részeknél nagyobb akadások is előfordulnak. Azért kérdezem ezt, mert kb 1 hét van hátra a 3 éves garanciából, ha lépni akarok valamit ez ügyben, akkor azt most kell megtennem. Bár szerintem a szervizesek el fognak küldeni a francba ezzel a problémámmal mondván hogy húzzak új rendszert, de azt már többször megtettem.

    Szerintetek? :F

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz grafmókus #25484 üzenetére

    Szia!

    Természetesen néztem, nem fut semmi a háttérben, filmezés előtt direkt rebootoltatom is, mert egyébként általában jobban akad. Lejátszókból próbáltam 3-mal is, BS, KM Plaer, VLC, elég régóta kísérletezek már ezzel a problémával, decemberben vettük a TV-t.
    A saját képernyőjén nem tűnik úgy, hogy akadna, csak a TV-n veszem észre. 1 hete még a 720-asnál is éreztem a reccenéseket kb másodpercenként, nagyon irritáló volt. :(

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz xcds #25487 üzenetére

    Sajnos nincs rá lehetőség, mert a tv otthon van családnál, az otthoni gépek pedig nem elég erősek az 1080p-hez, ráadásul HDMI kimenet sincs rajtuk, asztaliak. A laptopommal szoktuk használni, amikor hazamegyek.
    Igaz, a TV-hez 1-2 héten belül veszünk 1 médialejátszót, szóval ez a kérdés megoldódik majd, csak aggaszt a dolog, és ha tenni akarok valamit ellene, akkor most kell, mert vasárnapig szól a hivatalos HP gari.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz KillHates #25489 üzenetére

    Igen, erre mondjuk nem gondoltam. Csak sajnos már nincs lehetőség kipróbálni, mert legközelebb 2 hét múlva leszek otthon, a garit meg csak akkor érvényesíthetem, ha a héten beviszem. Gondolod, hogy ez lehet a baja, a 2 kijelző egyszerre nagyon megterheli?

    Esetleg milyen tesztprogramot futtassak le rajta, amiből kiderül van-e baja a lapnak, procinak vagy a vga-nak? Régen használtam olyanokat, hogy 3D Mark, de az már mikor volt. :) Olyan mérőprogi lenne jó, amivel tudni lehet, hogy ilyen hardvernél nagyjából hova kellene esnie a mérés eredményének, hogy legyen viszonyítási alap.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Szerintetek egy Acer Aspire 3003wlmi mit érhet manapság? Fater használta, de szereztem neki jó áron Dual Core-osat, így feleslegessé vált. Az akksija nem jó már régóta, csak madzaggal működik, viszont 2x256 helyett 2x512 ram van benne. Kb 5 éves lehet, utóbbi években alig volt használva. Sztem max egy 20-ast érhet, de lehet még annyiért sem menne el, szerintetek?
    Kiindulási alap: bár ez már nem ma volt, de még akkor is jó áron lett eladva...

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Mit érhet az alábbi konfig? (el szeretném adni, kb 5 éves lehet, ahhoz képest keveset használt)

    Acer Aspire 3003WLMI

    AMD Mobile Sempron 3000+
    2x512MB DDR1 (2x256 volt eredetileg)
    80 vagy 120 gigás winyó, talán utóbbi
    wi-fi
    akku rossz, csak kábelről megy, van hozzá új, univerzális töltő (8ezerért vettem)

    Én 20 körüli árat gondoltam rá, de a ti véleményetek is érdekelne, mert a szomszéd talán megvenné, neki skype-ra kell meg netezni, arra elég.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Rick4 #28157 üzenetére

    Szétbontva biztos többet kapnék érte, de sok macera az alkatrészek külön eladása miatt, ezt pedig most vinné egyben, szóval lehet jobban járok, ha odaadom neki.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Kicsit OFF:

    Nincs véletlen valakinek használaton kívüli 19V 3,42A-es töltője eladó? Használt is jó, a lényeg, hogy működjön rendesen és olcsó legyen, sürgős lenne, az eladó laptopomhoz kellene, mert van rá vevőm. Fontos még, hogy a belső átmérője 2,5mm legyen.
    Ha van ilyened, dobj meg egy privivel pls! Bocs az OFF-ért!

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Régebbi laptopnál a jack dugó már nem tökéletes, attól függ jól szól-e a fejhallgató, hogy hogy áll benne, illetve a mozgatás kihatással van a külső hangszórókra is időnként. Cserélhető-e ez a csati az alaplapon másik beforrasztásával, vagy ez csak alaplapcserével menne? Kontakt-spray nem segített, ACER Aspire notiról van szó, 6 éves, szóval nem csodálom...

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Notebook integrált VGA-ját szerintetek mivel érdemes tesztelni? Gyanús, hogy bnőm laptopjában az kezd meghalni, mert mindig akkor fagy, ha videókártyaigényes alkalmazást futtat. Nem rendszerhiba, azt néztem, sajnos hardware lesz..

    Szóval tudnátok ajánlani hozzá vmi progit? Azon csak nem Furmark-al kéne tesztelni. :)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Notebook integrált VGA-ját szerintetek mivel érdemes tesztelni? Gyanús, hogy bnőm laptopjában az kezd meghalni, mert mindig akkor fagy, ha videókártyaigényes alkalmazást futtat. Nem rendszerhiba, azt néztem, sajnos hardware lesz..

    Szóval tudnátok ajánlani hozzá vmi progit? Azon csak nem Furmark-al kéne tesztelni. :)

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Következő a problémám: nagyon úgy néz ki, hogy betojt a laposomban a touchpad.. mikor máskor, mint a 3 éves garancia lejárta után pár nappal.. Ma tapasztaltam, mikor elővettem, hogy teszteljek vele egy noname monitort (ami vibrált asztalira kötve), rádugtam és nézem, hogy nem is lehet mozgatni, csak minimálisan, és ugrál. Ha lehúztam a monitort jó lett, na itt lepődtem meg.. Másik monitorra rádugtam, ott jó volt, újra vissza a tesztelendőre, ugyanaz a hiba. Gondoltam megpróbálom másik kábellel (mert ahhoz az a régi fajta jó nagy bumszli fekete vga kábel volt), másik kábellel talán 1 fokkal jobb volt.
    Viszont azóta hogy ezt eljátszottam már monitor nélkül is rossz. 3 oprendszerem van telepítve (xp, win7, win8), mindegyiken tapasztalható a hiba, tehát nem driver. Kár, hogy tegnap nem volt bekapcsolva, vittem magammal dolgozni, de nem vettem elő a táskából, utólag kíváncsi lennék akkor jó volt-e még (csüt késő este küldtem el aludni, akkor még nem volt semmi baja).

    Valakinek ötlet? :F HP Compaq 8510p

    Másik hiba: volt szervízben kátyaolvasó hiba miatt, alaplapot cseréltek, azóta tapasztalom, hogy a ventillátor kivezető nyílásnál lévő usb portok és a hdmi csatlakozó tűzforró szokott lenni, előtte biztos, hogy nem volt ilyen! Valamint a részletgazdagabb képek tv-re kötve (pl koncerten a közönséget ábrázoló részek) brutálisan szaggatnak, olyan mintha nem lenne tökéletes a VGA, egy HD2600-tól szerintem elvárható lenne, hogy szaggatás nélkül tudjon tv-re kötve HD tartalmat lejátszani..

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Véleményetek szerint 52-53 fokos proci (T7500) nem sok egy kicsit üresjáratban illetve 55-60 fok netezés közben? Most takarítottam ki a hűtőt, pasztáztam újra a procit, vga-t, de max 1-2 fok javulást értem csak el. HD2600 van benne, control centerben energiatakarékosra állítva.
    Az összes felesleges folyamatot kiiktattam, hogy ne zabálják a procit a háttérben, feladatkezelőt nézegetve nem is használja semmi, 1-1 folyamat néha 1-2%-ot, de ez a maximum.

    Szerintem magas a hőmérséklet, 45 körül kéne inkább lennie.
    A lapos: HP Compaq 8510p

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz kendeee #33587 üzenetére

    Oké, akkor nem küzdök vele, marad ilyen. :)

    Még valami a lapossal kapcsolatban: olyan problémám adódott még vele, ami a mindennapos használat közben nem zavar, mert nem jön elő, de amikor épp kellene, akkor idegesítő.
    Szóval HDMI kábellel a HD videóképet TV-re kiküldve egyes részeknél brutálisan szaggat a lejátszás, míg ugyanez a laptop saját kijelzőjén röccenésmentesen megy, ezért fura. (azoknál a részeknél szokott akadni, ahol sok hirtelen mozgás van, vagy pl nagy tájat mutatnak, illetve koncertet nézve például mikor a közönséget mutatják) Még egyszer mondom, a saját kijelzőn nézve semmi akadás.
    A VGA kari hibásodhatott esetleg meg? :F

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz kendeee #33596 üzenetére

    Köszönöm a tippet, ki fogom próbálni, amint lesz rá alkalmam, a tv otthon van szülőknél, ezért mondtam, csak alkalmanként használnám ki.
    ATI HD2600 256MB DDR3 M76M VGA van a gépben a kérdésre válaszolva, endruboy1, köszönöm neked is!

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Szerintetek ez mi lehet, kábelhiba, kijelzőhiba, vagy az alaplap lesz a ludas? Céges laptop, így kaptuk vissza... Külső monitort rádugva jó a kép.

    kép1
    kép2
    kép3
    kép4 (ez a legdurvább)

    A noti egy HP Compaq 610-es, van még több belőle a cégnek, csak jelenleg mind használatban van, pedig az első ötletem az volt, hogy szétszedek egy másikat is tesztelési célból.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Szerintetek hozna érdemi gyorsulást, ha a jelenlegi konfigomat egy kicsit upgradelném memóriabővítéssel? Eredetileg volt benne 2GB (1+1), ezt megvétel után bővítettem 3gigára, de ma már sokszor ez is kevésnek bizonyul, virtuális gép használatánál például szinte mindig.

    HP 8510p
    C2D T7200
    3GB DDR2 (2+1, 667MHz mindkettő)
    jelenleg 32bites win7-el használom

    Memóriabővítés után lenne 4GB, de hogy értelme is legyen át kellene telepíteni 64bit-re, ami ugye több hely + több lemezművelet + esetleges inkompatibilitási hibák, hasonlók.

    Szóval a kérdés röviden, hozna érdemi gyorsulást, vagy kb felesleges? 32bites nem lát többet 3-nál 1 kicsivel sem, múltkor teszteltük, az alaplap pedig azt hiszem 667MHz-en tudja csak kezelni a memóriákat.

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Dzsabba #37876 üzenetére

    Rosszul fogalmaztam. :)

    Nem a majdnem üresjárati sebességnövekedésre gondoltam, hanem mondjuk akkor, mikor 70-80%-os memória load van, szerintem akkor azért sokat jelent az a plusz 1GB. Kiabálni szokott, hogy zárjam be ezt, meg azt, mert kevés a memória. Köze van hozzá, hogy a lapozófájl ki van kapcsolva.

    SSD tervben van, de majd akkor ruházok be rá, ha anyagilag jobban állok, mert akkor még kell beépítő keret is a winyóhoz. Tudom mennyit jelent, az asztalimba már vettem még régebben, és anno teszt gyanánt betettem a notiba is picit, mintha új gépet kaptam volna. :))

    A memóriabővítéses ötlet most amiatt jött, hogy egy ismerősömnek szerezni kellene 1 gigás modult a laptopjába, és ha nem apróról veszünk neki egyet, hanem az enyémet kapja meg, akkor kicsit olcsóbb nekem az upgrade.

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Adott egy újonnan vásárolt Toshiba Satellite C855-12L típusú noti, 64bites win7-et raktam rá, de a wifi kártyát az istenért se sikerül működésre bírni benne, fel sem ismeri. A gyártó oldalán lévő összes drivert kipróbáltam, noha a pcidatabase.com oldal szerint Realtek kártya van benne. Nem jutottam semmire, továbbra is ott figyel az eszközkezelőben ismeretlen hálózati eszközként. AIDA64 nem lát wifi kártyát a gépben.
    Végső elkeseredésemben feltettem a Toshiba PC Diagnostic Tool-t, hátha az segít, de legnagyobb meglepetésemre ki sem listázza a wifi kártyát, csak a kábelest. Ez most mi lehet, rossz a wifi kártya? (toshiba oldalán olvastam, hogy így is meg lehet nézni)
    Mondjuk a memóriát kapásból rosszul írja, mert 4GB van benne...

    Date 2012/08/21 11:53:38

    [PC Information]
    Model Name SATELLITE C855-12L
    Part Number PSKCEE-004006HU
    Serial Number 4C185695R
    OS Version Microsoft Windows 7 Professional 6.1.7601 Service Pack 1
    BIOS Version 1.30
    CPU Intel(R) Pentium(R) CPU B960 @ 2.20GHz
    Physical Memory 2048MB RAM
    Hard Disk Capacity 0 [Byte] 0.000 [KB]
    Hard Disk Free Space Capacity 465,804,242,944 [Byte] 433.814 [GB]
    Video AMD Radeon HD 7610M version=8.932.5.3000
    Screen Resolution 1366 x 768 Pixels
    Color Quality True Color (32 Bit)
    Sound High Definition Audio hangeszköz version=
    Network Realtek PCIe FE Family Controller version= MAC Address=itt a mac cím
    Modem None
    IDE Device 1 TOSHIBA MQ01ABD050
    IDE Device 2 TSSTcorp CDDVDW SN-208AB FW version=TO03
    IDE Device 3 None
    IDE Device 4 None
    IDE Device 5 None
    IDE Device 6 None
    Internet Explorer 9.0.8112.16421

    EC/KBC Version " �"
    PS-MICOM Version " �"

    [QFE Information]

    NETWORK TEST (1) DONE PASS (Microsoft ISATAP adapter)
    NETWORK TEST (2) DONE PASS (Microsoft ISATAP adapter)
    NETWORK TEST (3) DONE PASS (Microsoft Teredo alagútkezelő adapter)
    NETWORK TEST (4) DONE PASS (Realtek PCIe FE Family Controller)
    NETWORK TEST (5) DONE PASS (Bluetooth-eszköz (RFCOMM protokoll TDI))
    NETWORK TEST (6) DONE PASS (Bluetooth-eszköz (személyes hálózat))
    NETWORK TEST (7) DONE PASS (WAN Miniport (IKEv2))
    NETWORK TEST (8) DONE PASS (WAN-miniport (L2TP))
    NETWORK TEST (9) DONE PASS (WAN miniport (Hálózatfigyelő))
    NETWORK TEST (10) DONE PASS (WAN miniport (IP))
    NETWORK TEST (11) DONE PASS (WAN-miniport (IPv6))
    NETWORK TEST (12) DONE PASS (WAN miniport (PPPOE))
    NETWORK TEST (13) DONE PASS (WAN miniport (PPTP))
    NETWORK TEST (14) DONE PASS (WAN miniport (SSTP))

    [ Szerkesztve ]

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    Sziasztok!

    Notiknál milyen szisztéma szerint vannak a szalagkábelek? Gondolom egy adott gyártó sem ugyanolyat használ minden típusánál, mi szerint szeparálja őket?
    Adott ismerősöm Acer 5620-as laptopja, amiben szerintem a szalagkábel haldoklik, kipróbálnám másikkal, mielőtt vetetek vele egy újat, de nem tudom honnan szerezzek, egyáltalán milyet keressek..

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

  • A_ScHuLcZ

    addikt

    válasz Dell XPS #45021 üzenetére

    Ja azt nem írtam, a beépített kijelzőhöz kell. 10 indításból 9x rossz, biosnál csak csíkok látszanak, utána mintha 4fele osztódna a kijelző, szóval fura. Külső monitorral hibátlan!

    "I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

Aktív témák