Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • raszputyin

    senior tag

    válasz gyuri00 #4690 üzenetére

    A crt a hagyományos ''nagyhasú'' (katódsugárcsöves) képernyő.
    Ha főleg akciójátékokkal szeretnél játszani, akkor mindenképp érdemes crt-t venni lcd helyett, mert a legolcsóbb lcd árán márkás katódsugarast kapsz.
    Nemcsak jobb játékra és szebbek a színei, mint egy olcsó lcd-nek, hanem amit Te is említettél, a max-nál kisebb felbontást is jobban szereti. Amire figyelni érdemes, az az, hogy a hétköznapokban használni kívánt fölbontást legalább 100Hz függőleges frissítéssel tudja. Mindjárt jönnek a guruk, és megmondják, melyik márka a legjobb, én a Sonyról és a Szamszungról hallottam/tapasztaltam jókat.
    Persze ha atommeghajtású a pénztárcád, akkor válogass bátran a játékos lcd-k közül (17'': kb. 80 ezertől a csillagos égig -- a jó késleltetési időkről és általában a kisebb betekintési szögről ismered meg őket), de szerintem nem éri meg egyelőre, pláne ha csak olcsóbbfajtát tudnál venni. Kivétel, ha sokat költözöl ;-)
    Még annyit érdemes tudni, hogy a crt-k képmérete a valóságban kb. 1 hüvelykkel kisebb, mint a névleges, míg az lcd-knél a valódit adják meg.

Aktív témák