Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Möhe #94661 üzenetére

    Valószínűleg MBR a partíciós táblája, GPT-re kell konvertálni. Csak akkor lesz egyben kezelhető a HDD. Utána már formázható gond nélkül.

    Fontos

    Csak a partíciókkal és kötetekkel nem rendelkező MBR-lemezek konvertálhatók GPT-lemezekké. A lemez konvertálása előtt készítsen biztonsági másolatot az adatokról, majd törölje az összes partíciót, illetve kötetet.

    Készítsen biztonsági másolatot vagy helyezze át az összes adatot arról a fő rendszertöltő rekordot (MBR) tartalmazó lemezről, amelyet GUID partíciós táblát (GPT) tartalmazó lemezzé szeretne konvertálni. Ha a lemez nem tartalmaz partíciókat vagy köteteket, ugorjon a 2. lépésre.
    A kötetek biztonsági mentésével kapcsolatos további tudnivalókért kattintson a Kapcsolódó témakörök hivatkozásra.
    Nyissa meg a Parancssor ablakot.
    Írja be a következőt:
    diskpart
    Ha a lemez nem tartalmaz partíciókat vagy köteteket, ugorjon a 7. lépésre.
    A DISKPART parancssorba írja be a következőt:
    list volume
    Jegyezze fel a törölni kívánt kötet számát.
    A DISKPART parancssorba írja be a következőt:
    select volume "szám"
    A DISKPART parancssorba írja be a következőt:
    delete volume
    A DISKPART parancssorba írja be a következőt:
    list disk
    Jegyezze fel az annak a lemeznek a lemezszámát, amelyet GUID partíciós táblát (GPT) tartalmazó lemezzé szeretne konvertálni.
    A DISKPART parancssorba írja be a következőt:
    select disk "szám"
    A DISKPART parancssorba írja be a következőt:
    convert gpt

    Forrás

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Möhe #94661 üzenetére

    Szerintem HDD topikban kérdezd meg, ilyennel még nem találkoztam.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák