Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Zazo

    csendes tag

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Nem vagyok egy tapasztalt informatikus, néhány windows telepítést, egyebeket már csináltam, de hasonlót még nem tapasztaltam. A problémám a következő: Vettem egy komplett gépet, a lényeges összetevői:
    Gigabyte sAM2 GA-M61PME-S2 nForce 430 DDRII alaplap
    AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2 Box processzor
    2GB DDR II 667Mhz Kingston memória
    640 Gb Serial- ATAII merevlemez
    DVD-RW/+RW DVD író, fekete
    M-Tech sztereó TV Tuner FM Rádióval
    ATI Radeon HD 3650, 512MB, TV out, DVI ,AVIVO PCI-E videókártya
    Tegnap feltelepítettem rá egy Xp-t, meg a videokártyához, az alaplaphoz meg a TV tunerhez kapott CD-kről az egyéb drivereket és kiegészítőket. Minden működött is, kivéve a hangszórókat. Akár az alaplapra integrált, akár a TV tuner kártyán levő audio-csatlakozóba dugtam a jack dugót, az eredmény semmi. Ha megnyitottam a mintazene fájlt a Media playerrel, akkor csak azt írta ki, hogy nincs csatlakoztatva audioeszköz, vagy nincs, vagy nem jó a hangkártya. Ma reggel munkába menet előtt megpróbáltam újra kezdeni az installálást, hátha a driverek felpakolásakor rossz volt a sorrend (az alaplapi cd audio driverét csak a TV tuner driverek feltelepítése és a hiba első jelentkezése után raktam fel - látszólag felment, de semmi változás). Szóval reggel újra kezdtem az installálást, de most meg a windows az első újraindításkor nem újraindul, hanem egyszerúen leáll. Ha újra bekapcsolom, akkor megint újraindulás helyett kikapcsol.
    Ja és a képhez hozzátartozik, hogy a hangszórók amúgy (másik gépen) működnek.
    Mi lehet ez? Alaplap? Vagy valamit a driverek installálásakor eltoltam? Ha valaki tudna nekem mondani valami biztatót (a hajrá, így továbbon kívül :) ) azt nagyon megköszönném. :R

  • Zazo

    csendes tag

    válasz Csabee. #30035 üzenetére

    Köszi Csabee!
    Az eszközkezelőben jártam és valóban van sárga kérdőjel, konkrétan "PCI eszköz" név alatt (nem biztos, hogy pont ez a szöveg, de a lényeg a PCI). És ugye a TV tuner kártya, amin látok többek között "audio out" szövegű csatlakozót, a PCI2 slotban van... Egyébként van integrált hangkártya az alaplapon is, és pont az hökkentett meg, hogy az se működik. Na akkor este megpróbálom újra a telepítést, ügyelve a sorrendre. De mi a fenétől áll most meg le újraindulás helyett? Remélem ezen túl tudok lépni.
    Még egyszer köszönöm a választ!

    ZaZo

  • Zazo

    csendes tag

    válasz Csabee. #30038 üzenetére

    Még egyszer köszönöm, este nekiállok.

    Zazo

Aktív témák