Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • kutga

    nagyúr

    válasz Realradical #33190 üzenetére

    Én se, mindenesetre nem bízok benne hogy tartós lesz ez a megoldás (ergo megint el fog romlani) úgyhogy gyorsan lementek róla mindent és megy a kukába.

    MOD
    A link szerint sem volt hosszú életű a kiolvasztott vinyó, nekem még pörög, csak ki tudja meddig. :P

    [ Szerkesztve ]

    Let the Zone take me if I am.

  • föccer

    nagyúr

    válasz Realradical #33190 üzenetére

    Azt tudom elképzelni, hogy ha letapadt a vinyó olvasó/író feje, akkor azt a hőtágulás (ez esetben zsugorodás) következtében felszakíthatja. Több mint valószínű, hogy felület sérülést okozva. Minden esetre, ha nem akarja az ember adatmentőshöz vinni, akkor egy utolsó mencsvárként lehet vele próbálkozni. Az tuti, hogy rövid időn belül felület hibás lesz a drive, ami javíthatatlan hibákat okoz, ezzel adatmentésre alkalmatlanná teszi a meghajtót.

    üdv, föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök. Ingatlan adás-vétel vevő oldali támogatása. Mérnök tanácsadás, felújításhoz, átépítéshez. Excel feladatok megoldása. Lézergravírozás.

  • kovy79

    őstag

    válasz Realradical #33190 üzenetére

    Én anno, 2000 körül így mentettem le 2 vinyóm adatait (2,1GB Quantum és 2,1GB WD).
    Nem motorhibásak voltak, kattogtak, szerintem elektronikahibásak lehettek.
    Már a BIOS sem ismerte fel őket. Mivel tanuló voltam, nyilván nem volt pénzem adatmentő cég segítségére. Betettem őket a fagyóba pár órára és utána percekig működtek. Az adatokat 100-200 k-val lehetett olvasni róluk, tehát valami más ötlet kellett. Fogtam 2 lufit, tettem beléjük sós vizet (ami -10 fokig is cseppfolyós maradt) és pár óra fagyasztóban töltött óra után szendvicsként közéjük tettem a 1 vinyót. Így akár 1-2 óráig is ment.
    2 nap alatt lementettem minden adatomat... :DDD

    Mod:(#33194) föccer, szerintem a hőtágulás miatt inkább az elektronikára lehet hatással a hideg. Legalábbis nálam mikor hideg volt ment a vinyó, mikor felmelegedett, akkor nem. Nem hiszem, hogy az író/olvasó fej többször is kibírt volna ilyet (letapadás).

    [ Szerkesztve ]

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

Aktív témák