Hirdetés

Aktív témák

  • haly

    őstag

    Helló!

    Lenne egy kis kérdésem. Találtam padláson egy régi - ha jól emlékszem 2001-es - gépet. Azt hiszem 98-as futott rajta anno, egy celeron van benne, valamennyi ram :F , és egy vodoo videókártya :DDD Nos, szerettem volna életre kelteni ezt a csodát. Mindent kipakoltam, majd összedugtam, nagy valószínűséggel tökéletesen, aztán összecsavaroztam, ameddig tudtam ugyanis 5 csavar hiányzik a házból, és eléggé lötyög. A lényegre térve, mikor bekapcsolnám, akkor felpörög egy minimális időre a ventillátor, villog a cd, meg a dvd olvasó is, aztán minden elhalgat, és egy kicsi piros lámpa ég az alaplap jobb alsó sarkában. Egy sys. felirat mellett van egy 3 pines csati bemenet, amellett van a piros led. Először arra gondoltam, hogy valamit oda kéne rádugni, de amit lehetett kipróbáltam mindenhogyan, és nem jutottam előrébb. Kábel a tápból már nem jön több, ami meg van azt, mint mondtam végigpróbálgattam rajt. Viszont egy dolgot megfigyeltem az elején. A tápnak két bemenete, vagy kimenete van. Pontosabban egy ilyenről van szó. Találtam itthon egy ,,hagyományos'' tápkábelt, és azzal dugtam a konnektorba az öreget. Viszont ha úgy dugom be a kábelt, hogy előbb ér egy picivel a csatlakozóhoz a lentebb lévő fele, akkor egy kicsit tovább indul el. (akkor már ,,kattanik'' egyet a merevlemez, és kicsit tovább pörögnek a ventik) Szerintetek mi lehet a baj?

Aktív témák